Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Klipsy linek sterowania nawiewem.  (Przeczytany 1304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Seżysko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 HDI
  • Zainteresowania: Elektronika, IT, dobra muzyka, film oraz książka.
  • Miejscowość: Świdwin
Klipsy linek sterowania nawiewem.
« dnia: Maj 10, 2019, 11:38:49 »
Koledzy, popełniłem błąd. Zachciało mi się wymienić podświetlenie w panelu sterowania nawiewem. Oczywiście podczas składania jeden z metalowych klipsów spadł na sam dół i na chwilę obecną nie mogę go namierzyć. Można ten klips gdzieś dostać? Drugim problemem jest założenie tych klipsów na uchwyty - w jaki najbardziej bezproblemowy sposób to zrobić? Linka od obiegu wewnętrznego/zewnętrznego jest najprostsza do montażu. Gorzej z dwiema pozostałymi.

Klips który mi spadł poleciał na sam dół - jest jakaś szansa, że może narobić szkód gdybym go nie odnalazł? Poniżej jest wybierak skrzyni biegów i tego się najbardziej obawiam...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2019, 18:28:21 wysłana przez Dariusz Kłeczek »

Offline Marek Kuźniar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Łańcut
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2019, 17:04:29 »
Odkręć kilka wkrętów i cały plastikowy dół konsoli wysuniesz.Skoro poleciało na sam dół to znajdziesz.Możesz jeszcze wyjąć radio, wtedy zobaczysz czy nie zatrzymało się na mechanizmie zmiany biegów.

Offline Marcin Seżysko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 HDI
  • Zainteresowania: Elektronika, IT, dobra muzyka, film oraz książka.
  • Miejscowość: Świdwin
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2019, 17:34:29 »
Miałem wczoraj wyciągnięte radio i cały mieszek od dźwigni zmiany biegów i nie znalazłem. Cały dół się trzyma na 4 śrubach (dwie od strony pasażera i dwie od strony kierowcy)?

Offline Marek Kuźniar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Łańcut
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2019, 17:53:26 »
Po dwa wkręty i klips z każdej strony oraz dwa od czoła na dole i dwa po obu stronach popielniczki ku górze.Jeszcze do odpięcia kostka zapalniczki i podświetlenie.Całość ok. 10-15 minut roboty.

Offline Marcin Seżysko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 HDI
  • Zainteresowania: Elektronika, IT, dobra muzyka, film oraz książka.
  • Miejscowość: Świdwin
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2019, 21:33:39 »
Ok, udało się znaleźć spinkę po ściągnięciu dołu - wpadła w szczelinę od strony pasażera. Całe szczęście była w łatwo dostępnym miejscu (bo zakamarków tam dość sporo ;)).

W niedzielę muszę ugryźć temat założenia linek od sterowania nawiewem i temperaturą - może Kolega podpowiedzieć jakiś sposób :)?

Offline Marek Kuźniar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Łańcut
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2019, 00:46:16 »
Niestety nie pomogę, mam klimatronik.

Offline Marcin Seżysko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 HDI
  • Zainteresowania: Elektronika, IT, dobra muzyka, film oraz książka.
  • Miejscowość: Świdwin
Odp: Klipsy linek sterowania nawiewem.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2019, 21:52:17 »
Ok, udało się :).

Jako, że nigdzie w necie nie ma opisanego (ani w formie tekstu ani w formie video) poprawnego sposobu montażu tych cięgieł do sterowania nawiewem to jest pewien protip: trzeba ściągnąć plastikowe elementy (w załączeniu zdjęcie). Są dość mocno osadzone ale przy delikatnym podważaniu powinny zejść bezproblemowo. Następnie "kładziemy" panel we wnęce pokrętłami do dołu. Zaczynamy od żółtej linki - mocujemy pancerz linki do korpusu panelu (za pomocą metalowego klipsu), zahaczamy linkę o plastik, obracamy o 180 stopni w poziomie i wciskamy na swoje miejsce (są tam dwa punkty które muszę zgrać się w jednej linii - inaczej nie założymy elementu). Następnie idzie linka od regulacji temperatury. Tutaj postępujemy analogicznie. Na sam koniec linka od obiegu wewnętrznego/zewnętrznego (tu akurat jest najłatwiej ;)). Kostkę elektryczną proponuję podłączyć na samym początku - po montażu linek zostaje tam mało miejsca na jakieś manewry dłonią.