Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: szarpanie podczas jazdy  (Przeczytany 1256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarosław mirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: lancia Z(evasion)
szarpanie podczas jazdy
« dnia: Grudzień 10, 2018, 16:56:25 »
witam wszystkich posiadaczy cytrynek,mam takie pytanko a mianowicie miałem problem z odpalaniem auta ,nie chcjało mi odpalać ,mechanik wymienił egr i auto pali tylko teraz pojawiło się takie coś że jak jadę to przy obrotach 1500-2100 szarpie na mniejszych obrotach i powyżej 2100 nie zauważyłem żadnych objawów tylko w tym przedziale ,jest to bardzo denerwujące i irytujące ,może mieliście takie objawy i wiecie z czego to wynika ,powiem ze przez 2,5 roku lałem tylko paliwo i zmieniałem filtry i olej i nic się takiego nie działo ,może macie jakiś pomysł co to może być

Offline jarosław mirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: lancia Z(evasion)
Odp: szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2018, 17:53:11 »
witam ,silnik 1,6 hdi ,przed wymianą nic takiego nie było auto jeździło równiutko

Offline jarosław mirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: lancia Z(evasion)
Odp: szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2018, 18:54:39 »
egr jest nowy ,a jeszcze jedno gdzie on się znajduje i gdzie jest ta wtyczka od przepływomierza to sam rozepnę i się przejade to zobaczę czy dalej szarpie

Offline jarosław mirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: lancia Z(evasion)
Odp: szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2018, 20:25:33 »
dzięki kolego jutro sprawdzę a powiedz mi czy ma sens zaślepienie tego egr i czy nie będzie później jakichś problemów z silnikiem?

Offline Tomasz Rączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 2.0 hdi Exclusive, Sedan
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2018, 01:13:18 »
witam ,silnik 1,6 hdi ,przed wymianą nic takiego nie było auto jeździło równiutko
Na Twoim miejscu jeżeli mechanik był kumaten to wrócił bym do niego z problemem...

Offline jarosław mirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: lancia Z(evasion)
Odp: szarpanie podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2018, 13:37:02 »
witam ponownie ,auto wróciło ponownie do mechanika i został znów wymieniony ten zawór egr ,widocznie poprzedni miał wadę od nowości ,załozyli inny i zaadoptowali tak jak być powinno i autko znów śmiga jak dawniej,myślę że można zamknąć temat ,a i dzięki koledzy za podpowiedzi  ;D