Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zakup nowego akumulatora  (Przeczytany 3502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Zakup nowego akumulatora
« dnia: Styczeń 28, 2019, 12:27:39 »
Koledzy pada bateria,  serwis stwierdził że ma połowę pojemności i któregoś dnia może nie odpalić,  zresztą sam czuję że słabo kręci ale jeszcze odpala. Jak sprawdzić samemu w jakim stanie jest akumulator, jakie powinny być właściwe przedziały napięcia ładowania na aku i bezpośrednio na alternatorze oraz samo napięcie np rano przed odpalaniem i jak to się wszytko ma na obciążeniu typu światła i inne odbiorniki a bez obciążenia?  No i jaki akumulator zakupić aby zapewnić trochę zapasu na tą pompę hydro która działa jeszcze przed odpalaniem auta. Coś z własnego doświadczenia napiszcie w co warto zainwestować  mk1 2.0 benzyna 2001 136KM

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2019, 16:23:13 »
Ja tam już innego jak KOZAK nie kupię. Kosztuje połowę tego co te na literę V i na literę B. A działa dokładnie tak samo jak one. Kupowałem w all... Kurier przywiózł i od razu zabrał stary. Poczytajcie trochę jest o tych akumulatorach i oceny mają dobre. Ja mam swojego krótko, ale widzę, że kręci jak szatan, nawet po 3 tygodniach nieużywania auta. A jeśli chodzi o parametry, weź taki który był na montaż producenta. Nie ma co przesadzać z zapasem amperów na pompę hydro. Tym bardziej ,ze czasem te akumulatory, które w opisie mają niewiarygodnie duży prąd rozruchowy, to w realu też nie są wiarygodne parametrom z opisu. A jeśli chodzi o przykład ceny to link do pierwszej z brzegu aukcji https://tiny.pl/txv72
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2019, 20:29:47 wysłana przez Lech Sulikowski »
Pozdrawiam,
Lech

Povagowany

  • Gość
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2019, 16:46:49 »
Ja ostatnio w żony C3 wymieniłem 10-letni fabryczny. Też miał połowę pojemności, gdy nadeszły pierwsze przymrozki słabo kręcił rozrusznikiem, ale odpalał. Z braku czasu przy niedzieli pojechałem do Norauto po ich firmowy, po obudowie okazało się, że to produkt Varta czyli wysoka półka, ma 3 lata gwarancji.

Przy zakupie poproś aby zmierzyli testerem wydajność nowego - mój miał 10A mniej prądu rozruchowego niż na etykiecie i 12.7v napięcia. Świeża sztuka.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2019, 16:51:22 »
Koledzy pada bateria,  serwis stwierdził że ma połowę pojemności i któregoś dnia może nie odpalić,  zresztą sam czuję że słabo kręci ale jeszcze odpala. Jak sprawdzić samemu w jakim stanie jest akumulator, jakie powinny być właściwe przedziały napięcia ładowania na aku i bezpośrednio na alternatorze oraz samo napięcie np rano przed odpalaniem i jak to się wszytko ma na obciążeniu typu światła i inne odbiorniki a bez obciążenia?  No i jaki akumulator zakupić aby zapewnić trochę zapasu na tą pompę hydro która działa jeszcze przed odpalaniem auta. Coś z własnego doświadczenia napiszcie w co warto zainwestować  mk1 2.0 benzyna 2001 136KM
Połowę z jakiej wartości? Napięcie powinno być w okolicy 12.4V przynajmniej przed rozruchem. Chociaż to akurat niewiele mówi o akumulatorze.  Prawidłowo nowy akumulator ma w okolicy 13V (12,9) Tu sporo zależy od konkretnego egzemplarza. U mnie siedzi 74Ah ale mam Webasto... Większy raczej nie wejdzie. Pozostaje kwestia tego czy tak duży doładujesz. Jak robisz krótkie trasy lepiej nie brać dużego, bo nie zdąży się doładować. Prawidłowe napięcie ładowania w aucie jest w okolicy 14,4V Z włączonymi światłami powinno być bardzo podobne.Z Varty czy Boscha nie ma sensu kupować najdroższych modeli, lepiej te najtańsze. Co do Kozaka zbiera obecnie bardzo dobre opinie ale nikt nie wie kto ich produkuje. Bo Kozak to nakleja, Polska firma nakleja na akumulatory kupione od? Tego nikt nie wie, podejrzenie jest na Banera. Można kupić coś Polskiej produkcji jak Jenox czy Autoparts. Ale nie zawsze mają w sklepach okolicznych te akumulatory.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2019, 19:26:05 »
Trochę podpowiem:
jeśli zdecydujesz się na vartę lub bosch to weź wartę-to te same akumulatory ale procedury reklamacyjne dla varty sa nieco inne i varte zareklamujesz,boscha trudniej
jeśli zdecydujesz się na centra futura lub exide-weź exide z tych samych powodów co powyżej
kup najwiekszy jaki wejdzie,autopart ma nawet
8
[/size]
8 Ah
w tej wielkości obudowy ale polecam  silver lub gold nieco mniej ale wyższe prądy rozruchowe
jenox w testach z reg wykazuje wieksze prądy rozruchowe niz deklarowane ale wyraźnie mniejszą pojemnośc niz deklarowana(ok 70proc) i mają w zwyczaju szybko padac po gwarancji
nie słuchaj starych bajek o niedoładowywaniu zbyt dużego akumulatora, obszerny wątek z wyjaśnieniami jest na forum chyba tytuł "jaki akumulator" lub cos w tym stylu
z czystym sumieniem polecę autoparta, obecnie najnowocześniejszy zakład w europie i najwiekszy przynajmniej w tej jej części

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2019, 19:53:12 »
 AutoPart powiadasz?  Co dzień mijam ten sklep w Lublinie z akumulatorami ale sądziłem że to nazwa sklepu hehe, aż jutro zajade tam i porozmawiam z nimi o ich wyrobach,  może akurat coś się kupi. Dzięki za przybliżenie tematu. Jeszcze właśnie nurtuje mnie ten temat czy większy akumulator może się nie doładować ale o to też się tam zapytam fachowca ( o ile taki tam sprzedaje)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2019, 20:34:07 »
Trochę podpowiem:
jeśli zdecydujesz się na vartę lub bosch to weź wartę-to te same akumulatory ale procedury reklamacyjne dla varty sa nieco inne i varte zareklamujesz,boscha trudniej
jeśli zdecydujesz się na centra futura lub exide-weź exide z tych samych powodów co powyżej
kup najwiekszy jaki wejdzie,autopart ma nawet
8
8 Ah
w tej wielkości obudowy ale polecam  silver lub gold nieco mniej ale wyższe prądy rozruchowe
jenox w testach z reg wykazuje wieksze prądy rozruchowe niz deklarowane ale wyraźnie mniejszą pojemnośc niz deklarowana(ok 70proc) i mają w zwyczaju szybko padac po gwarancji
nie słuchaj starych bajek o niedoładowywaniu zbyt dużego akumulatora, obszerny wątek z wyjaśnieniami jest na forum chyba tytuł "jaki akumulator" lub cos w tym stylu
z czystym sumieniem polecę autoparta, obecnie najnowocześniejszy zakład w europie i najwiekszy przynajmniej w tej jej części
W silnikach benzynowych wyższe prądy rozruchowe nie mają sensu. Tu zwykle przydaje się pojemność bardziej. Z racji że pewnie najczęściej jeździsz do Lublina to pewnie i większy akumulator ma szansę się naładować. Ważne żeby chociaż 20 minut jechać. Chociaż tam teraz ładny kawałek drogi zrobili gdzie już udało mi się wykończyć obrotomierz... Więc kilometry szybko uciekają, ale tu miasto ładnie wydłuża czas podróży.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2019, 20:55:18 »
Ktoś tu chyba zagląda w te strony :) no ok, zacznijmy od tego jakie parametry zalecił producent, 62 Ah 540A?

Povagowany

  • Gość
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2019, 20:56:05 »
Większe prądy rozruchowe to bardziej delikatne płyty i mniejsza żywotność baterii. Dlatego do benzyny tylko podstawowe modele.

Povagowany

  • Gość
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2019, 20:57:59 »
Identyczny zamiennik starego fabrycznego akumulatora.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2019, 23:02:18 »
Ktoś tu chyba zagląda w te strony :) no ok, zacznijmy od tego jakie parametry zalecił producent, 62 Ah 540A?
Zagląda zagląda, zdarza mi się kręcić po Lubelskim trochę. Możliwe że widziałem Twoją C5  ;) Ale to byłby dziwny zbieg okoliczności.
60Ah 540A Podaje mi jakaś pierwsza lepsza strona dobierająca akumulatory do aut. Można pokusić się o lekko większy, ale ważne jest żeby fizycznie zmieścił się w miejsce, no i + musi być po odpowiedniej stronie.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2019, 21:10:09 »
Trochę podpowiem:
jeśli zdecydujesz się na vartę lub bosch to weź wartę-to te same akumulatory ale procedury reklamacyjne dla varty sa nieco inne i varte zareklamujesz,boscha trudniej
jeśli zdecydujesz się na centra futura lub exide-weź exide z tych samych powodów co powyżej
kup najwiekszy jaki wejdzie,autopart ma nawet
8
[/size]
8 Ah
w tej wielkości obudowy ale polecam  silver lub gold nieco mniej ale wyższe prądy rozruchowe
jenox w testach z reg wykazuje wieksze prądy rozruchowe niz deklarowane ale wyraźnie mniejszą pojemnośc niz deklarowana(ok 70proc) i mają w zwyczaju szybko padac po gwarancji
nie słuchaj starych bajek o niedoładowywaniu zbyt dużego akumulatora, obszerny wątek z wyjaśnieniami jest na forum chyba tytuł "jaki akumulator" lub cos w tym stylu
z czystym sumieniem polecę autoparta, obecnie najnowocześniejszy zakład w europie i najwiekszy przynajmniej w tej jej części
zakupiłem AutoPart Galaxy GOLD 62Ah 600A cena 300 zł więc nie mało i cenowo nie odbiega bardzo od tych znanych markowych ale zawsze to naszym dałem zarobić

Povagowany

  • Gość
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2019, 21:48:04 »
Patriotyczna postawa godna pochwały, a akumulator całkiem dobry.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2019, 21:20:19 »
Mi dwa padły dwa tygodnie po okresie gwarancyjnym. Jeden pracował w Mazda a drugi w Toyota. Nie kupię.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2019, 07:28:34 »
W mojej okolicy (pn.Malopolska) ten akumulator kosztuje 230zł, w sklepie. "Twój" sklep ma sporą marżę jak widać.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2019, 19:47:10 »
W mojej okolicy (pn.Malopolska) ten akumulator kosztuje 230zł, w sklepie. "Twój" sklep ma sporą marżę jak widać.
Niestety u mnie też mają spore marżę na takie... Do tego stopnia że Varta wychodzi w podobnej cenie....

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2019, 22:19:23 »
Ja od lat kupuję akumulatory przez allegro. Ceny takie, że nigdzie takich nie znajdziecie stacjonarnie a towar taki sam. Nowy przywiozą, stary zabiorą. Do C5 mk1 kupowałem Varta Silver. C5 sprzedałem i akumulator zabrałem do kolejnego auta i tak jeżdżę z nim w moim Signumie :)
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2019, 22:29:48 »
Ja od lat kupuję akumulatory przez allegro. Ceny takie, że nigdzie takich nie znajdziecie stacjonarnie a towar taki sam. Nowy przywiozą, stary zabiorą. Do C5 mk1 kupowałem Varta Silver. C5 sprzedałem i akumulator zabrałem do kolejnego auta i tak jeżdżę z nim w moim Signumie :)
To z przesyłką wychodzi wraz podobnie jak w sklepach w okolicy... A dla 20zł nie mam zamiaru się bawić w przesyłki.... Już wolę dać zarobić sklepom w mieście. Tylko właśnie polityka marż powoduje że nawet taki akumulator KOZAK który w sieci ma naprawdę świetne ceny... U mnie potrafi być niewiele tańszy od znanych marek. A za te 20 czy 50zł nie będę robił z siebie królika doświadczalnego.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2019, 09:29:01 »
W mojej okolicy (pn.Malopolska) ten akumulator kosztuje 230zł, w sklepie. "Twój" sklep ma sporą marżę jak widać.
kosztował 320 a dali za 300, kupowałem w sklepie firmowym, innych nawet nie mieli.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2019, 09:25:14 »
Równe 300 kosztuje "u mnie" 85 Galaxy gold. Żeby było ciekawiej to w przyfabrycznym sklepie kosztował sporo ponad 400, dzwoniłam z ciekawości.

Offline Paweł Łukaszuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16v '03
  • Miejscowość: Biała Podlaska
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2020, 11:28:44 »
Pozwolę sobie na podłączenie się do tematu.
Jaki powinienem zakupić aku do mej c5 136km? Niestety aku pod maską nie zawiera jakichkolwiek oznaczeń

Offline Radosław Misztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Posiadany samochód: C5 3.0 v6 2002, C5 1.8 2002
  • Zainteresowania: Komputer, Kosmos, Technologia
  • Miejscowość: Sitno, lubelskie
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2020, 12:34:52 »
Dla Twojego silnika podają 60Ah, 500A.

Offline hubert bujalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: 3 x Citroen BX,Xsara 2.0 VTS,Saxo 1.4 VTS,C5 3.0 V6,c5 mk1 carlsson
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Poznań ,Warszawa
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2020, 14:58:46 »
Z tym aku Kozak sie nie zgodze bo kupilem c5 wlasnie z nowym Kozakiem i 5 msc i jest do wyzucenia,nagle w jedną noc caly sie wyladowal do zera i jeszcze az mi cos z radiem sie stalo,Kozaka napewno nigdy juz nie kupie!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2020, 06:36:13 »
Kup największy jaki się zmieści tzn skrzynka L3 jeśli pamiecnie nie myli. W C5 Aku jest mocno obciążany pompą hydro.

Offline Jacek Dominikiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Reda
  • Posiadany samochód: '01 C5 3.0 Exclusive automatic
  • Miejscowość: Reda
Odp: Zakup nowego akumulatora
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2020, 13:54:40 »
W tym przypadku jak i podobnych wątkach, każdy będzie miał swoje typy.


Ja osobiście montuję akumulatory o parametrach , które są uzbrajane przy montażu danego auta w fabryce/ zalecane przez producenta i nigdy źle na tym nie wyszedłem.  Nigdy nie kupowałem większego akumulatora niż zalecany i  argumenty o takim zakupie mnie nie przekonują.


Odnoście marki, to ja polecam Vartę. w mojej C5 jest drugi od nowości taki akumulator  (i drugi od odebrania nowego  auta od dealera).
Obecny kupiłem w lutym 2012 r (linia blue dynamic) , wiec jest w użytku ponad 8 lat i pomimo, że auto robi bardzo małe przebiegi - rocznie; w ostatnich latach ok 2,5 tys - 4 tyś km i przyznaję sie, że nie był nigdy doładowany (ale na corocznym przeglądzie oczywiście wychodzi, że jest niedoładowany), dodatkowo raz został odpalony z"boostera", ponieważ  zostawiłem światła włączone i po 5 dniach akumulator był głęboko rozładowany.
W Xantii miałem również produkt Varty i przez kilka lat od zakupu używanego auta z tym akumulatorem  nie było z nim najmniejszych problemów.


Oczywiście należy mieć na względzie fakt, że to co było dobre 8 lat temu, obecnie może być już jakościowo gorsze, ale nie mam podstaw, aby eksperymentować z innym producentem.


Pozdrawiam