Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Hdi nie zawsze chce kręcić, objaw rozrusznika zawieszajacego się  (Przeczytany 892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Cześć. Sprawa banalna ale postanowiłem napisać.
Zaobserwowałem od jakiegoś czasu taką sytuację. Wskazuje to na zawieszajacy się rozrusznik. Ale może nowsze auta typu c5 coś innego jeszcze męczy...
Przekrecam czasem kluczyk w pozycję do startu rozrusznika, a on zaczyna kręcić dopiero po chwili (miałem tak kilka razy).
Przekrecam kluczyk, a tu cisza tylko kontrolki się świeca. Za dziesiątym cofnięciem kluczyka w końcu zaskakuje i kręci.
Po takiej sytuacji jest długo spokój.
Przewody przy rozruszniku wszystkie ok, umocowane.
Wskazuje to na zawieszajacy się rozrusznik.
Czy może gdzieś są problemy z wiązka w c5? Ktoś coś?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2019, 13:38:54 wysłana przez Tomasz Strzelczak »
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 043
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Hdi nie zawsze chce kręcić, objaw rozrusznika zawieszajacego się
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2019, 21:40:46 »
Nie wiem czy przypadkiem przez BSM to nie przechodzi... A wszyscy wiemy jakie te moduły są... Może zrób sobie gdzieś dla testu taki przycisk do kręcenia rozrusznikiem "na lewo". Jeśli sytuacja się powtórzy. Wciśniesz go i zapali bez problemu. To będzie wszystko jasne.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: Hdi nie zawsze chce kręcić, objaw rozrusznika zawieszajacego się
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2019, 23:11:16 »
No właśnie się zastanawiam nad bsm. Szukam trochę dziury w całym. Ale to zapobiegawczo :)
Zastanawia mnie to że parę razy zaczął kręcić jak trzymałem kluczyk po chwili...
Teraz jak będzie taka sytuacja zrobię tak że uderze w rozrusznik. Jak zaskoczy to ewidentnie on. Rozrusznik już kupiony na czarną godzinę.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)