Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła mijania nie można wyłączyć.  (Przeczytany 2018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Światła mijania nie można wyłączyć.
« dnia: Maj 05, 2019, 15:15:55 »
Dzień dobry, problem jak w temacie nie można wyłączyć świateł przednich pomimo, że są wyłączone manetką przy kierownicy, kontrolka na desce rozdzielczej gaśnie. jak się zauważy to jest ok ale jak się nie zwróci uwagi to nawet economy mode - zabezpieczenie nie pomoże i akumulator zostaje wyładowany. Problem jest chyba w przekaźniku, który prawdopodobnie się "skleja" i nie rozłącza napięcia na żarówki. Postanowiłem przejrzeć kabelki i stwierdziłem, że jak się wyjmie wtyczkę w BSM szarą to po chwili problem znika. Nie wiem czy następuje jakieś resetowanie elektroniki czy w jakiś sposób "odklejają" się styki w przekaźniku. Rozłączenie akumulatora nic nie daje, światła dalej się świecą. Tutaj mam pytanie, który przekaźnik z BSM odpowiada za światła. Może bym go spróbował wylutować i może zamienić na inny. Ale wymyśliłem, że skoro jest to problem przekaźnika z BSM, to można go zastąpić innym poprzez wyprowadzenie go na zewnątrz BSM.  Prawdopodobnie pin 8 i 15 doprowadzają napięcie do świateł nie wiem, który przewód odpowiada za sterowanie przekaźnikiem. Schemat, który mam, pokazuje tylko blokowo BSM. Pisze prawdopodobnie bo pomimo, że posiadam schemat elektryczny w książce Xsara II WKŁ, to nie ma tam rozrysowanych tych złącz. Wyprowadzenie odpowiedniego przekaźnika poza BSM by rozwiązało problem. Nie miałem więcej czasu, to sprawdzić ale sądzę, że trzeba by wypiąć piny z kostki i podłączyć je na "krótko", jeżeli to by działało to było by super. Prośba do Kolegów o schemat podłączenia świateł do wersji po czerwcu 2001 roku oraz wskazanie, który przewód dostarcza sygnał do przekaźnika świateł, bo po schemacie widać, że chyba otrzymuje on je z BSI. Na moim schemacie BSM jest oznaczony  jako PSF1 i jest tam przekaźnik ale nie jest opisany jaki ma numer na płytce. Wynika, że uruchamia on światła drogowe i mijania. Moja wersja samochodu, to reflektory z żarówkami H7, ten schemat, który mam dotyczy świateł z żarówkami H4, ale to chyba mała różnica. W książce nie ma opisanych wszystkich elementów instalacji Co Koledzy o tym sądzicie, może ktoś już próbował coś takiego zrobić?. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.