Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak łączności z kalkulatorem ESP  (Przeczytany 1456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Brak łączności z kalkulatorem ESP
« dnia: Lipiec 08, 2020, 19:56:25 »
Witajcie,
moje auto ciągle mnie zadziwia. Co ogarnę jeden problem to pojawia się następny. To najgorsze auto jakie miałem :), ale nie o tym.
Lexia nie łączy z kalkulatorem ESP. Bezpiecznik F9 pod maską sprawny. Przycisk ESP pod panelem klimatyzacji po naciśnięciu niby wyłącza ESP (pojawia się ikonka na desce rozdzielczej) nie wiem czy nie powinien pojawić się komunikat na wyświetlaczu? Jakieś pomysły ? Czyżby interface lexia gdzieś się uszkodził?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Brak łączności z kalkulatorem ESP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2020, 22:09:19 »
Raczej wina interfejsu. Po co chcesz się łączyć tam? ABS/ESP jak już. Bo to jeden kalkulator jak mnie pamięć nie myli.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Brak łączności z kalkulatorem ESP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2020, 07:19:35 »
W lexii jak robię test globalny to mam wpis kalkulator ESP. Ze wszystkimi modułami się łączy a z tym nie. Jakoś w tej chwili mi to nie potrzebne ale wolałbym mieć możliwość połączyć się z kalkulatorem.Dodatkowo zauważyłem że przestało działać indeksowanie prawego lusterka. Lustro opuszcza się o 3milimetry i  dalej nie idzie. Błędów nigdzie nie ma :/

Offline Mariusz Majewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 ES9A Exclusive AM6 2005 r., Opel Corsa 1.4 TwinPort Easytronic 2005 r., Mercedes W203 200K SportCoupe A
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Brak łączności z kalkulatorem ESP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2020, 11:20:45 »
Zmień interfejs, bo skoro nie łączy się ze wszystkimi modułami, to jeszcze w bonusie, przy podłączeniu może Ci "nabruździć" (coś pozmieniać w ustawieniach bez Twojej woli - miałem taki przypadek).

Offline Radomir Atraszkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 16v (EW10A) Hatchback Exclusive '05r.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Brak łączności z kalkulatorem ESP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2020, 13:59:59 »
W lexii jak robię test globalny to mam wpis kalkulator ESP. Ze wszystkimi modułami się łączy a z tym nie. Jakoś w tej chwili mi to nie potrzebne ale wolałbym mieć możliwość połączyć się z kalkulatorem.Dodatkowo zauważyłem że przestało działać indeksowanie prawego lusterka. Lustro opuszcza się o 3milimetry i  dalej nie idzie. Błędów nigdzie nie ma :/


A wcześniej się łączył z tym modułem ?
Też swego czasu miałem tak, że wszystko widział, a nagle stało się tak, że mogłem zrobić test globalny, przechodził test bez problemów, pokazywał w zbiorczym zestawieniu, że widzi bądź nie błędy w poszczególnych kalkulatorach i modułach, ale jak chciałem wejść w poszczególne, to wiele z nich nie odpowiadało.
Okazało się, że po aktualizacji automatycznej systemu coś się rozjechało, pomogła dopiero reinstalacja całego systemu i ponowne zainstalowanie LEXII.

Offline Grzegorz Gardynik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 054
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0HDI MCP Exclusive, C5 Lift 2.0HDI
Odp: Brak łączności z kalkulatorem ESP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2020, 22:01:18 »
Spróbuj się policzyć z programu dla "lwa" dla modelu 407.