Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Battery charge foult  (Przeczytany 1600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldemar Wilk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Aircross PHEV, Xsara Picasso 1.6 HDI; C3 1,4i 8V + AL4
  • Miejscowość: Rzeszów
Battery charge foult
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 20:37:23 »
Witam,
Postanowiłem otworzyć nowy wątek, gdyż poprzedni wątek o tej tematyce został zamknięty 150 dni temu, a temat jest cały czas aktualny. Otóż mój przypadek jest następujący od dłuższego już czasu co jakiś czas (nie na stałe) pojawia mi się komunikat "Battery charge foult" i zapala się czerwony wskaźnik na tablicy wskaźników w tym czasie nie działa oświetlenie wnętrza pojazdy innych upośledzeń nie zauważyłem. Po jakimś czasie błąd znika samoczynnie lub przy następnym uruchomieniu silnika. Zmierzyłem napięcia w czasie gdy pojawia się błąd - napięcie w instalacji przy uruchomionym silniku wynosi 14,3 V, napięcie w instalacji przy wyłączonym silniku wynosi 12,8 V i nie ma żadnych problemów z uruchamianiem silnika. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie można szukać usterki powodującej powstawanie błędu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2019, 22:02:20 wysłana przez Waldemar Wilk »

Offline Rafał Mogielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: lubin
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 i 16v 2000rok
  • Miejscowość: lubin
Odp: Battery charge foult
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2020, 19:27:11 »
Mam to samo . Po prostu kończy się alternator

Offline Bartosz Morawski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Majsterkowanie ... :)
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Battery charge foult
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2021, 10:33:48 »
Może być też tak jak było u mnie ślizgał się pasek osprzętu, i w tym momencie pojawiał się wyżej wymieniony komunikat. Pasek się ślizgał przy kręceniu kierownicą dlatego że kończyła się pompa wspomagania i sam pasek. Po wymianie pompy i paska nowe rolki i napinacz jest wszystko ok, także polecam przyjżeć się dokładniej osprzętowi który może powodować problemy z napędzaniem alternatora i takie problemy.

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Battery charge foult
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2021, 09:35:28 »
... co jakiś czas (nie na stałe) pojawia mi się komunikat "Battery charge foult" i zapala się czerwony wskaźnik na tablicy wskaźników ...


Miałem tak kilka tygodni temu. Oddałem sprawę w ręce mechanika. Okazało się, że alternator (jeszcze fabryczny) się skończył. Wymontowali, rozłożyli i okazało się, że w środku zostały resztki elementów. Po naprawie błąd się już nie pojawił.