Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: sprzęgło  (Przeczytany 1378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janek10

  • Gość
sprzęgło
« dnia: Sierpień 14, 2019, 17:36:28 »
Witam szanowne grono. Byłem z rodziną na wczasach nad naszym morzem. W przeddzień powrotu trochę było % i w zaistniałej sytuacji córka prowadziła w drodze powrotnej . Dodam że ona na co dzień jeżdzi automatem. Teraz zauważyłem że sprzęgło bierze wyżej niż przedtem,czyli je trochę przypaliła . Jeszcze się nie ślizga,ale bierze wysoko. Moje pytanie - czy już wymienić czy czekać aż zacznie się ślizgać i jaki to będzie koszt ?

Offline Antoni Litwicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,6 HDI 109KM 2004
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Kraków
Odp: sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2019, 21:40:04 »
Ja bym się nie gorączkował,o ile nie wybierasz się gdzieś za granicę.Cena części jest łatwa do sprawdzenia choćby na allegro.Nie jest zbyt duży do tego modelu.Robocizna przy moim kosztowała 500 pl.,ale tam była wymiana dwumasy.Przy wymianie samej tarczy i docisku,może być trochę taniej,ale nie wiele,bo skrzynię też trzeba wyciągać.Ja bym na razie jeździł,aż zacznie ślizgać.Pozdr....

janek10

  • Gość
Odp: sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2019, 11:35:55 »
OK.Jeszcze się wstrzymam z wymianą . Zauważyłem zapocenie przy półosiach to przy okazji też wymienię uszczelniacze no i poduszkę.


Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2019, 15:25:40 »
mi w C5 pedał brał dosć wysoko, też myślałem ze się kończy, przez kilkadziesiąt tysięcy nic się nie zmieniło.... jeździć nie szukać problemów  :)
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2019, 13:12:34 »
Wyciągnij dywaniki i wciśnij kilka razy do dechy pedał sprzęgła. Powinien zadziałać regulator naciągu linki sprzęgła.