Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Berlingo 1.6 2005 brak abs hamulców I predkosciomierz  (Przeczytany 705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błażej Nieweglowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Berlingo
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Billesholm
Berlingo 1.6 2005 brak abs hamulców I predkosciomierz
« dnia: Marzec 17, 2019, 18:35:58 »
Witam! Mam citroena Berlingo 1.6 16v 2005r. Kupiłem to auto w stanie "do remontu". Po zrobieniu wszystkiego z listy usterek pojawiła się nowa. Odrazu podczas jazdy próbnej wyskoczył check engine kontrolka ABS I hamulce ręcznego.  Dodatkowo przestały działać hamulce. Tylko tył hamuje. Pedał twardy, zero hamulcow sprzodu. Po podłączeniu do komputera pokazało uśpione czujnik ABS. Test pompy ABS też słabo wyszedł. Pompa wymieniona, czujniki przód. Nic nie pomogło.  Dodatkowo dodam że w momencie braku hamulcow jednocześnie predkosciomierz pokazuje znacznie mniejsza prędkość. Podczas jazdy 90km/h pokazywał 55km/h. Odlaczylem czujniki ABS hamulce działają normalnie,  predkosciomierz też. Wymieniłem przeguby i regenerowane tylna belkę.  Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Może ktoś pomoże.  Pozdrawiam Błażej

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Berlingo 1.6 2005 brak abs hamulców I predkosciomierz
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2019, 18:53:05 »
Czy to wersja z ABS na czujnikach czytających z pierścieni magnetycznych łożysk? Może to one coś mieszają.