Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zakup XP  (Przeczytany 1643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Pabi

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Opel
  • Miejscowość: Grudziądz
Zakup XP
« dnia: Luty 09, 2019, 21:02:13 »
Witam. Zastanawiam się nad zmianą samochodu z Zafiry A na ... no właśnie na co ? Rodzina 2+2 małe dzieci, ale już bez wózka. Myślałem nad XP z roczników powyżej 2007 rok. Czy warto kupić takie auto i z jakim silnikiem? Myślałem o 1.6 HDi 90 km ze względu na brak dpf i dwumasy. Jeśli benzyna to tylko pod LPG. Czy benzynowe silniki XP zużywają olej? Teraz mam silnik opla i wiem co to pilnowanie oleju o dolewki co mnie trochę irytuje.
Moze lepiej zamiast XP kupić C4P lub C4GP ale w cenie do 12 tys raczej nie znajdę...

Offline Marcin Lipka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4GPII
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2019, 21:20:46 »
Poza tym że jest paskudnie brzydkie, to warto, choć jak nie masz małych dzieci z wózkiem to po co Ci ta puszka kup kompakt bo tym powyżej 120 km/h to już spore gwizdy są powietrza

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2019, 14:07:14 »
Marcin Lipka
Cytuj
Poza tym że jest paskudnie brzydkie............To zostaw dla swojego chorego gustu.

Jeżeli chodzi o spalanie, koszty eksploatacyjne to na łeb bije GP.Ogólnie auto godne polecenia za rozsądne pieniądze,

Offline Dariusz Dampc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 2010, Fiat Multipla
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2019, 21:16:42 »
Co do urody auta, to - jak na załączonym zdjęciu - przesiadłem się z Multipli, z której byłem niesamowicie zadowolony, dlatego jest ze mną od 10 lat. Po miesiącu użytkowania XP z silnikiem HDI 92KM, zaskoczony jestem najbardziej tym, co pokazuje komputer na temat spalania, chociaż Fiat do paliwożerców także nie należy (JTD 105 KM). Na plus komfort jazdy. Zawieszenie jest bardziej miękko zestrojone, fotele wygodniejsze. Bagażnik w zupełności zadowalający. Obawiałem się mniejszej ilości koni. Niepotrzebnie. Demon prędkości to nie jest, ale daje radę. Liczyłem na lepsze wyciszenie wnętrza, ale nie jest źle, widoczność też ustępuje tej z Multipli, ale jest całkiem dobra. Również zastanawiałem się nad C4P - bez dwóch zdań lepiej wygłuszonego, nowocześniejszego, przyjemniejszego dla oka, ale porównanie cen tych samych roczników XP i C4P wypadło na korzyść XP. Różnica jest tak znacząca, że przestałem myśleć o rozgladaniu się za C4P.

Offline Tomasz Pabi

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Opel
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2019, 20:27:59 »
To spalanie co pokazuje komputer jest realne? Czy komputer zaniża?Czy warto się pchać w 1.6 hdu 90km czy lepiej w benzyne + lpg?Czytałem trochę ze PB zużywa sporo oleju, a po przygodzie z oplem chciałbym tego uniknąć. Czy wspomniany diesel jest drogi w eksploatacji? Czy również pobiera olej jak silniki benzynowe?


Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2019, 20:39:03 »
Komputer zazwyczaj zaniża d 0,5l/100 km, ale owszem, taki wynik jest realny.
Silniki benzynowe jak na PSA lubią olej, ale w porównaniu do Opla to prawie nic nie biorą.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2019, 21:20:47 wysłana przez Dariusz Kłeczek »
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marcin Lipka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4GPII
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2019, 21:02:19 »
Wszystko zależy na jaki trafi się egzemplarz, ja miałem 1.6 z lpg spalanie około 9l/100km, oleju nie brał nic ale cewka palila się regularnie co kilkanaście tysięcy czy lepsza założyłem czy gorsza to samo nikt nie znalazł tego przyczyny. Generalnie ok choć moja xp miała kilka drobnych  usterek, przesiadlem się na skodę I jeździłem 2 lata bez zaglądania pod maskę. Teraz znowu citroen ale prawie nowy więc liczę że będzie lepiej niż poprzednio

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2019, 20:22:40 »
Spalanie w2.0 HDi jak na foto możliwe na trasie przy delikatnej, płynnej jeździe. Po miejscu ok.6-6,5 przy normalnej jeździe , przy spokojnej 5,5- 6.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2019, 09:37:37 »
Witam. Zastanawiam się nad zmianą samochodu z Zafiry A na ... no właśnie na co ? Rodzina 2+2 małe dzieci, ale już bez wózka. Myślałem nad XP z roczników powyżej 2007 rok. Czy warto kupić takie auto i z jakim silnikiem? Myślałem o 1.6 HDi 90 km ze względu na brak dpf i dwumasy.
Ja od prawie 10 lat mam XP z tym właśnie silnikiem. Zrobiłem 180 kkm. Wszystko działa bez zarzutu. Ale mam od nowości. Także wiem jak jeżdżę, na czym jeżdżę itd. Auto używane trochę w mieście, raz w m-cu trasa. Raz, dwa razy w roku bardzo długa trasa wakacyjna. Byłem moją XP np. w Portugalii. Mnóstwo miejsca, duży kufer. Wygodne i praktyczne, do tego mało pali. u mnie spalanie 5,5 - 6,5 l/100 km. Nie jest to demon szybkości, a najbardziej brakuje szóstego biegu. Ale... nie można mieć wszystkiego. Jeśli znajdziesz pewny egzemplarz, zdecydowanie polecam.
Chociaż mnie osobiście zachciało się nowości i zmieniam na nowego C4 Spacetourera. Zobaczymy, czy nie będę żałował ;)

Offline Dariusz Dampc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 2010, Fiat Multipla
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Zakup XP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2019, 22:49:49 »
Po trochę ponad miesiącu użytkowania XP muszę przyznać, że to auto spalanie ma zaskakująco niskie. Nie spodziewałem się wyniku w okolicach 5l/100km na trasie. Taki wynik wyszedł mi po zrobieniu ok. 650 km z czego ok. 100 km autostradą, tempomat na 120 km/h, przy wyprzedzaniu max 150 km/h. Przy tej stałej prędkości na tempomacie chwilowe spalanie oscylowało w okolicach 6,2 na 100km. Poniżej stówki poza autostradą "latało sobie" między 3,8 a 4,5. Dynamika wystarczająca, spodziewałem się, że będzie większym "mułkiem". Dodatkowe 20 KM w powiązaniu z DPFem i dwumasą nie warte uwagi. Jestem pozytywnie zaskoczony 1,6 HDI.