Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Obrotomierz  (Przeczytany 2246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Sołowiej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Bialystok
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 B+G '04
  • Miejscowość: Bialystok
Obrotomierz
« dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:57:53 »
Witam, kiedyś był podpięty wątek, nawet z fotkami. Zachciało mi się obrotka czy ktoś może ma manual? Obrotomierz z CC Sporting.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Byly:

VW Garbus 1302 '71
Peugeot 605 2.0 SLi '92

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2019, 13:48:06 »
Są trzy kable
1 plus,
2 minus
3 sygnał ten co wpinasz do cewki WN.

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:26:33 »
Dzień dobry.
Podbiję temat bo jest on dla mnie istotny.
Dziś w Krakowie trochę przygrzało i klima w mojej XP pracowała na maksa czyli wiater huczał aż miło. Mankamentem było to, że było głośno a ja przestałem słyszeć obroty silnika i zwyczajnie przestałem ogarniać zmiany biegów.
Potrzebuję zamontować jakiś ładny obrotomierz. Poproszę o podpowiedzi i/lub fotki jak to wygląda po montażu i jak działa.
Pozdrawiam.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2019, 21:39:20 »
potrzebujesz obrotomierz czy tylko wskazania o do zmiany biegów? na znanym portalu aukcyjnym jest tego mnóstwo, zależy czego oczekujesz?
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2019, 22:27:39 »
Bez jaj, zmiany biegów można robić na podstawie prędkości auta. Do 20 piewszy bieg, do 40 drugi, do 60 trzeci. +/-10km. Proste jak konstrukcja gwoździa. Nie neguje przydatności obrotomierza, ale nie jest on niezbędny. Jeśli coś montować, to tylko obrotomierz. Wskaźnik biegów to jakichś motocyklach może się przydać, ale w aucie to trochę bez sensu.
Z klimą coś nie halo, nie powinna pracować tak głośno, bez problemu powinna chłodzić bez konieczności kręcenia na maxa wentylatorami. Jeździłem praktycznie co roku do Włoch latem, gdzie takie upały jak się dziś trafiły, to bywały w cieniu. I klima dawała radę. Przy czym wtedy nie ustawia się klimy na 18st, tylko np na 24-26, żeby jakaś sensowna różnica temperatur była, a nie szron na wąsach.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2019, 23:46:46 »
Bez jaj, zmiany biegów można robić na podstawie prędkości auta. Do 20 piewszy bieg, do 40 drugi, do 60 trzeci. +/-10km. Proste jak konstrukcja gwoździa. Nie neguje przydatności obrotomierza, ale nie jest on niezbędny. Jeśli coś montować, to tylko obrotomierz. Wskaźnik biegów to jakichś motocyklach może się przydać, ale w aucie to trochę bez sensu.
Z klimą coś nie halo, nie powinna pracować tak głośno, bez problemu powinna chłodzić bez konieczności kręcenia na maxa wentylatorami. Jeździłem praktycznie co roku do Włoch latem, gdzie takie upały jak się dziś trafiły, to bywały w cieniu. I klima dawała radę. Przy czym wtedy nie ustawia się klimy na 18st, tylko np na 24-26, żeby jakaś sensowna różnica temperatur była, a nie szron na wąsach.


Ja: 2 bieg wbijam na 16-20 km/h,
[/size]3 na 30-34/h km,
[/size]4 na 45/h km,
[/size]5 na 60/h km+
[/size]Przy większych prędkościach mam wrażenie, że silnik wyje na wysokich obrotach. Może to jest też pozytywny skutek niskiego zużycia paliwa. Prawie 2,5 tysiąca km w cyklu mieszanym i komputer pokazuje, 4,6 litra ;)
[/size]Uczyłem się na benzyniaku i tam "na ucho" zgadzało mi się z obrotomierzem.
Klima jest automatyczna i jak jej ustawię np. 18 stopni to sama dobiera prędkość wentylatora, najczęściej 2/3 albo i więcej max obrotów. Jest sprawna bo była sprawdzana w warsztacie. Klimę ustawiam tak, żeby szybko mieć komfort w samochodzie a nie koszulkę lepiącą się do pleców i mokry tyłek ;)

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2019, 23:47:22 »
potrzebujesz obrotomierz czy tylko wskazania o do zmiany biegów? na znanym portalu aukcyjnym jest tego mnóstwo, zależy czego oczekujesz?


Potrzebuję wskazań do zmiany biegów.

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2019, 05:48:51 »
Nie neguje przydatności obrotomierza, ale nie jest on niezbędny.


Obrotomierz przydaje się podczas pobytu u gazownika :) "proszę wsiąść do samochodu i utrzymać obroty na poziomie 1000 obrotów" a tu ZONK tak szybko liczyć nie umiem a obrotomierza nima :) - przypadek z autopsji :)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Obrotomierz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2019, 21:36:07 »
]
Klima jest automatyczna i jak jej ustawię np. 18 stopni to sama dobiera prędkość wentylatora, najczęściej 2/3 albo i więcej max obrotów. Jest sprawna bo była sprawdzana w warsztacie. Klimę ustawiam tak, żeby szybko mieć komfort w samochodzie a nie koszulkę lepiącą się do pleców i mokry tyłek ;)
A próbowałeś najpierw przewietrzyć wnętrze? Po dniu postoju w pełnym słońcu najpierw otwieram okna, za chwilę zapalam silnik i jadę ok 2-3km z opuszczonymi do połowy szybami, potem zasuwam szyby i dopiero klima. Efekt lepszy niż od razu klima na maksa pomieszana z żarem .