Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: bagażnik dachowy?  (Przeczytany 10862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
bagażnik dachowy?
« dnia: Grudzień 06, 2008, 21:06:11 »
Mam jeszcze takie pytanie.Kupiłem wraz z autem zamontowany bagażik (tzn poprzeczki firmy THULE) i w związku z tym pytanko. Czy ktoś jeździł z tymi poprzeczkami bo ja szukam przyczyn szumu w samochodzie który to zaczyna się gdzieś od 55-60 km/h. Może to te [color=ff0000]piii[/color]ne poprzeczki? Na początku myślałem że to łożyska w kołach później że koła ale ponoć wszystko jest ok?!.a dalej szumi?

mgr_rybak

  • Gość
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2008, 21:16:59 »
Z tego co czytałem na forum to właśnie belki dachowe tak szumią.

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2008, 21:30:55 »
Na 100% to belki. Karoseria picasso jest bardzo aerodynamiczna i jak coś do niego przyczepisz to zawsze będzie świstało.

Offline Dominik Bruzdewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara PICASSO 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Wrocław
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2008, 10:35:51 »
Najlepiej ściągnij belki i się przejedź... sam zobaczysz.
Ja mam belki CRUZ.
Same belki szumią właśnie od około 60km/h w górę.
Z uchwytami na narty już znacznie mniej...
Z boxem jakby ich nie było...
Zaznaczam, że to moje subiektywne odczucia...

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2008, 11:26:05 »
masz dobre odczucia - to poprzeczki.
Mam oryginalne i przez jakis czas jezdzilem z samymi poprzeczkami (bo mi sie tak podobalo) - jedak szum jest troche wkurzajacy - zwlaszcza jak sie wyjedzie z miasta i mozna jechac > 60-70km/h

Jak popatrzysz z przodu/tylu na te poprzeczki zobaczysz, ze nie sa one na tej samej wysokosci.  W rzucie wyglada to tak, ze pomiedzy nimi tworzy sie szczelina - cos na ksztalt gwizdka :)

Wystarczy natomiast do tych poprzeczej doczepic cokolwiek - bagaznik rowerowy, box, ktore to powoduja inny przeplyw powietrza nad dachem Picasso - i szum calkowicie zanika
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Andrzej Sikorski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 2001r. 4Gas
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2008, 22:30:34 »
Witam!
Chciałem tylko przekazać sugestię sprzedawcy bagażników żeby uważać na bagażniki Thule zamontowane na XP. Podono dach jest dość mięki a bagażnik spoczywa na łapach wsparty na dachu. Podobno już się komuś zdarzyło przy załadowanym bagażniku i dziurze trwale wygiąć dach. Nie wiem czy to prawda i czy sprzedawca nie zmyślał ale chyba nie bo zamiast Thula proponował mi inny tańszy, Koniec końców poszedłem w oryginalny Citroena który wcale się nie opiera na dachu tylko na gniazdach mocowania bagażnika.

Aha co do hałasów to jak jeżdżę z bagażnikiem to staram się założyć na belki bagażnik na rower - świsty maleją (przynajmniej w moim odczuciu) co najmniej o połowę.

Offline Jacek Czyż

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2010, 13:12:17 »
Odświeżam stary temat :)
Idzie wiosna, rodzina się powiększyła i problem :)  Woziłem rower w środku samochodu teraz jednak będzie trzeba zainwestować w bagażnik na dach. Mam jednak problem oferowane bagażniki nie są przystosowane do Xsary Picasso z szklanym dachem (przynajmniej tam gdzie pytałem) a takowy model posiadam. Oryginalny odpada ze względu na cenę i sporadyczne użytkowanie. Czy w okolicach Rudy Śląskiej zna ktoś dobry sklep/ hurtownie gdzie można przypasować ewentualnie bagażnik przed zakupem ? Dzięki

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2010, 11:16:08 »
Powiem tak do XP ze szkalnym dachem będzie ci trudno znaleźć bagażnik nie oryginalny i tani
Najtańszą opcją jest chyba taki:
http://www.allegro.pl/item927789594_bagaznik_xsara_picasso.html

Offline Piotr Cybulski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 HDi 180KM, Peugeot 508 2.0 HDi 180KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2010, 07:58:27 »
dziwne , bo w oryginalnych belakch jest obojętne czy szklany czy normlany dach, belki pasują do obu wersji.
Były:
AX 1990,AX 1996,Xsara 1.6 1998,Xsara Picasso 1.8 2000,C5 2.2HDi 2002,Saxo 1.6VTS 1999,Xsara 2.0 16V VTS Muskieter 1998,Xsara Picasso 2.0 16V 2006,406 Coupe V6 1998,C4 2.0VTS 2006,C4 2.0HDi Loeb,C4 2.0HDi 2007,C5 2.0HDi 2008,4007 2.2HDi 2008,C5 2.7HDi 2009, 308 GT 1.6HDi 2013

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:00:09 »
A ja kupiłem właśnie bagażnik francuskiej firmy Maxi i jest super bo mocuje się go identycznie jak oryginał czyli łapy nie stoją na dachu a dodatkowo ma zabezpieczenie przed szybkim odkręceniem zamykane na kluczyk. Kupiłem nie nowy ale gość mówił że dał za niego 350zł więc myślę że za nowy alu bagażnik tego typu jest też ok

Offline Krzysztof Adamik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,6HDI 92KM, 2010r
  • Zainteresowania: fotografia, turystyka, motoryzacja
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:12:52 »
Chciałem prosić o poradę i szczegółowe info na temat  bagażnika dachowego firmy AUTO MAXI - aluminiowy. Czy ktoś ma i moze cos napisać?
Własnie mam dylemat pomiedzy AUTOMAXI aluminiowym i oryginalnym Citroena (stalowy niestety).
I głównie mi chodzi o to czy w tym AUTOMAXI łapy dotykaja dachu poza rynienka czy tak jak w oryginale są ok 2mm ponad dachem a sparty jest tylko i wyłącznie na tych mocowaniach w rynience nie dotykając dachu. Mozna to sprawdzić najlepiej patrząc od tyłu lub przodu samochodu czy jest ta szczelina? Będę wdzięczny - w sumie za tą sama kase to wolałbym aluminiowy AUTOMAXI. Są jeszcze te firmy AMOS ale koledzy na forum piszą że łapy spieraja się na dachu i powoduja wgięcia.

Offline Marek Szałkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: c3
Re: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2015, 23:41:41 »
Spokojnie mogę polecić ten sklep mają tam ciekawy konfigurator bagażników konfigurator bagażników. Dobre bagażniki znajdziesz również tutaj: bagażniki dachowe

Offline Maciej Fedorcio

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 2.0 aut +lpg
  • Zainteresowania: Rowery i zawody MTB
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: bagażnik dachowy?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2019, 20:31:39 »
Ale odkopałem temat. Czy będzie ktoś wiedział jakiej długości są oryginalne belki citroena Xsara picasso na dach. Bo zamierzam kupić i muszę znać wymiar tej długości bo chce zamocować trzy bagażniki na rowery na nich. Z góry dziękuję za odpowiedź