Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwna sytuacja ze światłami  (Przeczytany 1614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Zub

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2.0 16v 2004
Dziwna sytuacja ze światłami
« dnia: Październik 15, 2019, 21:46:28 »
Cześć.
Zacznę od początku, bo to pewnie też ważne, że wymieniłem reflektory ksenonowe na zwykłe halogeny - wtyczki te same, więc plug and play i było niemal wszystko ok. Niemal, bo mam jakąś dziwną sytuację ze światłami długimi:

Mianowicie na pozycji 0 (włączone są chyba światła skandynawskie?) zapalają mi się światła pozycyjne + światła długie, ale na połowę mocy bym powiedział.
Na pozycji świateł pozycyjnych jest bez zmian, świeci się to co napisałem przed chwilą + oczywiście na desce rozdzielczej pojawia się życie.
Na pozycji świateł mijania, oprócz wspomnianych wcześniej, zapalają się także standardowo H7, pozycyjne i długie na pół gwizdka (tak jak do tej pory) czyli aż 3 rodzaje świateł w jednym momencie.
Po włączeniu długich za pomocą manetki, żarówki H4 już zamiast "na pół gwizdka" to walą pełną mocą, tak jak zresztą powinny.

Generalnie jeździłem ostatnio cały czas z wypiętymi wtyczkami ze świateł długich, więc na pozycji 0 i 2 miałem standardowy komplet pozycyjnych + mijania. Po nocach nie jeżdżę zbytnio, więc nawet o tym zapomniałem, ale że zbliża się przegląd to zastanawiam się o co tu chodzi i jak to rozgryźć.

Słyszałem coś o jakimś module świateł dziennych zrobionych na światłach długich, ale nie widać tam żadnych przeróbek czy zmian. Czy jest to coś do ogarnięcia Lexią czy jednak szukać problemu w samych lampach?
Pozdrawiam


Offline Kamil Halinowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 II 2011r 1,6 HDI 92KM, Citroen C4 Grand Picasso I 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive
  • Miejscowość: Świdnik
Odp: Dziwna sytuacja ze światłami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2019, 23:07:47 »
Skoro to MK1, to może to przednie przeciwmgielne się zaświecają... Gdybam tylko
Jest:
-Citroen C4 II (B7) 2011r 1,6 HDI 92KM
-Citroen C4 Grand Picasso I (UA) 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive

Było:
-Citroën C5 I 2002r liftback 2.0 16v LPG   
-Mazda MPV 2004r 2.0 CiTD

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dziwna sytuacja ze światłami
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2019, 03:09:10 »
Sprawdź w konfiguracji BSI, jeśli dobrze pamiętam to tam jest do ustawienia czy są xenony, w xenonie nie masz p.mgielnych, więc możliwe że BSM inaczej steruje światłami.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Tomasz Tokarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: C5 MKI 3.0
  • Miejscowość: Słupsk
Odp: Dziwna sytuacja ze światłami
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2019, 22:20:55 »
Masz aktywne kalkulatory lampy lewej i prawej po tej wymianie?
Tam się chyba coś ustawiało albo właśnie w BSI rodzaj światła, jak napisał Piotr.
Jest też opcja do poziomowania xenonów, więc trzeba to wyłączyć.

Offline Radosław Misztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Posiadany samochód: C5 3.0 v6 2002, C5 1.8 2002
  • Zainteresowania: Komputer, Kosmos, Technologia
  • Miejscowość: Sitno, lubelskie
Odp: Dziwna sytuacja ze światłami
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2019, 22:57:27 »
W sumie przedwczoraj to przeglądałem. Tam jest różnica, w moim znajduje kalkulatory lamp (xenon), u żony nie ma (halogen). Ale opcji wyboru źródła światła nie zauważyłem. Może Lexia sama to określa, w końcu przy uruchamianiu chce żeby jej włączyć światła. Jutro mogę zajrzeć i potwierdzić czy są różnice w samej wtyczce.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dziwna sytuacja ze światłami
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2019, 02:14:55 »
Wejdź w BSI > telekodowanie > i tutaj poszukaj w tych menu opcji zmiany rodzaju świateł, Lexia sama nie określa, właśnie z konfiguracji w BSI bierze informację, jak odznaczysz że nie masz lamp wyładowczych (chyba tak to jest przetłumaczone) to zniknie opcja kalkulatorów lamp.
Lexia, VCDS, MPPS