Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.  (Przeczytany 8014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« dnia: Maj 13, 2019, 18:13:22 »
Witam,
Ktoś mi może powiedzieć jakiej produkcji skrzynię  automatyczną montowano w 3 generacji ?

Offline Artur Kubica

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: Hoorn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 138KM Automat
  • Miejscowość: Hoorn
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2019, 20:13:13 »
chodzi ci o x7?

c5 trzeciej generacji to tak naprawdę c5 drugiej generacji.

była skrzynia 6 biegowa produkcji japonskiej am6 (aisin) i była też skrzynia zautomatyzowana mcp.
2.0 HDi AUTOMAT 136KM 340nm ---> 162KM 385nm.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2019, 21:04:54 »
chodzi ci o x7?

c5 trzeciej generacji to tak naprawdę c5 drugiej generacji.

była skrzynia 6 biegowa produkcji japonskiej am6 (aisin) i była też skrzynia zautomatyzowana mcp.
Chodzi o X7 ale z tego co czytałem jest tam 4 stopniowa skrzynia ( chodzi mi benzynę 2.0)

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2019, 21:20:23 »
Są też wersje ze skrzynią zautomatyzowaną??? Pierwsze słyszę...

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2019, 21:38:26 »
Zautomatyzowana występowała z 1,6hdi. W benzynach 2.0 był automat AL4, 4 biegowy, chyba francuskiej produkcji.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2019, 21:41:48 »
Zautomatyzowana występowała z 1,6hdi. W benzynach 2.0 był automat AL4, 4 biegowy, chyba francuskiej produkcji.
Czyli lipa ????

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 686
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2019, 07:48:14 »

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2019, 17:11:40 »
Jeżdżę czasami na AL4 w C4 picasso z 2008r. mojego syna. Zdecydowanie wolałbym tę skrzynię, niż 5-biegowego manualnego wyjca jakiego posiadam w C5 z tego samego rocznika. Przynajmniej cicha jest, a mimo 10 lat i bliżej nieznanego przebiegu rusza i biegi zmienia aksamitnie płynnie. Czwórkę ma szybszą niż manual piątkę. Cztery biegi to współcześnie przynajmniej dwa za mało, ale z 2.0 benzyną daje radę, jak potrzeba to ma manetki przy kierownicy, a jak się popsuje, to prosta jest, że mozna samemu ją zrobić.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2019, 21:30:45 »
Jeżdżę czasami na AL4 w C4 picasso z 2008r. mojego syna. Zdecydowanie wolałbym tę skrzynię, niż 5-biegowego manualnego wyjca jakiego posiadam w C5 z tego samego rocznika. Przynajmniej cicha jest, a mimo 10 lat i bliżej nieznanego przebiegu rusza i biegi zmienia aksamitnie płynnie. Czwórkę ma szybszą niż manual piątkę. Cztery biegi to współcześnie przynajmniej dwa za mało, ale z 2.0 benzyną daje radę, jak potrzeba to ma manetki przy kierownicy, a jak się popsuje, to prosta jest, że mozna samemu ją zrobić.
Czy próbowałeś robić coś z tym swoim ,,wyjcem'' . Mam taką z 2006 r i jakoś nie narzekam... Co prawda wymieniłem olej o dodałem preparatu ,,X''  przy przebiegu ok 250 tyś.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2019, 20:32:48 »
Mechanicznie w skrzyni nic nie robiłem, bo nie wiem co miałbym robić - auto mam od nowości, wyje tak samo po 10 latach jak wyła od pierwszego dnia po wyjechaniu z salonu, a więc to nie jest wycie ze zużycia czegokolwiek. Zmieniłem olej na syntetyczny Fuchs, wlałem Militeca, a przede wszystkim profesjonalnie wyciszyłem podłogę z przodu i ścianę grodziową od silnika. Każde z tych działań przyniosło trochę poprawy, jak je zsumować to jest w miarę znośnie, największy efekt dało wygłuszenie przodu. Moja skrzynia ma to do siebie, że wyje przy zmiennych obciążeniach, a głównie przy ujmowaniu gazu i hamowaniu silnikiem, czyli głównie w jeździe miejskiej. Najmniej, praktycznie wcale nie wyje przy jeździe szosowej, autostradowej, najlepiej jest na tempomacie. Ponieważ mało jeżdżę po mieście, to jakoś daję radę. Następne auto będzie na sto procent z automatem.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Marek Borecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2011r
  • Miejscowość: Tychy
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2019, 11:31:10 »
Witam. Posiadam C5 X7 z 2011r z półautomatyczną skrzynią 6biegową i właśnie wczoraj przestała działać i zostałem stać na skrzyżowaniu.Ktoś może mnie pocieszyć i powiedzieć czym to może być spowodowane? Z góry dziękuję.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: C-5 skrzynia automatyczna - szczegóły.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2019, 22:12:52 »
Mechanicznie w skrzyni nic nie robiłem, bo nie wiem co miałbym robić - auto mam od nowości, wyje tak samo po 10 latach jak wyła od pierwszego dnia po wyjechaniu z salonu, a więc to nie jest wycie ze zużycia czegokolwiek. Zmieniłem olej na syntetyczny Fuchs, wlałem Militeca, a przede wszystkim profesjonalnie wyciszyłem podłogę z przodu i ścianę grodziową od silnika. Każde z tych działań przyniosło trochę poprawy, jak je zsumować to jest w miarę znośnie, największy efekt dało wygłuszenie przodu. Moja skrzynia ma to do siebie, że wyje przy zmiennych obciążeniach, a głównie przy ujmowaniu gazu i hamowaniu silnikiem, czyli głównie w jeździe miejskiej. Najmniej, praktycznie wcale nie wyje przy jeździe szosowej, autostradowej, najlepiej jest na tempomacie. Ponieważ mało jeżdżę po mieście, to jakoś daję radę. Następne auto będzie na sto procent z automatem.
Szukam drugiej C5  dla żony i szukam X7 2.0 benzyna. Nie przekonują mnie 4 przełożenia.W swojej skrzyni( silnik 1,8 EW7A) olej wymieniłem  na Motula i jest spoko. W sumie wszystkie do wszystkich aut w domu zalewam Motula... Nawet kosiarka do trawy jest zalewana Motulem... U mnie sprawdza się :)