Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007  (Przeczytany 3398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Kubara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.8 16v 125 km 2007 rok sedan
  • Zainteresowania: Muzyka, motoryzacja, film, astrnomia
  • Miejscowość: Zawiercie
Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« dnia: Marzec 30, 2019, 19:24:26 »
Witam Panowie jakie żarówki polecacie H7 ? Ja dziś zakupiłem Osr night breaker laser next generation i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo Phi racing vision maja niby dłuższą żywotność.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2019, 20:14:46 »
Też się dołączę do pytania. Na razie mam jakieś standardowe ale planuje w niedługim czasie wymianę na coś lepiej świecącego.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2019, 08:39:02 »
Tungsramy +90 albo +120. Świeca dobrze i mocno, kosztują około 30zl za paczkę. Nie przepala się po 2 miesiącach jak philipsy czy osramy za 80zl.

Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2019, 11:27:38 »
Zanim pójdziecie na zakupy żarówek, obejrzyjcie sobie dokładnie Wasze odbłyśniki. Szczególnie miejsca nad żarówką ;-)
Moje po 150kkm były zmatowiałe i ciemne. Żarówki już nic nie pomagały. Fakt, wcześniej przez dwa lata w okresie jesienno-zimowym miałem jakieś mocniejsze. Firmy nie pamiętam, ale temperaturę barwową miały największą z klasycznych żarówek.
Możliwe, że przez większą "moc" szybciej dobiłem odbłyśniki, któż wie ...

Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 839
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2019, 13:05:28 »
Też polecam żarówki Tunfsrama + 90%. Naprawdę dobrze świecą a nie przepalają się jakoś bardzo szybko. Obecne mam założone od września ubiegłego roku i ciągle działają. Ostatnio jak miałem żarówki Osrama to wytrzymały niecałe 2 miesiące a wcale lepiej nie świecił od Tungsrama, a nawet jeżeli była jakaś różnica to na pewno nie do zauważenia gołym okiem.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2019, 21:07:45 »
Nawet nie kojarzyłem że Tungsram robi takie żarówki. Ostatnio brałem pod uwagę najbardziej Osram. Ale już teraz zmieniam obiekt zainteresowania. Jeszcze jak ktoś poleca z własnego doświadczenia i są w takiej fajnej cenie to czemu nie skorzystać.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2019, 22:03:37 »
Zasada jest prosta - im cieńszy żarnik, tym jaśniej pali, ale szybciej się przepala. Im grubszy, tym słabiej świeci, ale dłużej podziała. Osobiście ostatnio mam takie z Lidla, chyba właśnie o przedłużonej żywotności. Świecić mógłby lepiej, ale za to od bardzo dawna nie musiałem ich wymieniać.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2019, 22:09:35 »
Ja z praktyki polecam H7 Hella Long Life. Świecą długo.
Wcześniej testowałem różne, różniste. Tanie i b.drogie.
Czasem jeszcze nie zdążył mi zniknąć odciśnięty ślad na ręku po wkładaniu żarówki z prawej strony a już musiałem znowu zmieniać.
Na aledrogo chodzą po 10-12zł
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2019, 22:28:23 »
Mi najczęściej żarówki służą kilka lat, tak 3-5. Kiedyś jak mi się przepaliły normalne to stwierdziłem, że troszkę dołożę i zakupiłem Bosch Long Life. Jedna żarówka jakoś się rozszczelniła po bardzo krótkim czasie. Zareklamowałem, oddali kasę i zakupiłem normalne. Świeciły jakieś 3 lata i z nimi sprzedałem samochód. W cytrynce jest na tyle kiepsko z wymianą żarówek że trzeba wybrać jakiś kompromis. Long Lify są fajne ale troszkę słabiej świecą dlatego chce spróbować nie normalne jak do tej pory tylko troszkę lepiej świecące ale właśnie nie takie które bardzo szybko się przepalają.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Andrzej Krukowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 344
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16v BioFlex RFJ 2009r. LPG | C4 1.6 NFU 2008r. LPG
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Mysłowice

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2019, 23:58:58 »
Mi najczęściej żarówki służą kilka lat, tak 3-5. Kiedyś jak mi się przepaliły normalne to stwierdziłem, że troszkę dołożę i zakupiłem Bosch Long Life. Jedna żarówka jakoś się rozszczelniła po bardzo krótkim czasie. Zareklamowałem, oddali kasę i zakupiłem normalne. Świeciły jakieś 3 lata i z nimi sprzedałem samochód. W cytrynce jest na tyle kiepsko z wymianą żarówek że trzeba wybrać jakiś kompromis. Long Lify są fajne ale troszkę słabiej świecą dlatego chce spróbować nie normalne jak do tej pory tylko troszkę lepiej świecące ale właśnie nie takie które bardzo szybko się przepalają.
Ja przy Hella Long Life nie zauważyłem aby słabiej świeciły. Zresztą jak mi padła zwykła, to nie wymieniałem od razu dwie, tylko tę co się przepaliła i nie zauważyłem między nimi różnicy.
Może u Bosch.
Ja na Hella min. rok latałem
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:02:43 »
Ja nie pamiętam już (to chyba dobrze, bo tak dawno to było) co włożyłem u siebie, ale to chyba była właśnie Hella. Coś właśnie koło 14zł sztuka. Prawdopodobnie też Long Life. Od tamtej pory spokój. Wcześniej zakładałem na pewno ze dwa razy Osram, chyba coś Philipsa, Tungsram też na pewno był, Narva... Cokolwiek włożyłem (tej samej marki H6W), tak świeci do dzisiaj. Jak coś, to pójdę do auta i sprawdzę (opakowania mam pewnie w schowku).

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2019, 23:49:19 »
Dzisiaj założyłem nowe żaróweczki - 2 szt Philips Vision+30%. Dorwałem jakiś test żarówek i te wybrałem jako optimum jasności świecenia i żywotności żarówek. Niestety ale jakoś miałem mały wybór w mojej okolicy. Niestety ale tam gdzie kupowałem nie było 2 packa z nimi więc osobno kosztowały mnie 50 zeta za sztukę. Wiem że w necie kupiłbym taniej z dostawą ale nie miałem za bardzo możliwości na czekanie.
Na razie jakoś świecą a jak będzie dalej to zobaczymy.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Mariusz Bart

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: rybki
  • Miejscowość: Skierniewice
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2019, 08:58:52 »
Użytkowałem Stilo i żarówki Osram Ultra Life wystarczały mi na ok. 2.5 roku. Obecnie do C5 również takie zamontuje, gdy się przepalą obecne. Komplet ok 40-45 pln.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2019, 09:24:41 »
Miałem te Philipsy +30% w C4 (wytrzymały około 2 lat), potem kupowałem (też Philipsy) Ecovision - światła dają praktycznie tyle samo co te +30% ale są trochę trwalsze. Chociaż w C4 różnica w czasie działania nie była jakoś znacząca, za to w megance od taty była już większa, co przy chorym sposobie wymiany w renówce, ma ogromne znaczenie.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2019, 14:30:38 »
Ja, po zbyt częstych wymianach w Cytrynce z 2006 wrzuciłem chyba Bosma Long Life i świecą do dzisiaj (ze dwa lata będzie). Podobnie H6W (te od brewek) wrzuciłem Long Life (też chyba Bosma) i świecą do dzisiaj. Poprzednie góra parę miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2019, 18:50:42 »
To, że świecą to racja. Pytanie jest ile dają światła ?? ;-) 2 letnia żarówka da może 60% światła swojego nominału. Żarniki/palniki ksenonowe też siadają z upływem czasu, jednak wolniej niż żarówki.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2019, 19:26:49 »
To, że świecą to racja. Pytanie jest ile dają światła ?? ;-) 2 letnia żarówka da może 60% światła swojego nominału. Żarniki/palniki ksenonowe też siadają z upływem czasu, jednak wolniej niż żarówki.
2 letnia H7 musi mieć mały przebieg.  ;) Średnio raz na pół roku trzeba je wymieniać jak robi się sporo kilometrów. Osobiście nie widzę za specjalnej różnicy nowa/stara. Jednak żarówki typu Long Life świecą wyraźnie słabiej, zastosowałem Narva Long Life w Corsie D i jest słabo nocą... całe szczęście prawie nie jeżdżę nią nocą. Same żarówki typu Long Life w Corsie D są koniecznością przy upierdliwej wymianie. Żarówek +x% nawet nie biorę pod uwagę, raz zastosowałem... Dwa miesiące i musiałem znów wymienić.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2019, 19:45:00 »
Z tymi +XX% to różnie bywa... na stronie Philipsa można się dogrzebać do danych katalogowych żarówek, i wszystkie mają 1500 lm (+/- 10% tolerancji) - czyli dają taki sam strumień światła. Istotną różnicą jest czas eksploatacji od 1500 godzin do 400 dla serii visionplus. Dodatkowego smaczku dodaje umiejscowienie w danych technicznych opisu o większej widoczności - w sekcji informacje marketingowe  :P (no i jak widać użyte jest pojęcie potoczne, a nie coś co można zmierzyć).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2020, 19:10:15 »
Tungsramy +90 albo +120. Świeca dobrze i mocno, kosztują około 30zl za paczkę. Nie przepala się po 2 miesiącach jak philipsy czy osramy za 80zl.
Tungsram robi też żarówki General Electric (GE), kupiłem Extra Life ale jeszcze nie założyłem, ponoć dobrze świecą.
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2020, 19:12:36 »
Z tymi +XX% to różnie bywa... na stronie Philipsa można się dogrzebać do danych katalogowych żarówek, i wszystkie mają 1500 lm (+/- 10% tolerancji) - czyli dają taki sam strumień światła. Istotną różnicą jest czas eksploatacji od 1500 godzin do 400 dla serii visionplus. Dodatkowego smaczku dodaje umiejscowienie w danych technicznych opisu o większej widoczności - w sekcji informacje marketingowe  :P (no i jak widać użyte jest pojęcie potoczne, a nie coś co można zmierzyć).
Jeśli chodzi i żarówki to nie tylko te parametry są ważne. Dochodzi jeszcze geometria czyli jak równomiernie oświetla, zasięg i jasność. Ja po przejrzeniu testu z AŚ wybrałem właśnie Philipsy. Ich żywotność jest jak normalnych żarówek ale świecą lepiej. A jak będzie w rzeczywistości to czas pokaże. Niestety w tym teście nie brały udziału wszystkie dostępne żarówki. Trzeba było wybrać jakiś kompromis.
Do żarówek o dłuższej żywotności troszkę się zraziłem jak Bosch świecił jakiś tydzień. Żarówka chyba się rozszczelniła bo byłą cała czarna. Po tym kupiłem zwykłe i po kilku latach sprzedałem z nimi samochód.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Rafał Osięgłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Swieciechowa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2020, 19:51:12 »
Tungsram już nie biorą do testów, bo wypadły lepiej niż wszystkie Osram, Philips i inne. I rzeczywiście te żarówki jak dla mnie świecą najlepiej. Niestety jak się nie przepali to po dwóch latach trzeba wymienić. Mam wersję +130% i widzę różnicę w barwie między mijania H7, a drogowymi H1, które są mniej używane.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2020, 19:52:19 »
Ale które Philipsy? Ja używałem jakiś czas Blue Vision ale stosunek jakości do ceny był kiepski zwłaszcza trwałości. Tungsram Sportlight bił je na głowę.

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2020, 22:52:03 »
Tungsram już nie biorą do testów, bo wypadły lepiej niż wszystkie Osram, Philips i inne. I rzeczywiście te żarówki jak dla mnie świecą najlepiej. Niestety jak się nie przepali to po dwóch latach trzeba wymienić. Mam wersję +130% i widzę różnicę w barwie między mijania H7, a drogowymi H1, które są mniej używane.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Przy Ich cenie wymiana co dwa lata to raczej problem techniczny niż finansowy.
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 610
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie żarówki polecacie H7 Citroen C5 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2020, 23:47:42 »
Ale które Philipsy? Ja używałem jakiś czas Blue Vision ale stosunek jakości do ceny był kiepski zwłaszcza trwałości. Tungsram Sportlight bił je na głowę.
Ja mam Philips Vision+30% , tak jak wcześnie napisałem. Moje wrażenia na razie są pozytywne. Ich deklarowana żywotność to 550 h.
Tungsram Sportlight bił je na głowę.
Ale który dokładnie model, bo z tego co widzę to jest ich kilka? Czy rzeczywiście jest taka różnica w stosunku to innych żarówek np. takich jak ja teraz kupiłem? Jaka jest ich deklarowana żywotność?
Tak jak wcześniej zostało wspomniane, wymiana raz na 2 lata nie jest takim problemem jeżeli są rzeczywiście takie zajefajne. Ja na szczęście nie muszę rozbierać połowy przodu do wymiany żarówki.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.