Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z funkcją telefonu RT2  (Przeczytany 5862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czesław Ufland

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Posiadany samochód: kombi 2,0hdi 110 2004 -500kkm+
  • Zainteresowania: motocykle,dom ,ogród,piwo domowe i wędliny
  • Miejscowość: Szczecin Podjuchy
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2020, 14:57:53 »
bawiłem sie lexią,natomiast nie pamiętam szczegółów.Zmieniałem RD3 na RT2,dołozyłem pilota,brakowało też czytnika nawi,wymieniłem tez komputer i zakupiłem  płytki z polskim lektorem i spolszczeniem nawi i mapy 2015 r.Podoba mi się, ze menu jest po polsku i gada również po ludzku.Oczywiscie korzystałem z pomocy kolegów na forach.W tel.mam sim play na kartę i po doładowaniu 5 zł mam aktywny tel przez rok
tel.519 376786

Offline Andrzej Gajewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 519
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: C5 1.8 16v 2002, AX 1.4 D 1992, C4 1.6 HDI 2010
  • Miejscowość: Wieluń
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2020, 19:21:50 »
Mam prośbę o pomoc w następującej sprawie.
Zamontowałem radiotelefon RT2. Działa radio, zmieniarka też działa ale gdy chcę włączyć przyciskiem funkcję telefonu to brak reakcji.
Czy ktos wie co może być przyczyną?

A czy aktywowałeś rt2 w wyświetlaczu? U mnie co prawda był kolorowy ekran, ale dopiero po kodowaniu wyświetlacza telefon zaczął działać.

Ale jak w małym wyświetlaczu to aktywować?

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2020, 16:28:13 »
U mnie przy próbie kodowania wyświetlacza występuje komunikat "telekodowanie wadliwe". Do dziś nie udało mi się ożywić jeszcze telefonu... Działa tylko po dezaktywacji modułu radia w lexii

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 13, 2021, 21:36:30 »
Sterownik  radia, telefonu, wyświetlacza i zmieniarki płyt wygląda tak jak na zdjęciu. W moim 2,2 z 2002 roku przy uszkodzonym sterowniku działało albo radio albo zmieniarka płyt, załączały się losowo. Nie działało sterowanie pod kierownicą. Wyświetlacz był nie aktywny i nie działała nawigacja. Po wymianie sterownika działa wszystko, trzeba było tylko  w lexii aktywować ekran, telefon i zmieniarkę płyt, bez aktywacji sterownik nie widział tych podzespołów. Wyświetlacz jest duży, kolorowy.
A tak przy okazji, wie ktoś może od czego są te dwa przekażniki widoczne na zdjęciu?

Offline Adam Łosik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Świętochłowice
  • Posiadany samochód: [MK I] (Break) 2001 V6 3.0 Exclusive Automat + LPG
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Świętochłowice
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2021, 08:30:43 »
To nie są przekaźniki, tylko transformatorki łączące linie audio nawigacji z radiem. Widok wiązki w załączniku. Elementy 8506 - "transformator prawej linii audio nawigacja", 8507 - "transformator lewej linii audio nawigacja" :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2021, 11:41:59 wysłana przez Adam Łosik »

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2021, 09:08:23 »
Adam dzięki za schematy, wcześniej nie miałem potrzeby zaglądania za schowek aż do teraz z racji wymiany sterownika, pytałem raczej z ciekawości niż potrzeby. Dziękuję raz jeszcze.
Wiesz może od czego są 3 bezpieczniki 40A i 3 przekażniki w plastikowej puszcze umieszczone pod podstawą akumulatora (trzeba zdemontować podstawę akumulatora aby się do nich dostać)?

Offline Andrzej Gajewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 519
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: C5 1.8 16v 2002, AX 1.4 D 1992, C4 1.6 HDI 2010
  • Miejscowość: Wieluń
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 16, 2021, 22:45:25 »
Ja nic takiego za schowkiem nie mam

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2021, 08:23:46 »
Na schemacie który zamieściłeś brakuje trochę elementów a przede  wszystkim modułu sterującego. Pełny zestaw RT2 to:
Po kolei 1 antena - jest trój funkcyjna czyli antena telefonu i radiowa a w podstawie anteny jest odbiornik gps,
            2 moduł sterujący spina wszystkie elementy systemu czyli czytnik płyt nawigacji, czytnik CD, manetki sterujące, radio
            3 czytnik map (ten w schowku) spięty między innymi światłowodem z modułem sterującym
            4 czytnik płyt CD pod fotelem pasażera
            5 manetki pod kierownicą  po prawej stronie sterujące multimediami
            6 ekran (duży kolorowy)
            7 panel sterowania GPS-em  umieszczony między fotelami
            8 wzmacniacz audio umieszczony w bagażniku po lewej stronie  w schowku (wzmacniacz był montowany w wersij JBL, w zależności od wersji wyposażenia)
            9 mikrofon telefonu umieszczony w obudowie lampki oświetlenia na suficie z przodu
Masz to wszystko plus okablowanie?
Cały ten komplet to rozwiązanie z przed ponad dwudziestu lat, spróbuj jeśli masz możliwość włożyć inną starą ale aktywną kartę Sim, bo telefon może mieć problem z obsługą kart nowej generacji.
Tak z ciekawości kupię nową kartę Sim i wsadzę do swojego radia, zobaczymy czy zadziała ;)

Offline Marek Potapczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia, Citroen C5 mk1 3.0 v6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Problem z funkcją telefonu RT2
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2023, 19:53:27 »
Wiem że już dawno po temacie, ale dla potomnych, trzeba założyć wyświetlacz o odpowiednich numerach, i funkcja telefonu będzie działać, wyświetlacz wygląda identycznie, ale ma numery 9644422577 D01, u mnie po wymianie na ten wyświetlacz, funkcja telefonu działa (widocznie ma jakieś inny soft)