Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: stop plus dwie fale z czapką na czerwono :)  (Przeczytany 743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Ziółek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.5 TD
stop plus dwie fale z czapką na czerwono :)
« dnia: Grudzień 23, 2018, 18:23:33 »
Cześć,


Mam dwa problemy.


1. Zaraz po odpaleniu na zimno zapala mi sie stop plus ikonka ktora jest po prawej stronie od stop na dole. Czerwona, przypomina troche falowane poziome linie przykryte "czapka". Szukałem troche okazało się że moze to być niski poziom oleju lub niskie cisnienie oleju. 10x-11 lub 10x-8 w ich rozpisce błędów. Ikonki zapalają się na zimno, gasną i zapalają się dwa razy przy rozgrzanym silniku pala się przez cały czas. Wskanik oleju, plyn chlodzący ok, temperatura dochodzi do okolo 80C max.


Po prawiej stronie wyswietla się komunikat by natychmiast wyłączyć silnik i że potrzebny serwis.


Co to może być?
2. Nie mogę otworzyć auta z pilota, natomiast mogę je w ten sposob zamknąć. Otwieranie wyłącznie na kluczyk.


Baterie w pilocie już wymienione :).


Przy probie otwarcia kierunki normalnie migają, coś tam stuka jakby otwierało ale drzwi pozostają zamknięte.


 Dzięki
Piotr

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: stop plus dwie fale z czapką na czerwono :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2018, 18:49:07 »
1. Kontrolka poziomu płynu chłodzącego.

2. U mnie kierunki migają tylko przy zamykaniu. Przy otwieraniu zapala się światło wewnątrz. Masz fabryczny zamek, czy jakiś dokładany? Sprawdź też czy zamek nie próbuje się otworzyć, ale zaraz sam zamyka - takie coś sugeruje zacięcie w którychś przednich drzwiach.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Piotr Ziółek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.5 TD
Odp: stop plus dwie fale z czapką na czerwono :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2018, 13:14:59 »
Płyn chłodzący był do połowy zbiornika,  dziś dolałem reszte niestety dalej lampka się świeci nie daje mi spokoju, przejechałem się nim trochę , temperatura nie rośnie, auto jezdzi normalnie.
[
Otwarcie na pilota dziś uwaga - zadziałało, odblokowały się wszystkie drzwi, wczoraj próbowałem chyba z 10 razy i nic  ;D  . Zamek jest fabryczny. Po tym jak mi się to odblokowało, zamknąłem go jeszcze raz tym razem za pomocą kluczyka, wszystkie drzwi i bagażnik zareagowały poprawnie , otworzyłem go póżniej bez problemu.


Gdy wczoraj próbowałem, brzmiało to dokładnie jak opisujesz, otwiera się ale coś blokowało, kierunki mrugały jak przy zamykaniu gdy go otwierałem

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Odp: stop plus dwie fale z czapką na czerwono :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2018, 15:36:43 »
Przelutuj przekazniki w module centralnego zamka.