Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zawieszenie  (Przeczytany 880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Zawieszenie
« dnia: Luty 09, 2019, 22:27:56 »
Witam.Parę dni temu zauważyłem nie jednolite zużycie opony względem reszty,chodzi o oponę z tyłu.Opona w porównaniu z resztą bardzo mocno zużyta mocniej na brzegach.Wiem,że mam do wymiany łożyska wahacza i będę je wymieniał za tydzień.Czy zużyte łożyska mogły doprowadzić do zużycia opony.Czy może to zużyta sfera.Z drugiej strony opona ok.Więc sam nie wiem.Co prawda słychać stuki ale myślałem,że to spowodowane zużytymi łożyskami.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Zawieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2019, 22:31:50 »
Zuzyta sfera nie ma nic do zużycia twojej opony. Masz belkę do regeneracji i to powód nierownomiernego zużycia opony najprawdopodobniej.


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Zawieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2019, 09:32:15 »
W C5 nie regeneruje się belki jak np w xsarze tylko wymienia łożyska wahaczy. Jeśli masz tak zużyte ,że koło traci "ustawienia" czy myszkuje to opona będzie się zużywać krawędziami.

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: Zawieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2019, 18:15:22 »
Witam.Warsztat zajmujący się regeneracją tylnych belek w autach francuskich potwierdza słowa Joanny,że w c5 nie regeneruje się belki.Więc trochę mi ulżyło,oczywiście pod warunkiem,że gniazda łożysk nie zrobiły się jajowate.Więc nic innego nie pozostało jak wymienić łożyska i zobaczyć co się będzie działo.Dodam,że zaraz po kupnie wymieniałem łożyska tzn.warsztat wymieniał i zrobiłem ok 90 000 km.Pozdrawiam

Offline Wojciech Sekuła

Odp: Zawieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2019, 06:08:01 »
Hej.
Podepne sie pod wątek.Najprawdopodobniej bede musial zabrac sie za wymiane lozysk w wahaczach.
Czy ktos z Was może polecic jakis zaklad mechaniczny w Warszawie, ewentualnie okolicach Otwocka albo gdzies po azjatyckiej stronie Wisły (okolice Warszawy) ?Zależy mi na sprawdzonym zakładzie.
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.