Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Radio Rd4 x3 Kml  (Przeczytany 6713 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2018, 20:08:08 »
Czysto teoretycznie można zastosować wzmacniacz od systemu HiFi z peugeota, lub C5 X7. Niestety będą koniecznie przeróbki radia. Bo prawie żadne radio w C5 po lifcie nie obsługuje wzmacniacza w multiplexie. Doświadczeń co do wzmacniacza dużych jeszcze nie mam. Póki co jestem na etapie zbierania informacji co i z czym łączyć, itp. Warunek mam jeden, musi zostać oryginalny wygląd.      Obecnie udało mi się uruchomić zestaw C-Nomade V2 czyli mam USB i bluetooth ze streamingiem i w dodatku oryginalny wygląd panelu radia został zachowany. Został mi do podłączenia mikrofon tylko, ale pogoda i brak czasu skutecznie zniechęca mnie do działań w tym temacie. Można też zastosować oryginalny wzmacniacz z C5 lift.(to najłatwiejsze zadanie) Ale on szału nie zrobi jeśli chodzi o moc, za to jakość dźwięku podnosi wyraźnie bo ma dużo mniejsze zniekształcenia dźwięku. Problem w tym że nie każdy usłyszy różnicę.

Podzielisz się wiedzą jak uruchomić Nomade V2? Sam zbierałem info na ten temat ale beż żadnych konkretów. Słyszałem coś że radio musi być Bosch, później że wystarczy Blaupunkt ale musi być "generacji" 3 czyli po MP3 w oznaczeniu powinno być 03. Dalej kwestia wyświetlacza, mam kolor ale z FW 4.3 bodajże, gdzieś w garażu wala się wyświetlacz mono z FW 72.2 chyba. Na którymś zadziała? Sam moduł Nomade mam bo kiedyś kupiłem ale w aktualnej konfiguracji nie łączy się z żadnym telefonem.
Kolor z SW 4.3 mam też, nie działa z No made V2 O radiach masz dobre informacje. Problem z tym że radio Blaupunkt które powinno działać z tym panelem niemal nie występuje. A jak się trafi to w głupiej cenie. Zastosowałem i przerobiłem radio RD4 Bosch z C5 X7 (kupione za 50zł) Wyświetlacz oczywiście z SW 71.x konieczny. W załącznikach fotki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 20:46:41 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2018, 20:15:58 »
Z kolorowym w wersji 4.3 będzie działał pod warunkiem, że będziesz miał już sparowany telefon z autem - brak w nim obsługi wirtualnej klawiatury więc do parowania trzeba będzie zakładać monochromatyczny. W ekranie trzeba oczywiście uaktywnić opcje BT z poziomu Lexii/DB. Z tego co czytałem to do poprawnej pracy z Nomade kolorowy musi mieć SW60.x lub wyżej.
Miałem w swoim X7 włożony taki kolorowy z softem 4.3 i NomadeV2 działał z nim bez problemu (po wcześniejszym parowaniu na oryginalnym mono).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2018, 20:21:13 »
Z kolorowym w wersji 4.3 będzie działał pod warunkiem, że będziesz miał już sparowany telefon z autem - brak w nim obsługi wirtualnej klawiatury więc do parowania trzeba będzie zakładać monochromatyczny. W ekranie trzeba oczywiście uaktywnić opcje BT z poziomu Lexii/DB. Z tego co czytałem to do poprawnej pracy z Nomade kolorowy musi mieć SW60.x lub wyżej.
Miałem w swoim X7 włożony taki kolorowy z softem 4.3 i NomadeV2 działał z nim bez problemu (po wcześniejszym parowaniu na oryginalnym mono).
Z Nomade V2 nie sprawdzałem kolorowego... Za to z RD45 nie chciał mi działać. Nawet USB nie ruszało. Uznałem że z Nomade V2 też nie ruszy i nawet nie testowałem. Zostało mi podłączyć mikrofon. Ale chwilowo brak czasu, a i warunki na zabawy z plastikami auta są słabe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 20:48:56 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Kuba Kin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1.6 HDI
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:41:49 »
Dzięki za dokładne informacje. Ta przeróbka radia z X7 polega tylko na przekładce panelu z blaupunkta i już? Nie wspominam o podcięciu blachy bo to szczegół. Gdzieś w necie widziałem takie zabiegi ale tam jeszcze trzeba było sporo lutować i zbudować układ do konwersji sygnałów z panelu blaupunkta do radia boscha.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:44:51 »
Panel  radia BOSCH jest zgodny elektrycznie z Blaupunkt. To akurat odkryłem dość przypadkowo, gdy rozebrałem takie radio ze znajomego auta jak czyściłem mu napęd CD. W sieci jest opis dla radia Continental. Podcinania i docinania, pasowania było sporo. Robiłem to za każdym razem minimalnie, aby nie przesadzić. Dodatkowo poświęciłem też mocowanie panelu z X7(jako część z gwintem dociskająca mocowanie z RD4 mojego). Ale efekt jest wart tego. Z całej zabawy najdroższy jest wyświetlacz.

Offline Kuba Kin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1.6 HDI
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:52:56 »
Wyświetlacz mam, trochę rozmywa ale da się z tym żyć. Muszę zdecydować czy warto poświęcić kolorowy dla streamingu po BT. Możesz mi jeszcze powiedzieć jak działa BT w nomade v2? Chodzi mi czysto o rozmowy, bo kml nie dość że nie wyświetla do kogo dzwonię lub kto dzwoni to wolno łączy a czasami przerywa połączenie w trakcie rozmowy. Używam androida.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2018, 22:29:55 »
Android 8.1 Moto G5 streaming działa super. Co do rozmów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć bo mikrofon leży w szufladzie... I czeka na montaż. Ze wstępnych testów kontakty się wyswietlają, łączy normalnie. Mając połączony  telefon z autem obecnie odbieram i przełączam na telefon przy czym radio do końca połączenia zostaje wyciszone. Tytuły z YouTube też podczas oglądania są na wyświetlaczu w aucie. Ogólnie samochód wszedł w obecne czasy wyposażeniem i nie odstaje od nowszych aut mimo swojego wieku. Ogólnie jedyna różnica jaką zauważyłem w porównaniu do radia RD45 to czasem chwilkę zastanawia się przy pendrive. Ale to może być kwestia pendrive, bo z RD45 w C4 używałem innego. Ja sobie kolorowy ekran odpuściłem. Będzie do sprzedania pewnie niedługo. Radio RD45 w sumie pewnie tez. Uprzedzając pytania. Tak radio RD45 w C5 też mi działało prawidłowo. Ale jego z panelem od tego C5 tak łatwo się nie da połączyć. No i wypadałoby przerobić podświetlenie wyświetlacza na pomarańczowe... Ale że mam w planie kiedyś kupić C5 X7 koniecznie bez nawigacji... To zostawiam wyświetlacz jak jest. Ale im więcej czytam o C5 X7 i im więcej oglądam to coraz mniej mam na nie ochotę. Chyba że wyrwę gdzieś tanio z 1.6THP zajechanym dokumentnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 22:57:01 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2021, 19:38:34 »
Z kolorowym w wersji 4.3 będzie działał pod warunkiem, że będziesz miał już sparowany telefon z autem - brak w nim obsługi wirtualnej klawiatury więc do parowania trzeba będzie zakładać monochromatyczny. W ekranie trzeba oczywiście uaktywnić opcje BT z poziomu Lexii/DB. Z tego co czytałem to do poprawnej pracy z Nomade kolorowy musi mieć SW60.x lub wyżej.
Miałem w swoim X7 włożony taki kolorowy z softem 4.3 i NomadeV2 działał z nim bez problemu (po wcześniejszym parowaniu na oryginalnym mono).

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2021, 09:48:27 »

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Pod względem wyświetlania nazw utworów podczas streamingu BT zachowywał się jak fabryczny mono z SW 72.3 - polskie znaki powodowały brak wyświetlania... (a tu mam podejrzenie, że przeszkadza kodowanie znaków i przejście na UTF powinno ten problem rozwiązać). Ten który teraz mam (też kolorowy ale z SW > 60.0) zachowuje się dokładnie tak samo.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 25, 2021, 10:44:19 »

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Pod względem wyświetlania nazw utworów podczas streamingu BT zachowywał się jak fabryczny mono z SW 72.3 - polskie znaki powodowały brak wyświetlania... (a tu mam podejrzenie, że przeszkadza kodowanie znaków i przejście na UTF powinno ten problem rozwiązać). Ten który teraz mam (też kolorowy ale z SW > 60.0) zachowuje się dokładnie tak samo.
Co to znaczy przejście na UTF? Jakaś zmiana w lexii? Gdzie Ci się udało dorwac Kolorowy z sw >60.0 z jakiego modelu? Kolorowy z sw 41.1 na pewno nie będzie działał?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2021, 12:19:11 »

Co to znaczy przejście na UTF? Jakaś zmiana w lexii? Gdzie Ci się udało dorwac Kolorowy z sw >60.0 z jakiego modelu? Kolorowy z sw 41.1 na pewno nie będzie działał?

UTF to standard kodowania znaków ASCII... jak pamiętasz filmy z napisami w plikach srt itd, to do poprawnego wyświetlania napisów trzeba było wybrać odpowiednią stronę kodową, bo domyślna z windows 1250 potrafiła wyświetlać krzaki... na tych wyświetlaczach jak jest nieobsługiwany znak nic się nie pojawia. Wyświetlacz kupiłem nowy na ebay-u jakiś czas temu, na naszych serwisach ciężko trafić na wersję z odpowiednio nowym SW - musi pochodzić z auta na CAN2004 wyprodukowanym dość niedawno... więc masz na przykład Berlingo - bo w C5x7 kolorowy wyświetlacz C nie występował. Chyba większość kupujących jak już dopłacała do radia to wybierała nawigację a nie kolorowy ekran do RD4. 
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2021, 12:40:49 »

Co to znaczy przejście na UTF? Jakaś zmiana w lexii? Gdzie Ci się udało dorwac Kolorowy z sw >60.0 z jakiego modelu? Kolorowy z sw 41.1 na pewno nie będzie działał?

UTF to standard kodowania znaków ASCII... jak pamiętasz filmy z napisami w plikach srt itd, to do poprawnego wyświetlania napisów trzeba było wybrać odpowiednią stronę kodową, bo domyślna z windows 1250 potrafiła wyświetlać krzaki... na tych wyświetlaczach jak jest nieobsługiwany znak nic się nie pojawia. Wyświetlacz kupiłem nowy na ebay-u jakiś czas temu, na naszych serwisach ciężko trafić na wersję z odpowiednio nowym SW - musi pochodzić z auta na CAN2004 wyprodukowanym dość niedawno... więc masz na przykład Berlingo - bo w C5x7 kolorowy wyświetlacz C nie występował. Chyba większość kupujących jak już dopłacała do radia to wybierała nawigację a nie kolorowy ekran do RD4. 
Dzięki za wyjaśnienie. Ale z tym UTF tak w praktyce co trzeba zrobić w naszych autach żeby znaki się wyświetlały? Drugie pytanie jaką wersję Nomad v2 szukać? Każda będzie pasować?  Z najwyższym sw? I ostatnie pytanie masz schemat jak trzeba zmienić piny we wtyczce żeby zmienić moduł kml na nomad v2 jeśli tak prosiłbym o przesłanie. Z góry dzięki za pomoc

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2021, 13:07:19 »
Z poziomu auta nic, bo tytuły utworów są w tagach plików i to tam trzeba pokombinować z kodowaniem znaków... schematy są gdzieś na forum - dział okołomotoryzacyjne.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 25, 2021, 13:11:25 »
A jeśli chodzi o wersję nomad v2 każda pasuje czy jakiej szukać?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2021, 13:28:27 »
Wybierz najnowszą jaką znajdziesz, nowa wersja oprogramowania zazwyczaj poprawiała współpracę z niektórymi telefonami... (i to chyba jedyne zmiany były) a schematy są w TYM wątku
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 05, 2021, 15:39:21 »

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Pod względem wyświetlania nazw utworów podczas streamingu BT zachowywał się jak fabryczny mono z SW 72.3 - polskie znaki powodowały brak wyświetlania... (a tu mam podejrzenie, że przeszkadza kodowanie znaków i przejście na UTF powinno ten problem rozwiązać). Ten który teraz mam (też kolorowy ale z SW > 60.0) zachowuje się dokładnie tak samo.

Masz może nr części tego kolorowego wyświetlacza o sw>60? Mam butsztynowy sw 72 i kolorowy w wersji 4.3. Być może z polskimi znakami zachowują się tak samo ale bursztynowy pokazuje tytuły kawałków jak nie ma polskich znaków a kolorowy w tych samych warunkach pokazuje puste pole. Zastanawiam się czy kolorowy w wersji 41 będzie pokazywał tytuły ale nie będzie możliwości parowania czy będzie się zachowywal tak jak 4.3. Chcialbym upolować ten w wersji> 60 ale to jak mówiłeś ciężka sprawa wydaje mi się że łatwiej byłoby po nr części dlatego jeśli masz możliwość to mi podaj. Z góry dzięki

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2021, 20:28:12 »
Ja nie mam... ale na szczęście na forum ta informacja jest ;)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 05, 2021, 21:17:53 »

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Pod względem wyświetlania nazw utworów podczas streamingu BT zachowywał się jak fabryczny mono z SW 72.3 - polskie znaki powodowały brak wyświetlania... (a tu mam podejrzenie, że przeszkadza kodowanie znaków i przejście na UTF powinno ten problem rozwiązać). Ten który teraz mam (też kolorowy ale z SW > 60.0) zachowuje się dokładnie tak samo.

Masz może nr części tego kolorowego wyświetlacza o sw>60? Mam butsztynowy sw 72 i kolorowy w wersji 4.3. Być może z polskimi znakami zachowują się tak samo ale bursztynowy pokazuje tytuły kawałków jak nie ma polskich znaków a kolorowy w tych samych warunkach pokazuje puste pole. Zastanawiam się czy kolorowy w wersji 41 będzie pokazywał tytuły ale nie będzie możliwości parowania czy będzie się zachowywal tak jak 4.3. Chcialbym upolować ten w wersji> 60 ale to jak mówiłeś ciężka sprawa wydaje mi się że łatwiej byłoby po nr części dlatego jeśli masz możliwość to mi podaj. Z góry dzięki
W wersji 41 był kiedyś na Allegro... W cenie tak zaporowej że powiedziałem pass. Na tego w wersji 60 poluję... i pewnie nigdy nie upoluję. Nie nastawiam się na konkretny numer części, a na wersję SW ponad 60. (Zapewne jest ich kilka, konkretny numer sprowadzi mnie do jednej wersji.)

Offline Michał Wyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: Radio Rd4 x3 Kml
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2021, 21:52:41 »

Działał bez problemu z kolorowym w wersji sw 4.3 tzn grała muzyka czy też wyświetlały się tytuły utworów puszczanych z telefonu?

Pod względem wyświetlania nazw utworów podczas streamingu BT zachowywał się jak fabryczny mono z SW 72.3 - polskie znaki powodowały brak wyświetlania... (a tu mam podejrzenie, że przeszkadza kodowanie znaków i przejście na UTF powinno ten problem rozwiązać). Ten który teraz mam (też kolorowy ale z SW > 60.0) zachowuje się dokładnie tak samo.

Masz może nr części tego kolorowego wyświetlacza o sw>60? Mam butsztynowy sw 72 i kolorowy w wersji 4.3. Być może z polskimi znakami zachowują się tak samo ale bursztynowy pokazuje tytuły kawałków jak nie ma polskich znaków a kolorowy w tych samych warunkach pokazuje puste pole. Zastanawiam się czy kolorowy w wersji 41 będzie pokazywał tytuły ale nie będzie możliwości parowania czy będzie się zachowywal tak jak 4.3. Chcialbym upolować ten w wersji> 60 ale to jak mówiłeś ciężka sprawa wydaje mi się że łatwiej byłoby po nr części dlatego jeśli masz możliwość to mi podaj. Z góry dzięki
W wersji 41 był kiedyś na Allegro... W cenie tak zaporowej że powiedziałem pass. Na tego w wersji 60 poluję... i pewnie nigdy nie upoluję. Nie nastawiam się na konkretny numer części, a na wersję SW ponad 60. (Zapewne jest ich kilka, konkretny numer sprowadzi mnie do jednej wersji.)

Właśnie mnie zastanawia czy wyświetlacz w wersji 41 jako nowszy był wstawiany w autach nawet z 2009 roku ma szansę pokazać tytuły utworów. Tzn rozumiem że nie można na nim sparować telefonu ale czy jak się już sparuje to czy będzie miał wiekszą funkcjonalność niż np 4.3 i pokaże co gra. To by mi wystarczyło parować mogę na innym. Ale chyba nie jest to możliwe i te informacje pokazują tylko te wyświetlacze które umożliwiają parowanie czyli te mityczne sw>60. Prawdziwy biały kruk ciekawe czy uda się go upolować