Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu  (Przeczytany 7846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:01:55 »
W sensie ten zaczep trzeba wcisnąć do dołu? a nie połamie się to teraz jak jest mróz?
O który zaczep Ci chodzi? Jeśli masz taka podstawę jak w linku to wkładasz klucz czterokątny w otwór i przekręcasz do oporu w lewo i cała blokada się chowa. Być może trzeba popsikać wd40 jak Ci to ciężko chodzi.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:04:03 »
Moja podstawa jest calkiem inna wkleje zdjęcie później to zobaczysz różnicę. Tutaj jest  zdjecie https://allegro.pl/oferta/podstawa-akumulatora-9686469580-citrown-c5-iii-x7-7550505448

Tutaj to nie masz żadnego mocowania oprócz zaczepów, które odginasz i wyciągasz aku.

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:40:20 »
Klin wyjmujesz. Następnie przesuwasz aku maksymalnie do tyłu. Naciskasz na plastik przed klinem i przód akumulatora podnosisz do góry. Jak przód wyjdzie poza podstawę już łatwo go wyjmiesz w całości.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:20:04 »
No i to mi naświetliło sprawę dzięki Pawle :)

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:45:31 »
Wyciągacie swoje akumulatory czy ładujecie podłączone do instalacji auta? Dla mnie będzie to lekko niedogodne bo będę musiał mieć bagażnik otwarty... (w 3.0 aku jest w bagażniku jakby ktoś nie wiedział)
(Mam CTEK MXS 5.0 jakby coś)

Ja zawsze ładuję w aucie, ale mam auto w garażu podziemnym. Podłaczam ładowarkę, zamykam klapę z przycisku i auto z pilota i się ładuje przez noc. Jak się parkuje pod blokiem to trochę gorzej. Trzeba by miec jakiś aku na podmiankę, bo później nie ma jak otworzyć klapy bagażnika, aby dostac się do akumulatora. Z tego co pamiętam, to plus jest również pod maską (tam gdzie w innych C5 jest aku) i można przez kable podać zasilanie z akumulatora i powinien się bagażnik otworzyć, ale nigdy tego nie próbowałem.
Będę na weekend w domku u rodziców to będę w stanie zostawić auto w garażu. Czyli normalnie mam podłączyć do ładowarki, zamknąć klapę i zamknąć auto z pilota? Ciekawe :P
Everybody lies.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 25, 2019, 19:29:08 »
Podłaczam ładowarkę, zamykam klapę z przycisku i auto z pilota i się ładuje przez noc.
Jak podłączasz? Bo ja mam "+" tak zabudowany że krokodylkami nie mam szans złapać... A jak chcę wykorzystać drugie podłączenie (patrz foto) to za cholerę nie mogę zdjąć nakrętki z "-"... Jest na tyle luźna że spokojnie klemę zdejmę ale tej głupiej śruby nie odkręcę żeby założyć te oczka...
Everybody lies.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 25, 2019, 20:02:04 »
Spróbuj powalczyć z tą nakrętką, może jakieś WD40 przed odkręceniem? Klemy nie powinny być luźne, a na pewno nie tak że możemy je ściągnąć ręcznie bez odkręcenia. Co do mocowania prostownika, to chodzi żeby był  styk z biegunami, więc jak śruba trochę wystaje za nakrętkę to wystarczy że na nią założysz to "oczko" i tylko skontrujesz drugą nakrętką.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: Rozładowanie akumulatora ale tylko podczas mrozu
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 25, 2019, 20:17:27 »
Klem nie jest luźny. Trzyma bardzo mocno. Ale chodzi o to że nakrętkę ze śruby mogę tylko odkręcić do momentu aż klem jest luźny... Nie mogę jej zdjąć całkowicie.
Sprawdzę ten patent z drugą nakrętką

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Everybody lies.