Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: brak połączenia fabrycznego radia  (Przeczytany 947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Molenda

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0 HDI
  • Miejscowość: Szczecin
brak połączenia fabrycznego radia
« dnia: Lipiec 03, 2019, 18:02:07 »
Cześć,
Kiedy kupiłem swoją C5 od samego początku zamontowany był chiński Blaupunkt. Tak jest z resztą do dzisiaj. Sprzedająca powiedziała, że takie lepsze bo jest wejście na USB. Ja postanowiłem to zmienić. Zakupiłem jedno radio (w gratisie dostałem drugie) kiedy podłączyłem jest tylko moment kiedy zakręca płytą i koniec. Płytę też wyrzuca po wciśnięciu eject i.... i na tym koniec. Pomyślałem sobie, że skoro ktoś daje mi radio za pół darmo i jeszcze dorzuca drugie w gratisie to znaczy, że dałem się nabić w butelkę. Kupiłem więc trzecie radyjko. Takie fajne z telefonem. Po podłączeniu co prawda wyświetla się na wyświetlaczu radia coś w stylu insert SIM czy coś takiego. Nie ma jednak żadnych oznak, żeby te radio grało. Kolega kupił sobie Berlingo i podłączał te moje radia, u niego grało każde z nich. Podsumowując - mam 3 sprawne, oryginalne radia a słucham z Blaupunkta. Przeszukiwałem różne tematy na forach cytryn i gdzieś był poruszany temat komunikacji radia z komputerem. Było to jednak poruszone tylko ogólnikowo.
Dodam, że każdy z przewodów kostki ISO nie wygląda na przecinany, zamieniany itp.
Na wyświetlaczu komputera samochodowego nie ma żadnych komunikatów z radia (stacja, głośność czy coś tam).
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: brak połączenia fabrycznego radia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2019, 18:46:04 »
Może wystarczy wpisać do BSI, że ma radio...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?