Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Radio do XP  (Przeczytany 1462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patyk Jaworski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Zainteresowania: piłka nozna
  • Miejscowość: Koszalin
Radio do XP
« dnia: Kwiecień 10, 2019, 20:23:32 »
Podpowie ktoś może jakie wybrać radio na bluetooth bądź AUX,USB do Xsary bądź czy są jakieś wtyczki , kostki którymi podłącze radio tak aby wyświetlało na wyświetlaczu wszystko ?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2019, 23:30:12 »
Poza fabrycznym radiem nie połączysz innego z wyświetlaczem.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Patyk Jaworski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Zainteresowania: piłka nozna
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2019, 09:18:44 »
Ok dzięki za odpowiedź, a czy da rade chociaż tak zrobić żeby na wyświetlaczu można było sprawdzić spalanie itp ?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2019, 12:13:07 »
Po podpięciu obcego radia z wyświetlacza znikną tylko dane wyświetlane przez radio. Pozostałe dane typu spalanie czy data i godzina zostają i możesz między nimi przełączać.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2019, 15:11:48 »
Ponoć są adaptery do konkretnych marek radia z którymi komunikaty są wyświetlane na panelu auta. Cena spora-ponad 100pln.

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2019, 07:49:06 »
Ponoć są adaptery do konkretnych marek radia z którymi komunikaty są wyświetlane na panelu auta. Cena spora-ponad 100pln.


tak szczerze, jakbym miał dać - ok 200 pln za radio z USB bez CD - Sony,Pioneer itp, do tego przejściówka do sterowania z kierownicy ok 150pln i jeszcze wspomniany adapter za 100 pln - wolałbym kupić cyfrową zmieniarkę za ok 250-280pln i zostać przy oryginalnym radiu :)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2019, 08:00:03 »
Jest to jakieś rozwiązanie jeśli komuś nie zależy na choć minimalnie przyzwoitej jakości dźwięku i jakimkolwiek basie. Fabryczne audio w starszych Citroenach.... gorzej gra chyba tylko w jakiejś budżetowej Tacie gdzie radia po prostu nie ma ;)

Ja wolałem zmienić radio na CD/MP3/USB i dołożyć mały subwooferek w bagażniku. Sterowanie przy kierownicy było warte poświęcenia ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Dariusz Dampc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 2010, Fiat Multipla
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2019, 09:38:29 »
Tu się zgadzam w temacie jakości dźwięku. Nawet w Cinquecento czy Daewoo Nexii, którą kiedyś jeździłem fabryczne audio grało lepiej. W XP nic z tym nie zrobili przez cały długi okres produkcji tego auta. W moim ostatnim aucie miałem dodatkowo wzmacniacz i subwoofer. Teraz... to się nie chce nawet radia włączać, bo dźwięk rani uszy.
Moim zdaniem najsensowniej jest zainwestować w dobre radio z CD i głośniki nawet kosztem utraty sterowania z kierownicy i wyświetlania informacji na panelu fabrycznym. No i przy okazji przyda się Lexia / DiagBox do wyłaczenia fabrycznego radia. W egzemplarzu który kupiłem ktoś "na szybko" wrzucił jakiegoś Panasonica. Potrafił zawiesić fabryczny panel i nie pamiętał ustawień. Wróciłem póki co do radia fabrycznego, bo lepiej wygląda a i tak na razie nie używam. Nad audio pomyślę latem.

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2019, 09:45:28 »
:) nie jestem audiofilem :) dla mnie po prostu ma coś brzęczeć :) dla tego taki jest mój punkt widzenia podczas takich wydatków, bardziej kieruje się funkcjonalnością niż poprawieniem jakości.
Akurat w przypadku Picusia, zmiana radia na 100% wiązała by się z dokupieniem sterowania z kierownicy a niekoniecznie przejmowałbym się brakiem danych stacji/utworu na wyświetlaczu centralnym.
Poza tym zła jakość odsłuchu chyba jest 50/50 powiązana z samym zestawem głośników, nie tylko z powodu złej jakości odtwarzacza, więc chcąc poprawić jakość dźwięku, trzeba wymienić cały system audio - w Pikusiu z początków wieku - warto??

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:08:32 »
Nie warto, bo w XP głośniki są montowane do plastikowych boczków, a nie do drzwi i nie ma wygłuszeń drzwi. Możesz założyć głośniki za grube setki złotych, wypasione radio za jeszcze większą kasę, a i tak to nie zagra.
Dlatego bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wrzucenie do bagażnika jakiegoś małego basiku (nie musi to być sprzęt do napędzania dyskotek na blokowisku), a głośniki w kabinie, nawet te fabryczne, zostawić na paśmie wysoko i średniotonowym, żeby nie charczały próbując wykrzesać z siebie jakikolwiek bas. Do tego jakiś prosty Clarion za 300zł z USB i MP3 i diametralnie zmienia się jakość grania w kabinie.

No ale tak jak piszesz - co kto lubi. Ja audiofilem nie jestem, ale z drugiej strony jak tylko "ma coś brzęczeć" to mi się odechciewa i już wolę sobie słuchać szumu wiatru w uszczelkach ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Radio do XP
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:44:01 »
Wymiana samego radia i pozostawienie fabrycznych głośników da wyraźnie lepsze efekty niż radio fabryczne.