Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów  (Przeczytany 2412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Ilnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Xantia II 1,9TD, Xsara II Kombi 2.0 HDi, C5 II 3.0 V6
  • Miejscowość: Lubin
Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« dnia: Luty 26, 2019, 12:21:40 »
Panie i Panowie, mała zagadka dla Was...:) Mam w C5 automatyczną skrzynię biegów Aisin BVA AM6. Skrzynia chodzi bez żadnych problemów, normalnie przełącza biegi, dobrze przyspiesza, nie wyje. Kilka tygodni temu zapaliła mi się kontrolka paliwa więc wybrałem się na stację. Stałem na światłach a skrzynia nagle przełącza się w tryb awaryjny, na wyświetlaczu komputer błyskawicznie wywala błąd po błędzie: awarię skrzyni, awarię ABS, ESP, czujników parkowania i cholera wie co jeszcze... Na zegarach "choinka", świecą wszystkie kontrolki od skrzyni, elektryka silnika i oczywiście serwis. Skrzynia zblokowała się, chyba na 3 biegu, ale powoli dojechałem na stację benzynową. Zatankowałem auto, w międzyczasie zdążyłem wykonać telefon do zaprzyjaźnionego mechanika, odpaliłem auto i... komputerek grzecznie pokazuje godzinę, na zegarach świeci się tylko kontrolka świateł, skrzynia śmiga bez problemów. Szybko zapomniałem o temacie, szczęśliwy, że jednak wszystko jest w porządku. Aż do dzisiaj... Odpaliłem samochód, wszystko w porządku, przejechałem kilka km zapaliła się kontrolka paliwa, wszystko w porządku, przejechałem jeszcze kilka kilometrów, szarpnęło skrzynią, auto zaczęło zwalniać, choinka na zegarach, błędy skrzyni na wyświetlaczu... No dobra, nauczony poprzednim doświadczeniem zajechałem na stację, zatankowałem, z duszą na ramieniu odpaliłem auto. Nie zgadniecie... Wszystko w porządku... Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić co wspólnego może mieć mała żaróweczka pod znaczkiem braku paliwa z wielka 6 biegową automatyczną skrzynią...?

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2019, 12:36:27 »
Chcesz wiedzieć, podepnij się komputerem do systemu auta...

Informacyjnie, zajrzyj: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=114727.0 ale ten temat dotyczy mk1.

Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2019, 12:42:09 »
Normalne system stwierdził ze jest uszkodzony bo jedziesz bez paliwa i can się zbiesil i powylaczal . Wiec elementy składowe tez stwierdziły ze są zepsute i przeszły na tryb awaryjny. W końcu kto jeździ bez paliwa ? Auto pomyślało ze jest zepsute. Większość z was nie wie ale to są jezdzace komputery

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2019, 13:04:30 wysłana przez Marek Spychalski »

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2019, 13:08:29 »
Nie wiem co ma wspólnego sygnalizacja niskiego poziomu paliwa z automatem ale zaraz po zakupie mojej cytryny miałem podobną historię. Poprzedni właściciel , kolega, wspominał , że kiedyś mu skrzynia weszła w tryb awaryjny ale bez szczegółów. W dniu zakupu pojechałem na przejażdżkę i podczas jazdy - choinka, wszystkie możliwe błędy, tryb awaryjny skrzyni. Całość robi nieciekawe wrażenie, ale choinkę błędów już kiedyś w MKI miałem więc podszedłem do tematu spokojnie.  Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilka razy więc któregoś razu, podpiąłem DB a tam oczywiście pełno błędów podstawą których w większości był.. błąd komunikacji w sieci CAN lub brak komunikacji w sieci CAN. Wiedziałem, że poprzedni właściciel robił sobie mycie silnika jakiś czas temu więc pierwsze gdzie zajrzałem skrzynka z BSM pod maską.
Nic tam nie było szczególnie widać, żądnej wilgoci itp ale poodpinałem wszystkie wtyczki, potraktowałem kontaktem złącza, przedmuchałem sprężonym powietrzem, poskładałem i mija już 1,5 roku o tego czasu i sytuacja się nie powtórzyła.


W poprzednim C5 MKI choinka błędów też była powodem przerw w obwodzie gdzieś w rejonie gniazd i wtyków w BSM.
Radzę tam zajrzeć ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2019, 13:58:57 wysłana przez Marcin Połomski »
Floating on ;)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2019, 14:29:23 »
Normalne system stwierdził ze jest uszkodzony bo jedziesz bez paliwa i can się zbiesil i powylaczal . Wiec elementy składowe tez stwierdziły ze są zepsute i przeszły na tryb awaryjny. W końcu kto jeździ bez paliwa ? Auto pomyślało ze jest zepsute. Większość z was nie wie ale to są jezdzace komputery
Ty tak na poważnie? czy robisz sobie smiechujki? Czym auto myśli i robi kierowcy akuku...

Nigdy mi "rezerwa" nie psuła jazdy....poza wyczerpaniem, fizycznym brakiem benzyny.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2019, 15:46:08 »
A to nie jest ten słynny "fake'up" C5 z automatem i V6? Już MK1 potrafiły dziwnie w takiej konfiguracji na rezerwie się zachować. Ja bym się udał do ASO na jakąś aktualizację oprogramowania auta, bo skoro nie każda to ma....

Offline Jacek Konopka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: XM ES9J4/2000 C5 ES9J4S/2005
  • Zainteresowania: balet
  • Miejscowość: katowice
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2019, 17:03:31 »
Potwierdzam, rok temu miałem podobne jaja z C5 MKI V6. Samochód z LPG, dołożony tank fopper. Dowcip polegał na tym, że przy jeździe na LPG proporcjonalnie "ubywało" z baku PB. Wyruszyłem z Torunia do Katowic, miałem rezerwę benzyny, jechałem na lpg. Krótko po ruszeniu skrzynia w trybie awaryjnym na 3 biegu. Zatrzymanie i ponowne ruszenie na krótko ożywiało napęd. Rozkopałem pół samochodu, zmieniłem olej w skrzyni, zastanawiałem się nad egzorcystą. W akcie desperacji, kierując się podpowiedziami z forum, dolałem benzyny.... Szok, problem ustąpił. Niestety skrzynia się rozpadła po kolejnych 5kkm. Nie wiem czy zaszkodziła wymiana oleju w leciwym automacie, czy "pomogło" szarpanie podczas przełączania w tryb awaryjny.
Podczas całej eksploatacji w moich rękach (ponad 100kkm) mało kiedy zapalała się rezerwa, dbałem raczej aby poziom benzyny był powyżej połowy.
Takie to historie chodzą po ludziach :)
Moje XM-y TO NIE SKARBONKI ! - ze skarbonki czasem da się coś wyjąć .... skłamałem - sprzedałem XMa za 600zł, uprzednio opłacając OC za 500 :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2019, 21:02:21 »
Potwierdzam, rok temu miałem podobne jaja z C5 MKI V6. Samochód z LPG,
Jakby kolega nie zauważył to jest to dział mk2. Proponuję "odwiedzić" odpowiedni temat w mk1...
dołożony tank fopper. Dowcip polegał na tym, że przy jeździe na LPG proporcjonalnie "ubywało" z baku PB.
Zachowanie jak najbardziej prawidłowe, tak jak producent "zaprogramował".

Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2019, 23:04:43 »
Auto myśli tak jak mu programista napisał

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2019, 06:59:53 »
Auto myśli tak jak mu programista napisał
Zamień słowo "myśli" na "zachowuje się".... better?

PS: zjedz snickersa...

Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2019, 10:47:59 »
Tobie zalecam kilka a myśleć to pojęcie względne, nie ogarniasz

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2019, 13:35:02 »
Ja mam V6 i często mi świeci rezerwa...tankfopper coś szwankuje i nie za każdym razem się restartuje Pb. Wiec czasem bywa tak że 1-2 dni śmigam na rezerwie a komputer pokazuje że nie mam paliwa...i nic się nie dzieje...normalnie śmigam.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2019, 15:57:34 »
Ja mam V6 i często mi świeci rezerwa...tankfopper coś szwankuje i nie za każdym razem się restartuje Pb. Wiec czasem bywa tak że 1-2 dni śmigam na rezerwie a komputer pokazuje że nie mam paliwa...i nic się nie dzieje...normalnie śmigam.

Twoje BSI ma nieco inne oprogramowanie, i nie masz tego błędu,
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2019, 09:56:39 »
Ja mam V6 i często mi świeci rezerwa...tankfopper coś szwankuje i nie za każdym razem się restartuje Pb. Wiec czasem bywa tak że 1-2 dni śmigam na rezerwie a komputer pokazuje że nie mam paliwa...i nic się nie dzieje...normalnie śmigam.
Zmień tankfopper

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2019, 13:24:55 »
Ja mam V6 i często mi świeci rezerwa...tankfopper coś szwankuje i nie za każdym razem się restartuje Pb. Wiec czasem bywa tak że 1-2 dni śmigam na rezerwie a komputer pokazuje że nie mam paliwa...i nic się nie dzieje...normalnie śmigam.
Zmień tankfopper
Już się przyzwyczaiłem ;) A na nowy szkoda mi czasu i kasy.
Ile teraz u Ciebie taki z montażem?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2019, 15:09:14 »
Tanio panie tanio  ;D ;D ;D ;D

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2019, 15:19:02 »
Tanio panie tanio  ;D ;D ;D ;D
Czyli?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marek_S

  • Gość
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2019, 15:19:41 »
Po co pytasz jak ci kasy szkoda

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Mało paliwa, awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2019, 22:10:15 »
Po co pytasz jak ci kasy szkoda

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Pewnie pytam po to by wiedzieć i ewentualnie podskoczyć do Kato na montaż...