Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] 2.0 16V 2002 r. błąd p0410  (Przeczytany 21045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: [Mk1] 2.0 16V 2002 r. błąd p0410
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2019, 14:28:14 »
Witam, w którym bloku w lexii można aktywować pompę powietrza wtórnego bo mam z nią problemy i za chiny nie mogę znaleźć tej opcji.

Offline Janusz Mendrala

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Kraków/Wodzisław
  • Posiadany samochód: Był XM3.0 i Xsara 1,4 Jest Xsara Pikuś 1.8 + C4 (Żony)
  • Zainteresowania: wszelakie
  • Miejscowość: Kraków/Wodzisław
Odp: [Mk1] 2.0 16V 2002 r. błąd p0410
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2019, 07:57:14 »
Po wielu miesiącach udało się rozwiazac problem, ale po kolei:1. Jeżeli pompkę słychać po odpalenie na zimnym silniku należy sprawzdić działanie zaworu (ten przy głowicy) - najlepiej odkręcić oraz przyłożywszy do ust mocno dmuchnąć. Generalnie po odpięciu wężyka od pomki powinien być czysty jeżeli widać mocne zabrudzenia tzn że przepuszcza.2. Po odkręcenie zaworu należy przeczyścić kanały w głowicy za pomocą małego i długiego metalowego wyciorka (kupiłem taki do czysczenia rurek miedzianych i dospawałem przedłużkę). Pozostałości po czyszczeniu wydmuchać lub odessać odkurzaczem.3. Jeżeli to nie pomoże wymienić sondę lambda (pierwszą regulacyjną) - jest to układ samotestujący, tzn pompa jest włączana podczas pracy silnika na parę sekund co jakiś czas (dlatego błędy wyskakują czasami!). Sonda ma stwierdzić wzrost tlenu w spalinach i potwierdzić działanie układu. Jeżeli jest stara jej czas reakcji jest dłuższy niż czas testu i mamy błąd. Przy okazji na nowej sondzie poprawia się kultura pracy silnika. Sonda oczywiście tylko firmowa i najlepiej oryginalna (Bosch kosztuje ok 250 zł).PozdrawiamJ.

Pozdrowionka