Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana  (Przeczytany 2959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« dnia: Czerwiec 30, 2019, 19:52:26 »
Mam zamiar wymienić wyświetlacz, bo górne ok. 0,6 cm jest niewidoczne z jakiegoś powodu. Znalazłem kilka ofert owych wyświetlaczy w w miarę przyzwoitych cenach.Ale mam pytanie, bo różnie ludzie gadają. Czy ten wyświetlacz to jest tylko wyświetlacz i pokazuje to co przyjdzie kablem sygnałowym z komputera pojazdu? Czy też to jest coś więcej niż wyświetlacz i muszę mieć koniecznie od takiego auta jakie sam posiadam, bo w przeciwnym przypadku będą się pokazywały bzdury?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 058
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2019, 20:13:22 »
Wyświetlacz ogólnie może być dowolny... Musi być tylko skonfigurowany pod dane auto. Radzę szukać możliwe młodego wyświetlacza. Osobiście wymieniłem na taki z 2015 roku od peugeota 3008 i zamontowałem C-Nomade V2 z Bluetooth i USB. Ale miałem też chwilę kolorowy wyświetlacz typu C. Jeśli nie planujesz montować C-Nomade kolorowy będzie lepszym wyborem, nie miały problemu znikających linii.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2019, 20:29:42 »
Co rozumiesz pod pojęciem skonfigurowany pod dane auto?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2019, 22:20:04 »
Co rozumiesz pod pojęciem skonfigurowany pod dane auto?
Wersja z puga 407 będzie działać, ale musisz się pozbyć wyświetlania wskazań klimatyzacji, jak kupisz wyświetlacz z auta bez czujników cofania, to wizualizację trzeba włączyć, wyświetlacz z C5 X7 nie będzie miał aktywowanego komputera pokładowego -  bo te informacje wyświetlane są w nim (C5x7) "między zegarami". Ogólnie rzecz ujmując wyświetlacz będzie pasował każdy i z dowolnego auta (możliwe drobne różnice w kolorze podświetlenia)... Ale jeśli masz zestaw BT (albo planujesz dołożyć) to ważny jest numer SW (powyżej 71.x przy monochromatycznym będzie działał z każdym, umożliwi też wymianę radia na RD45, przy kolorowym aby działał Nomade V2 trzeba szukać SW 61.x - KLM zadziała z każdym). Reasumując to tylko wyświetlacz, ale to co będzie pokazywał zależy od konfiguracji i wersji oprogramowania.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 058
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2019, 23:10:16 »
W MK2 wyświetlanie klimatyzacji jest wskazane.  ;)

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2019, 23:58:07 »
A faktycznie... zapomniałem, że tam nie ma osobnego wyświetlacza klimy.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 058
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2019, 10:15:41 »
Jak by ktoś się pytał... RD45 działa w MK2 tylko panel nie pasuje do reszty deski.  ;) Przez to stoczyłem walkę z przerobieniem RD4 na obsługę C-Nomade V2. Ogólnie istnieje odpowiednie RD4 z panelem podchodzącym do MK2 żeby nie przerabiać... Ale trafić takie bardzo trudno i to są zwykle od Peugeota przez co kolorystycznie nie pasują.
Wracając do wyświetlacza, MK2 z początku produkcji miało SW: 12 Więc nawet KML nie działa raczej z nimi. Bardzo trudno jest też dostać jakikolwiek wyświetlacz z wysokim SW żeby kolorem podświetlenia pasował do MK2. Ja już przyzwyczaiłem się do bursztynowego, da się to przerobić niby... Tylko jest to precyzyjna robota z lutownicą.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2019, 16:21:08 »
Jak fabrycznie C5 miało KLM, to wyświetlacz obsługiwał BT nawet z softem 12.x - ale to jest loteria... powyżej 24.xx już wszystkie mają obsługę BT. Kolorystycznie to chyba JCE-EMF C- AB był w oryginale - takie były też w C4 MKI.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2019, 20:26:14 »
No dobra, widzę że nie takie to proste. Generalnie mam BT w aucie wbudowane (chodzi i możliwość podpięcia telefonu i rozmowy na głośnomówiącym?), mam czujniki z przodu i z tyłu. Co to jest KLM? Radio mam RD4
Generalnie to najbardziej by mi pasował taki sam jak był fabrycznie zamontowany, może być kolorowy ale niekoniecznie. Nie potrzebuje raczej dodatkowych bajerów, w każdym razie nie planuję nic takiego.Z tego co wiem to wymiana jest prosta, ale jak czytam o tych konfiguracjach to sam nie wiem  ???

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 058
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2019, 21:15:53 »
Jak masz Bluetooth to masz KMLa. Jest to nazwa modułu Bluetooth montowanego fabrycznie poza granicami naszego kraju. Co dziwne w Polsce te wyposażenie nie występowało praktycznie. Szukaj wyświetlacza z takim samym oprogramowaniem jak masz lub nowszym. Na środku wyświetlacza z tyłu jego masz naklejkę. Jest tam coś takiego jak SW. I numerek. Ważne żeby właśnie ten numerek był jak najwyższy a co najmniej taki sam. Później musisz znaleźć kogoś z Lexią w okolicy kto Ci go skonfiguruje.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2019, 21:32:38 »
No i to rozumiem, zabieram się za poszukiwania.Rozumiem że nie muszę oglądać się na rodzaj paliwa itp, bo takie rzeczy wypisują przy ofertach tych wyświetlaczy. Jedynie chodzi o numer wersji, byleby nie mniejszy niż u mnie?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 058
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2019, 21:48:02 »
Tak. Tylko numer wersji się liczy, i kolor podświetlenia jeśli będzie Ci przeszkadzał bursztynowy.  :D No i musi być to wyświetlacz który ma naklejkę oryginalną na środku a nie bardziej z boku. (Te z naklejką z boku to typ A i nie nadają się dla nas.)

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2019, 23:16:18 »
Czyli na tej naklejce musi występować ciąg znaków: JCE-EMF C (następne znaki oznaczają kolor podświetlenia AB - amber, OR/ORA pomarańczowy, C - kolorowy) tak jak na poniższym zapożyczonym z internetu zdjęciu:


Na nowszych tak jak na zdjęciu zamiast SW:XX.X jest software:XX.X tak jak na powyższej fotce.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2019, 21:36:34 »
Jak fabrycznie C5 miało KLM, to wyświetlacz obsługiwał BT nawet z softem 12.x - ale to jest loteria... powyżej 24.xx już wszystkie mają obsługę BT. Kolorystycznie to chyba JCE-EMF C- AB był w oryginale - takie były też w C4 MKI.
Dokładnie. Miałem wyświetlacz z softem 12.x i niestety nie działało, musiałem wymienić na coś wyższego.

Sam moduł to KML (Siemens pierwsze parte potem Continental) i mowa cały czas o radiu RD4 w C5 mk2. Następcą był moduł Continental Nomade V2, który jest przeznaczony do innego radia. Najgorsze jest to, że miałem pierwszy wypust od Siemensa i przestał się automatycznie parować, potem kupiłem ostatni wypust Continentala i też przestał się automatycznie parować. Nie wiem czy te moduły tak samo padły czy po prostu telefon się zaktualizował i nie chce dobrze współpracować z tymi starymi modułami bluetooth. Ręcznie da się sparować ale nie zapamiętuje telefonu w pamięci.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2019, 21:24:34 »
Mój moduł BT nie ma problemu z automatycznym parowaniem się, gdy telefon znajdzie się w zasięgu.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2019, 22:12:57 »
Mój moduł BT nie ma problemu z automatycznym parowaniem się, gdy telefon znajdzie się w zasięgu.
To zazdroszczę. Bardzo praktyczna funkcja, której mi teraz brakuje...

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Wyświetlacz w Cytrynce typ C, wymiana
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2019, 22:17:57 »
Też ją zacząłem doceniać, słuchawka BT leży w szufladzie.