Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Diagbox a diagnostyka  (Przeczytany 5846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Diagbox a diagnostyka
« dnia: Styczeń 05, 2019, 18:16:37 »
Mam szybkie pytanie, czy w diagbox jest możliwość diagnostyki C5 z 2007 roku czy konieczna jest Lexia. Pytam dlatego, że robiąc cały czas diagnostykę C5 X7 czyli nowszą diagbox działa bezbłędnie , ostatnio chciałem podłaczyć do C5 z 2007 rok -u, vin rozpoznał ale potem przeskoczył na okno wyboru LEXIA i bodajże Scantool - wybierając Lexię podając OPR wyrzuca mnie na powrót do oka wyboru między tymi dwoma programami. Zaznczam, że lexi nie instalowłem i myślę, że DB chce przy wyborze starszego auta przełaczyć się na Lexię której nie mam i stąd problem> Dobrze rozumuję czy problem jest  innego rodzaju. Czy komuś DB diagnozuje auto czy Lexia. Z c5 X7 nie ma żadnego problemu,
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2019, 18:50:08 »
DB ma w sobie Lexię i próbuje ją odpalić jak widać. Problem pewnie jest w systemie operacyjnym. Lexia działa tylko na XP i ogólnie jest dość "dziwna". Można się połączyć DiagBoxem jako inny samochód ale można wtedy namieszać. Trzeba doskonale wiedzieć co się robi w takiej sytuacji. Ogólnie do C5 z tych wersji jest przeznaczona Lexia.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2019, 19:17:54 »
Jak wyżej Piotr....jaki system jest używany? Do uruchomienia Lexii spod DB potrzebujesz 32bit systemu....

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2019, 19:56:23 »
System to win 7 32bit.  Więc pewnie tak jak piszecie potrzeba by mieć zainstalowny XP - bo zainstalowlowłem dodatkowo Lexię i też na tym lptopie nie działa. Ale skoro piszecie, że DB ma już w sobie Lexię to pewnie wszystko jest ok - tylko system jest problemem. Nie ma sposobu aby na tym win7 to odpalić?
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2019, 20:02:04 »
Spróbuj uruchomić diagbox jako administrator. Czytałem nie raz o prawidłowym działaniu Lexii na Win7 (32bit) więc jedyne co mi przychodzi do głowy, to brak jakichś uprawnień. W porównaniu z XP pod tym względem 7-ka jest mocno upie...wa i czasami broni niektórych zasobów (zresztą Vista też już taka wredna była) a z 10-ką jest jeszcze gorzej.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2019, 20:38:02 »
Win7 i 32bit - dobra podstawa...ja z Twojej wypowiedzi widzę, że DB i osobna lexia są na systemie. A to może zaburzać ...Mam DB na win7/32 i nie ma kłopotów z lexią spod DB.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2019, 20:43:39 »
Lexię zainstalowałem po stwierdzeniu problemu, myślałem, że po prostu być może osobno trzeba zainstalować.  Muszę pokombinowć i zobaczyć co i jak i dlaczego. Najgorsze, że nie było żadnego komunikatu, tylko wywalało do tego menu wyboru i tak w kółko.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Kamil Halinowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 II 2011r 1,6 HDI 92KM, Citroen C4 Grand Picasso I 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive
  • Miejscowość: Świdnik
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2019, 21:39:34 »
Ja mam windowsa 7 32 bit i działa mi zarówno Diagbox jak i Lexia. Gdy podłączam C4 Grand Picasso, to mam nawet do wyboru w co chcę wejść - Lexia lub Diagbox. Gdy podłączam C4 to już tylko diaga mam do "wyboru".
Jest:
-Citroen C4 II (B7) 2011r 1,6 HDI 92KM
-Citroen C4 Grand Picasso I (UA) 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive

Było:
-Citroën C5 I 2002r liftback 2.0 16v LPG   
-Mazda MPV 2004r 2.0 CiTD

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2019, 21:56:22 »
Ja mam windowsa 7 32 bit i działa mi zarówno Diagbox jak i Lexia. Gdy podłączam C4 Grand Picasso, to mam nawet do wyboru w co chcę wejść - Lexia lub Diagbox. Gdy podłączam C4 to już tylko diaga mam do "wyboru".
Czy masz Lexię "spod" DB czy dodatkowo doinstalowaną obok DB Lexię? Bo ja ten drugi przypadek widzę u kolegi....
Niektóre "stare" modele mają w DB do wyboru DB/Lexia.....niektóre tylko Lexie.

Offline Kamil Halinowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 II 2011r 1,6 HDI 92KM, Citroen C4 Grand Picasso I 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive
  • Miejscowość: Świdnik
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:47:16 »
Jak instalowałem to tylko jedną rzecz - diagboxa. Potem tylko doinstalowywałem aktualizacje. Na pulpicie mam ikonę Diagbox, wchodzę w nią, potem wybieram Peugeot/Citroen, potem model. potem potwierdzam VIN i w C4 Grand Picasso mam następnie do wyboru Diagbox/Lexia, natomiast w C4 diagbox uruchamia się automatycznie. Więc wychodzi że chyba Lexia "spod" DB.
Dodatkowo jak podpinałem Peugeota 207, to miałem do wyboru Diaga i Peugeot Planet.
Jest:
-Citroen C4 II (B7) 2011r 1,6 HDI 92KM
-Citroen C4 Grand Picasso I (UA) 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive

Było:
-Citroën C5 I 2002r liftback 2.0 16v LPG   
-Mazda MPV 2004r 2.0 CiTD

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:12:29 »
Ja mam windowsa 7 32 bit i działa mi zarówno Diagbox jak i Lexia. Gdy podłączam C4 Grand Picasso, to mam nawet do wyboru w co chcę wejść - Lexia lub Diagbox. Gdy podłączam C4 to już tylko diaga mam do "wyboru".
Czy masz Lexię "spod" DB czy dodatkowo doinstalowaną obok DB Lexię? Bo ja ten drugi przypadek widzę u kolegi....
Niektóre "stare" modele mają w DB do wyboru DB/Lexia.....niektóre tylko Lexie.
Miałem zinstalowanego samego DB ale gdy okazało się, że przy podłączeniu citroena C5 MK2 po wybraniu modelu auta przerzuciło mnie na następny ekran - a tam do wyboru dwie opcje Lexia i bodajże scantool. Po wciśnięciu Lexia pojawiło się okienko do wpisania OPR - wpisywałem różne ten z naklejki w aucie jak i same zera, same jedynki itd i zawsze wyrzuca mnie z powrotem do ekranu wyboru Lexi czy Scantool. Natomiast przy C5 Mk3 po wyborze autka od razu bez żadnego pytania przerzuciło do DB i wszystko super działało - zrobiłem sobie uzupełnienie dodatku i był dostęp do wszystkich kalkulatorów. Lexię dodatkowo zainstalowałem już po wszystkich tych perypetiach bo chciałem zobaczyć czy osobno będzie działać - ale nie działa też niestety.  Stąd moje wątpliwości i pytania - ale skoro u Was działa na win 7 32 bit to już nie bardzo wiem w czym problem
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:36:19 »
Stąd moje wątpliwości i pytania - ale skoro u Was działa na win 7 32 bit to już nie bardzo wiem w czym problem
Wyczyść system z DB i Lexii(tej osobnej) , zainstaluj tylko DB. Przy systemie 32bit ma się uruchomić Lexia/Planet...

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:19:49 »
Spróbuję, chociaż instalacja DB odbyła się wcześniej na czystym świeżym systemie i to nie zadzaiałało a Lexię doinstalowałem później - mam drugiego laptopa to spróbuję na innym - też mam tam win 7 32 profesional - zobaczymy
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:22:21 »
Spróbuję, chociaż instalacja DB odbyła się wcześniej na czystym świeżym systemie i to nie zadzaiałało a Lexię doinstalowałem później - mam drugiego laptopa to spróbuję na innym - też mam tam win 7 32 profesional - zobaczymy
Kto w tych czasach używa Win 7 32 bit  :D Normalnie w szoku jestem.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2019, 17:11:38 »
ja cały czas używam win XP i nie jestem w szoku :)
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2019, 17:47:40 »
Spróbuję, chociaż instalacja DB odbyła się wcześniej na czystym świeżym systemie i to nie zadzaiałało a Lexię doinstalowałem później - mam drugiego laptopa to spróbuję na innym - też mam tam win 7 32 profesional - zobaczymy
Kto w tych czasach używa Win 7 32 bit  :D Normalnie w szoku jestem.

Mam kilka laptopów,które  leżą na strychu z poczciwymi procesorami dwurdzeniowymi - stąd mogę sobie na to pozwolić.  powiem Ci więcej w jednym Fujitsu bateria pomimo , że laptop ma na pewno 10 lat trzyma 4 godziny - jest to laptop nie żaden netbook czy inne cudo - normalny laptop - pokaż mi dzisiejszy laptop który po roku może się pochwalić taką żywotnością. Po za tym mam lapa z win 10 i powiem Ci , że wizualnie i intuicyjnie na 7 o wiele lepiej mi się pracuje, nad wiekszością rzeczy mam kontrole. XP też miło wspominam, prosty i ma to wszystko czego potrzebuję do życia. A pamiętam jeszcze początki gdy pod dosem się pracowało, nortona, pamięć ram 640kb, duże dyskietki i pudełko z  nimi, monitory CGA, EGA, Hercules i też człowiek był zadowolony:) Pierwszy internet wdzwaniany ech...., pierwsza komórka Siemensa S6 i 3 tygodnie czekania na aktywację po zakupie . I żyło się. Ale na wspomnienia się zebrało.
No nic siadam do przeinstalowania systemu na win7 32 Home i zobaczymy
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Bogdan Wielgat

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Augustów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2,0/16v Exlusive - 2005, Honda ST1300
  • Zainteresowania: Wycieczki motocyklowe, elektronika, mechanika.
  • Miejscowość: Augustów
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2019, 19:54:20 »
A mnie przyszła taka myśl, żeby spróbować odpalić diagboxa pod win7/32 ale w trybie zgodności z win xp.  Może to by w tym przypadku pomogło?Tak sobie tylko gdybam, bo kiedyś właśnie udało mi się odpalić jakiś program w ten sposób.  Nie pamiętam dokładnie jaki był to program.
Obecnie na wszystkich komputerach korzystam wyłącznie z Linuxa, ale jeden leciwy już laptop Acer Extensa 5220, wykorzystuję do diagboxa i na nim tylko mam XP.
Pozdrawiam - Obelix.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:10:38 »
Spróbuję, chociaż instalacja DB odbyła się wcześniej na czystym świeżym systemie i to nie zadzaiałało a Lexię doinstalowałem później - mam drugiego laptopa to spróbuję na innym - też mam tam win 7 32 profesional - zobaczymy
Kto w tych czasach używa Win 7 32 bit  :D Normalnie w szoku jestem.

Mam kilka laptopów,które  leżą na strychu z poczciwymi procesorami dwurdzeniowymi - stąd mogę sobie na to pozwolić.  powiem Ci więcej w jednym Fujitsu bateria pomimo , że laptop ma na pewno 10 lat trzyma 4 godziny - jest to laptop nie żaden netbook czy inne cudo - normalny laptop - pokaż mi dzisiejszy laptop który po roku może się pochwalić taką żywotnością. Po za tym mam lapa z win 10 i powiem Ci , że wizualnie i intuicyjnie na 7 o wiele lepiej mi się pracuje, nad wiekszością rzeczy mam kontrole. XP też miło wspominam, prosty i ma to wszystko czego potrzebuję do życia. A pamiętam jeszcze początki gdy pod dosem się pracowało, nortona, pamięć ram 640kb, duże dyskietki i pudełko z  nimi, monitory CGA, EGA, Hercules i też człowiek był zadowolony:) Pierwszy internet wdzwaniany ech...., pierwsza komórka Siemensa S6 i 3 tygodnie czekania na aktywację po zakupie . I żyło się. Ale na wspomnienia się zebrało.
No nic siadam do przeinstalowania systemu na win7 32 Home i zobaczymy
Proszę bardzo używam Latitude 3450 który ma chyba już 3 lata bateria działa jak "nowa". Takich przykładów mogę podać sporo. Sam używam do Lexii Latitude D630 z XP i dodatkowo mam backup całego jego dysku... Rozwalę go przy aucie kupuję następny i tyle. Nie widzę sensu szarpać się z Win7 32 bit już wolałbym postawić XP na wirtualnej maszynie.
W dzisiejszych czasach nawet przeglądarka internetowa zjada więcej ramu niż systemy 32 bit są w stanie obsłużyć. Czasy systemów 32 bitowych minęły bezpowrotnie... Są potrzebne jedynie w specyficznych zastosowaniach. Mało tego ostatnio w pracy skończył mi się Windows 7 64 bit... Znaczy nie widział ramu całego dostępnego... takie tam Microsoft wymusił użycie Windowsa Server w pewien sposób. Co do Windowsa 10.... to jest jakiś dramat, na szczęście wersje PRO pozwalają odroczyć aktualizacje. Co do Acer Extensa 5220 to znam ten model ma dziwną przypadłość. W jeden slot na ram można wepchnąć kosc 2GB ale już w drugi nie... Przyjmuje też lepsze procesory w postaci C2D T7300 przykładowo, oba które znam mają jeszcze w miarę sprawne baterie. Może nie trzymają jak nowe ale godzinkę chodzą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 20:29:52 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Diagbox a diagnostyka
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:55:33 »
System przeinstalowany na win 7 Home, zainstalowane DB na nowo i Lexia spod DB odpaliła i działa. Dlaczego z prof nie chciał  działać nie wiem.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer