Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.  (Przeczytany 2715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz lan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Witam wszystkich

Ostatnio kupiłem sobie zestaw diagnostyczny z lexia.
Podczas wykonywania testu globalnego zauważyłem błąd w dziale "wtrysk". A dokładnie : system dodat. Pompa domieszkowania.
W dzienniku błędów - błąd ten wystąpił parokrotnie w czasie ok 3kkm a następnie według dziennika zniknął.
W lexi szukałem chociażby w dziale dotyczącym fapu ile pozostało mi dodatku do paliwa jednak nigdzie takiej informacji nie znalazłem. W jakimś dziale w lexi znalezienie za to informacje jakoby moje auto nie posiadało kalkulatora tego dodatku, to możliwe? Co może oznaczać ten błąd? Dodatkowo raz wyskoczył mi błąd " czujnik ciśnienia w układzie smarowania" i po chwili znikał.

Zmieniając temat, chce wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów. Zamówiłem już olej mobil spełniający wymagania atf 3309. Poprzedni właściciel PODOBNO wymieniał olej w aucie metodą statyczna co również chciałbym zrobić jednak nie ustawiał licznika automatu, który aktualnie pokazuje ponad 9900000. Skrzynia od niedawna zaczęła mi minimalnie szarpać przy zmianie z 2 na 3. Ile wymian i w jakim odstępie mam wykonać? Czy korygować licznik?

Dodam tylko że to citroen C5 II 2.0 HDi z am6
Dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka


Offline Dariusz lan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2019, 06:54:54 »
Podbijam l , może jednak ktoś się z tym spotkał
Dodam jeszcze że błąd pojawia się zawsze po tankowaniu

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2019, 08:05:42 »
jak robisz test globalny to powinieneś mieć kalkulator domieszkiwania na głównej karcie ,tam gdzie wybierasz kalkulatory do sprawdzenia np wtrysk, zawieszenie itp. . Dodatkowo info o fap masz w kalkulatorze wtrysk, (w dwóch miejscach- na pewno w parametrach standardowych i jeszcze gdzieś) z tym że u mnie np. ilości dodatku nie można oczytać. Nigdzie się nie wyświetla dlatego kupiłem 3l płynu i będę robił dolewkę. Nie chcę podczas urlopu stresować się czy mi płynu nie braknie, fap się zatka bo nie będzie mógł wypalić i auto unieruchomione.
Sam kalkulator domieszkiwania możesz sprawdzić w BSI , kalkulatory obecne. Tam masz listę i jak będzie "obecny" to znaczy że jest ok :)

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2019, 23:48:57 »
O wymianie oleju w ASB tu sobie poczytaj:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.0


Ja bym zrobił dynamiczną wymianę i spokój na 2-3 lata.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2019, 09:55:57 »
jak robisz test globalny to powinieneś mieć kalkulator domieszkiwania na głównej karcie ,tam gdzie wybierasz kalkulatory do sprawdzenia np wtrysk, zawieszenie itp. . Dodatkowo info o fap masz w kalkulatorze wtrysk, (w dwóch miejscach- na pewno w parametrach standardowych i jeszcze gdzieś) z tym że u mnie np. ilości dodatku nie można oczytać. Nigdzie się nie wyświetla dlatego kupiłem 3l płynu i będę robił dolewkę. Nie chcę podczas urlopu stresować się czy mi płynu nie braknie, fap się zatka bo nie będzie mógł wypalić i auto unieruchomione.
Sam kalkulator domieszkiwania możesz sprawdzić w BSI , kalkulatory obecne. Tam masz listę i jak będzie "obecny" to znaczy że jest ok :)
Trochę odkopię temat ale co w przypadku jeśli nie mam na liście kalkulatorów tego dotyczącego domieszkowania? W BSI jest jako nieobecny. W kalkulatorze wtrysku operacje z FAPem mam podzielone na 2 części: jeżeli występuje kalkulator domieszkowania albo jeżeli nie występuje. Jak dałem, że nie występuje, to wszelkie operacje (wymiana fap, dolewka płynu) kończą się komunikatem, że najpierw trzeba to zrobić fizycznie. Przecież dolałem fizycznie płyn a w podłodze żadnego pstryczka potwierdzającego ten czyn nie ma... Jak dałem, że występuje kalkulator, to komputer poinformował mnie, że trzeba te operacje wykonać z menu kalkulatora domieszkowania...

Innymi słowy nie mam jak zaprogramować ani dolewki płynu ani wymiany fapa... Coś jest nie tak, coś ktoś przeprogramował, wyciął, namieszał?

Offline Dariusz lan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2019, 10:51:19 »
U mnie jest identycznie , dolałem płyn i nie ma jak go zaprogramować

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2019, 11:01:02 »
Przez tyle lat ktoś mógł tam grzebać i nawet wymienić. Ustawiłbym w BSI wartość parametru na "Obecny" a z samym kalkulatorem próbowałbym łączyć się przez DiagBoxa wybierając C5X7. Jednak jeśli by nie dało rady, próbowałbym Planetem jako Peugeot 407. I tak dalej, wybierając te modele w których ten silnik występował.

 Lexia jako oprogramowanie jest dość ułomne, jeśli nie spodziewa się kalkulatora z nowszym oprogramowaniem w danym modelu potrafi nie połączyć. Sam kalkulator i system w samochodzie może działać idealnie.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2019, 14:04:23 »
Niestety ze względu na rocznik samochodu do wyboru jest tylko albo Lexia albo jakiś Scan Tools... Szkoda, że nie możemy sobie wybrać Diagboxa. Zostaje tylko podszywanie się pod inny model...

Gdzieś czytałem, że niby były dwie wersje - z kalkulatorem domieszkowania, który sterował i zarządzał fapem, oraz bez tego kalkulatora gdzie jego funkcje przejmował kalkulator silnika. Ponoć rozkodowując VIN i / lub po OPR można łatwo to sprawdzić. Skoro w kalkulatorze wtrysku są dwie opcje (występuje kalkulator albo nie), to coś w tym jest na rzeczy. Ja szczerze mówiąc mam rozkodowany swój VIN i absolutnie nie widzę tam takiej informacji. Czy ktoś może to potwierdzić? Jak i gdzie sprawdzić, który system zarządzanie fapem ma konkretny model samochodu?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2019, 14:10:22 »
Wybierz jako model nie Citroen a Peugeot i uruchomi ci się PP2000.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Dariusz lan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2019, 19:51:37 »
No ok a powiedz jak wiesz gdzie mogę dodać wartość dolania płynu np. jako peugeot 407?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2019, 22:34:53 »
Faktycznie łącząc się jako 407 mogłem zaprogramować uzupełnienie płynu, które robiłem w ubiegłym roku i z poziomu Lexii nie dało się tego wykonać za żadne skarby (ciekawe czy ASO też łączy się wtedy jako Peugeot?)... Choć komunikat o niskim poziomie dodatku sam zniknął... Dziwne rzeczy dzieją się w tych Citroenach... Ciekawe czy przez ten czas płyn był dawkowany do paliwa czy jednak nie...

Inne pytanie: nie mogę wykonać testu pompy domieszkowania. Ktoś pisał, że test ten działa przy osobnym kalkulatorze pompy domieszkowania, a jak jest to nadzorowane przez kalkulator silnika, to ponoć tego testu nie da się wykonać. Prawda to?

Offline Dariusz lan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2006
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Błąd citroen C5 II 2.0 HDi oraz automatyczna skrzynia biegów.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2019, 16:35:22 »
Podpinam się do pytania a test pompki

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka