Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kodowanie klucza C5  (Przeczytany 2016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: C5 R 2,0 16V+LPG '06
  • Miejscowość: Poznań
Kodowanie klucza C5
« dnia: Maj 04, 2019, 10:57:07 »
Witam,
Od kilku dni posiadam C5 - Xsara niestety po stłuczce nie nadaje się do jazdy wg mnie.Problem jest taki, że poprzedni własciciel zgubił klucz z pilotem, a do samochodu dostałem klucz z pilotem (bez elektroniki) oraz zwykły kluczyk - oba mają zakodowany immo, a więc drzwi otworze i silnik uruchomię.
Chciałbym zrobić działający pilot, tylko problem w tym, że nie da się już na allegro/gdziekolwiek kupić "czystych" pilotów, a nie można kupić jakiejś używki i zakodować jej na nowo.
W C5, podobnie jak w Xsarze - jest ten jajowaty pilot, po rozebraniu okazuje się, że modułem pamięci jest scalak o oznaczeniach E16-02A, którego można kupić za ok. 30zł (klucz z ASO to 518 zł+ kodowanie).
Pomyślałem, że może kupić nową pamięć i ją przelutować, tylko, że obawiam się, że nowy klucz ma prekodowane już jakieś informacje na podstawie VIN.
Czy ktoś z Was bawił się w takie rzeczy? Programatora żadnego nie posiadam, więc i tak musiałbym to dać komuś do zaprogramowania.

Marek_S

  • Gość
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2019, 11:16:31 »
Owszem i sam szukam jajka bo nie mam drugiego kluczyka, najpierw musisz zdobyć pin.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: C5 R 2,0 16V+LPG '06
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2019, 11:26:34 »
Pin posiadam, kwestia tylko tego jak bardzo skomplikowane będzie zakodowanie tego.

Marek_S

  • Gość
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2019, 11:36:27 »
Średnio,  trzeba mieć sprzęt

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2019, 12:42:19 »
Pin posiadam, kwestia tylko tego jak bardzo skomplikowane będzie zakodowanie tego.

Oryginalny kluczyk wraz z wycięciem i kodowaniem kosztował mnie niedawno 700 zł, Panowie twierdzą, że używki nie da się zakodować.
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Łukasz Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: C5 R 2,0 16V+LPG '06
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2019, 13:37:48 »
Uzywki owszem - nie da sie zakodowac ponieważ pamieć mieszczaca się w scalaku o ktorym pisałem raz zapisana nie może być edytowana. Do tego nie mam uwag.

Elektronika to płytka z trzema układami: pamieć, nadajnik radiowy oraz dodatkowy moduł do radia.

Moje pytanie brzmi co konkretnie jest na czystym kluczu - czy tam już jest jakiś program czy są same 'zera'.

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2019, 13:49:09 »
Uzywki owszem - nie da sie zakodowac ponieważ pamieć mieszczaca się w scalaku o ktorym pisałem raz zapisana nie może być edytowana. Do tego nie mam uwag.

Elektronika to płytka z trzema układami: pamieć, nadajnik radiowy oraz dodatkowy moduł do radia.



Moje pytanie brzmi co konkretnie jest na czystym kluczu - czy tam już jest jakiś program czy są same 'zera'.

Nie wiem, ja jadąc na kodowanie miałem tylko zwykły kluczyk - jeśli ta informacja coś Ci pomoże.
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Marek_S

  • Gość
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2019, 22:01:18 »
Tu coś piszą, ja tym się nie zajmowałem jedynie klucze wgrywałem czy piny czytałem
https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/325914-Reusing-old-Peugeot-Citroen-remotes-type-73373067B-CA teoretycznie po wymianie tej pamięci na czystą powinieneś lexią zakodować ale tego nie jestem pewny
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2019, 22:25:45 wysłana przez Marek Spychalski »

Offline Łukasz Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: C5 R 2,0 16V+LPG '06
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2019, 23:42:48 »
Trafiłem na ten wątek ze 2 dni temu, ale nie czytałem go dokładnie, bo nie dotyczył konkretnie mojego przypadku.
Teraz się wczytałem i wygląda na to, że klucz jak wychodzi z fabryki jest prekodowany.
Nie mam sprzętu do programowania pamięci, więc pewnie na jedno by wyszło lutowanie i grzebanie oraz kupno kluczyka.Na szczęście dzisiaj trafiłem na ogłoszenie typu "kompletne klucze do Citroenów".  W ogłoszeniu były jedynie te nowe klucze, które były montowane m.in. do C3 czy C4, ale mają w ofercie też dla mojego samochodu.
400zł za całość to zawsze lepiej niż 700, zwłaszcza, że kluczyk mam oryginalny, a brakuje mu tylko działającej elektroniki.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2019, 23:53:48 »
Nie podałeś w profilu, z którego rejonu jesteś.
W Krakowie mam dobrego specjalistę od kluczy i elektroniki.
Za dorobienie kompletnego kluczyka z pilotem do Trafica zapłaciłem ostatnio 270 PLN.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Marek_S

  • Gość
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2019, 09:40:58 »
Nie podałeś w profilu, z którego rejonu jesteś.
W Krakowie mam dobrego specjalistę od kluczy i elektroniki.
Za dorobienie kompletnego kluczyka z pilotem do Trafica zapłaciłem ostatnio 270 PLN.
To inny temat, nawet nie znalazłem noty katalogowej tej pamięci o ile to pamiec jedynie w Chinach sa poniżej dolara. 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline mariusz walak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Posiadany samochód: c5 mk2 Ropa
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: chechło
Lepiej dwa razy dziennie zostać ochrzanionym,niż raz się narobić.

Offline Łukasz Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: C5 R 2,0 16V+LPG '06
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2019, 11:36:17 »
A może tak ??


https://www.youtube.com/watch?v=b9LfJTtsg7E


https://www.youtube.com/watch?v=DRLXLU3z3ls
To są kroki, które trzeba wykonać na końcu - tak jakbym miał klucz z ASO, a nie lutowaną pamięć.
Cytat: Marek Spychalski
To inny temat, nawet nie znalazłem noty katalogowej tej pamięci o ile to pamiec jedynie w Chinach sa poniżej dolara. 

Link do strony, gdzie można kupić to nie-hurtowo: KLIK
Nie podałeś w profilu, z którego rejonu jesteś.
W Krakowie mam dobrego specjalistę od kluczy i elektroniki.
Za dorobienie kompletnego kluczyka z pilotem do Trafica zapłaciłem ostatnio 270 PLN.
Jetem z Poznania. Ogólnie dorabianie innych kluczyków to nie problem, klucz z pilotem do np C3, C4 czy C5 X7 też jest tańszy niż do mojej C5, więc to nie reguła, że jak jeden typ klucza wyszedł dużo taniej to i mój wyjdzie. Ten nowszy typ klucza bez problemu można kupić w całości na aliexpress, więc z ceną można schodzić dużo niżej.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2019, 11:43:23 »
W dobrej cenie kluczem na zapas z pilotem też bym nie pogardził. Szukałem też. Jak coś znalazłem, nie miałem pewności że będzie pasować.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Kodowanie klucza C5
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2019, 20:13:11 »
Kolega autor wątku widzę że z Poznania. To niech się uda na Ściegiennego 75, tam są dobrzy spece od kluczyków