Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: H1 H7 LED  (Przeczytany 1860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
H1 H7 LED
« dnia: Styczeń 11, 2019, 20:55:28 »
Czy ledowe żarówki mieszczą się w reflektorach ?? Ktoś ma założone ? Jakie wrażenia ??
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Czesław Małek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: R-rz
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 SX IV.1998r.
  • Miejscowość: R-rz
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2019, 20:58:40 »
Mocno dyskusyjne, a na pewno niezgodne z prawem.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2019, 21:05:36 »
LEDy są może fajne jak auto jest do nich przystosowane. Gdy jest inaczej (czyli jak w Twoim wypadku) to podczas deszczu i jak będzie padał śnieg nic nie będziesz widział. Szkoda czasu, zdrowia i pieniędzy. Lepiej założyć porządne, markowe żarówki Hileśtam.
Ogólnie LEDy w autach były porażką producentów (albo dymaniem klientów) i teraz producenci powoli przechodzą na oświetlenie laserowe (czyli zapewne kolejne dymanie klientów). Zobaczymy co im z tego wyjdzie. Póki co najlepsze są ksenony - technologia dopracowana i skuteczność porażająca.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2019, 22:57:37 »


.
Ogólnie LEDy w autach były porażką producentów (albo dymaniem klientów) i teraz producenci powoli przechodzą na oświetlenie laserowe (czyli zapewne kolejne dymanie klientów). Zobaczymy co im z tego wyjdzie. Póki co najlepsze są ksenony - technologia dopracowana i skuteczność porażająca.

O jakim dymaniu klientów mówisz? Co niby jest nie tak z dobrymi ledami?

Moje spalanie

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:03:57 »
O jakim dymaniu klientów mówisz? Co niby jest nie tak z dobrymi ledami?


O tym, że dobre (względnie bo ksenony i tak są lepsze) są dostępne tylko w ASO za chore pieniądze.
Dymanie klientów polega na tym, że wciska im się nowy kit poparty marketingowym bełkotem który najczęściej jest gorszy od starego.
Wiele lat mi zajęło, żeby zrozumieć, że LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2019, 00:31:58 »
O jakim dymaniu klientów mówisz? Co niby jest nie tak z dobrymi ledami?


O tym, że dobre (względnie bo ksenony i tak są lepsze) są dostępne tylko w ASO za chore pieniądze.
Dymanie klientów polega na tym, że wciska im się nowy kit poparty marketingowym bełkotem który najczęściej jest gorszy od starego.
Wiele lat mi zajęło, żeby zrozumieć, że LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO.

Ledy są gorsze od chociażby H7? Raczej nie. Natomiast dobre ledy w niczym nie ustępują Xenonom, i świecą naprawdę bardzo dobrze. Dlatego nie rozumiem tekstów o kitach i belkotach, bo fakty mówią same za siebie. Zresztą samemu się można przekonać. Auta ze światłami LED są już ogólnodostępne. Można nawet wziąć z salonu na jazdę próbną i sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 09:44:00 wysłana przez Jacek Kustra »
Moje spalanie

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:37:09 »
Zresztą samemu się można przekonać. Auta ze światłami LED są już ogólnodostępne.


Jak już wyżej napisałem nie ma co porównywać LED-ów w aucie z fabryki do LED-ów kupionych na Ali. Dlaczego wg mnie to jest kit i bełkot? Bo xenony są dopracowaną technologią, a z LED-ami męczą się już z 10 lat i dalej im to idealnie nie wyszło więc teraz jakieś laserowe światła wymyślili.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:43:07 »


Zresztą samemu się można przekonać. Auta ze światłami LED są już ogólnodostępne.


Jak już wyżej napisałem nie ma co porównywać LED-ów w aucie z fabryki do LED-ów kupionych na Ali. Dlaczego wg mnie to jest kit i bełkot? Bo xenony są dopracowaną technologią, a z LED-ami męczą się już z 10 lat i dalej im to idealnie nie wyszło więc teraz jakieś laserowe światła wymyślili.

Tutaj zgoda. Ledy z ALi jako zamiennik H7 to faktycznie może być kit i bełkot. Podobnie jak wszelkiej maści pseudo xenony :-)
Moje spalanie

Povagowany

  • Gość
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:51:26 »
Mam LED we fabrycznie nowym autobusie i nie polecam, nic nie widać. Potwierdzam że ksenony mają najlepszą skuteczność. Te światło takie niebieskie jest fatalne.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:57:48 »
Mam LED we fabrycznie nowym autobusie i nie polecam, nic nie widać. Potwierdzam że ksenony mają najlepszą skuteczność. Te światło takie niebieskie jest fatalne.
Bo LED ledowi nie równy. Nawet wśród domowych źródeł światła są ledy dziadowskie i ledy dobre. Niestety w autach jest podobnie.
Moje spalanie

Povagowany

  • Gość
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:59:31 »
Mam LED we fabrycznie nowym autobusie i nie polecam, nic nie widać. Potwierdzam że ksenony mają najlepszą skuteczność. Te światło takie niebieskie jest fatalne.
Bo LED ledowi nie równy. Nawet wśród domowych źródeł światła są ledy dziadowskie i ledy dobre. Niestety w autach jest podobnie.
Auto-Swiat ostatnio testował Ledy i wypadały gorzej od Ksenonów, a w niektórych modelach nawet gorzej od H7 - poczytaj sobie....

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:31:06 »
Auto-Swiat ostatnio testował Ledy i wypadały gorzej od Ksenonów, a w niektórych modelach nawet gorzej od H7 - poczytaj sobie....

Dasz jakiś link? Bo niczego nie znajduję - jedynie jakieś stare testy.
Moje spalanie

Povagowany

  • Gość
Odp: H1 H7 LED
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2019, 12:01:04 »
Czytałem ten test w wersji papierowej. Tu masz coś na szybko w temacie: https://www.auto-swiat.pl/porady/reflektory-led-postep-czy-regres/x6x8gwj