Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szyby elektryczne w miejsce korbek.  (Przeczytany 918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Sobula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Janowice k. Krakowa
  • Posiadany samochód: Berlingo 1.6 VTS, 2005
  • Zainteresowania: Technika, motoryzacja, inżynieria materiałowa, elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Szyby elektryczne w miejsce korbek.
« dnia: Styczeń 15, 2019, 21:18:04 »

Gdyby ktoś miał za dużo czasu to może doposażyć Berlingo w zestaw elektrycznych szyb i lusterka.Wygrzebałem na szrocie taki zestaw do berlingo I po lifcie. Zestaw składa się z prowadnic szyb z silnikami, wiązek drzwi, złączy na przednich słupkach, wiązki od drzwi do modułu. Wiązki od BSI do wyłączników w konsoli środkowej, wyłączników.
Czas demontażu: drzwi około 0,5h na 1 stronę. Najgorzej jest z wiązką, która biegnie od modułu szyb do drzwi prawych. Jest za deską i dmuchawą, więc musiałem wyjąć deskę - czas ok 2,5-3 godziny już nie pamiętam.
Do montażu nie trzeba wyjmować deski ale nie można umieścić wiązki w fabrycznych uchwytach. Ja przeciągnąłem ją za wygłuszeniem poniżej dmuchawy.
Jest trochę gimnastyki z przeciągnięciem wiązki do konsoli, zegarów, radia i wyświetlacza, trzeba wyjąć piny z czarnej wtyczki 10 pin, która jest wpięta w BSI i piny z niebieskiej 16 pin, która znajduje się obok BSI nad pedałem sprzęgła i następnie przeciągnąć wiązkę przy pomocy pilota, który wprowadzamy wyciągając starą wiązkę. Później umieszczamy piny w kostce i wpinamy do BSI i do niebieskiej obok BSI.
Mechanizmy podnoszenia pasują - plug&play, nie trzeba brać szyb, stare pasują.
Moduł sterowania silnikami szyb znajduje się pod kolumną kierownicy po prawej stronie, ciężko go dojrzeć bez zdjęcia plastików.


Moduł sterowania szyb jest zasilany z Pinu 9 szarej wtyczki 16 pin w BSI.
U mnie szyby działają po podpięciu zasilania z innego źródła, gdyż nie wiem co ustawić w konfiguracji samochodu aby na pinie 9 tej wtyczki pojawiło się +12V.
Może ktoś ma możliwość podejrzeć i podpowiedzieć.
Chyba, że moje BSI nr E03-00 nie obsługuje sprzętowo zasilania modułu e.szyb???
Chociaż szyby wymontowałem z samochodu w którym było BSI E01-00, sam już nie wiem.


Pozdrawiam majsterkowiczów.




« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 09:54:41 wysłana przez Sebastian Sobula »
Na początku był AX  :-]
Było Saxo
Był C5 V6

Offline Sebastian Sobula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Janowice k. Krakowa
  • Posiadany samochód: Berlingo 1.6 VTS, 2005
  • Zainteresowania: Technika, motoryzacja, inżynieria materiałowa, elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Szyby elektryczne w miejsce korbek.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2019, 13:50:09 »
Cisza na forum, ludziska na nartach jeżdżą.Sprawa chyba się wyjaśniła.
Znalazłem dla Partnera M59 dane dotyczące stopnia wykończenia - czyli liczby oferowanych funkcji...
SIEMENS (Light 2001)   F01-00   Alto de gama- Wysoki stopień wykończenia.
SIEMENS (Light 2001)   F02-00   Gama media -   Średni stopień wykończenia. / 
SIEMENS (Light 2001)   F03-00   Bajo de gama- Niski stopień wykończenia.
/ Więc analogicznie powinno być dla cytryn: / BSI montowanych w Berlingo M59 to: /
E03-00  - Niski stopień wykończenia - mała liczba obsługiwanych  funkcji. / E02-00  - Średni stopień wykończenia. / E01-00  - Wysoki stopień wykończenia - wysoka liczba obsługiwanych funkcji.

I to by się zgadzało bo moje BSI o numerze E03-00 nie obsługuje sprzętowo el. szyb ani centralnego zamka mimo ustawionej konfiguracji w programie.
Siemens oznacza jeszcze BSI literowo:BG => mała liczba obsługiwanych  funkcji.MG => średnia liczba obsługiwanych funkcji.HG => wysoka liczba obsługiwanych funkcji.Dla zainteresowanych oznakowaniem BSI do innych modeli odsyłam do linku https://dokumen.tips/documents/bsi-peugeot.html
 Wygląda na to, że trzeba doposażyć sprzętowo moje BSI, lub sparować nowe o symboli E01-00 aby obsługiwało niedostępne dla mojego modelu funkcje.

Będzie zabawa.
Pozdrawiam "gmeraczy"
Na początku był AX  :-]
Było Saxo
Był C5 V6