Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z odpaleniem na cieplym silniku  (Przeczytany 2138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Bąk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Kuchnia
  • Miejscowość: Opole
Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« dnia: Grudzień 22, 2019, 19:18:52 »
Witam, mam problem z moim Citroenem 2.0 HDI 2006 rok. 2 dni temu odebrałem go od mechanika po wymianie wtrysķów, naprawy EGR oraz regulatora ciśnienia paliwa. Na zimnym silniku odpala na strzał, lecz gdy przejade dalszą odległość i silnik jest ciepły to nie odpala, kręci się i kręci ale nie odpali. Po podłączeniu go do komputera nie pokazywało żadnych błędów, parametry były takie jakie powinny być, teraz również doszły lekkie drgania po zmianie biegu, ktoś coś może poradzi co jeszcze można sprawdzić? Czy po prostu trzeba pojeździć żeby te nowe części działały tak jak powinny? Byłbym wdzięczny za każdą radę

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2019, 19:57:59 »
Na pewno nie trzeba pojeździć.... A z jakiego powodu auto trafiło do mechanika, jakie były problemy? Po tak lakonicznym poście ciężko coś pomóc.
szmergiel13

Offline Michał Bąk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Kuchnia
  • Miejscowość: Opole
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2019, 21:08:28 »
Przed wizytą u mechanika jak odpalałem auto to sie całe trzęsło jak na dworze było chłodniej i leciał z wydechu szaro/biały dym przez około 10 sekund, naprawili EGR (nie wymieniali tylko dało sie go naprawić) wymienili wtryski na nówki oraz został wymieniony regulator ciśnienia paliwa bo na komputerze pokazywało po 100 barów zamiast ~250, po wymianie pokazuje ciśnienie normalnie, lecz teraz na ciepłym silniku nie chce odpalić i do tego doszły lekkie szarpania po zmianie biegów.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2019, 22:08:15 »
Przed wizytą u mechanika jak odpalałem auto to sie całe trzęsło jak na dworze było chłodniej i leciał z wydechu szaro/biały dym przez około 10 sekund
A świece żarowe i ich sterownik sprawdzili? To najczęstszy problem opisanych objawów.

Jaką temperaturę na rozgrzanym silniku widzi ECU? Może problem z czujnikiem
i poprawnym odczytem?
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marek Meier

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Subaru Forester XT MY14
  • Zainteresowania: seks, boks, jazz ; )
  • Miejscowość: Malbork
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2019, 12:14:00 »
Witam, mam problem z moim Citroenem 2.0 HDI 2006 rok. 2 dni temu odebrałem go od mechanika po wymianie wtrysķów, naprawy EGR oraz regulatora ciśnienia paliwa. [...]

Z ciekawości. Dlaczego wtryski zostały wymienione? Jaki przebieg?
Pozdrawiam : )

Odjechały:
C5 mk II 2.o HDi 2006 Deep Red
Xara Picasso 2.o HDi 2003 Lucifer Red

Offline Michał Bąk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Kuchnia
  • Miejscowość: Opole
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2019, 23:59:19 »
Przed wizytą u mechanika jak odpalałem auto to sie całe trzęsło jak na dworze było chłodniej i leciał z wydechu szaro/biały dym przez około 10 sekund
A świece żarowe i ich sterownik sprawdzili? To najczęstszy problem opisanych objawów.

Jaką temperaturę na rozgrzanym silniku widzi ECU? Może problem z czujnikiem
i poprawnym odczytem?


Świece są dobre, o sterowniku nic nie mówił. Temperaturę musiałbym sprawdzić bo auto stoi od 3/4 dni pod domem bo po świętach znowu leci do mechanika.

Offline Michał Bąk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Kuchnia
  • Miejscowość: Opole
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2019, 00:00:37 »
Witam, mam problem z moim Citroenem 2.0 HDI 2006 rok. 2 dni temu odebrałem go od mechanika po wymianie wtrysķów, naprawy EGR oraz regulatora ciśnienia paliwa. [...]

Z ciekawości. Dlaczego wtryski zostały wymienione? Jaki przebieg?


2 wtryski rzygały, nie miał takiej mocy jaką powinien mieć, dymiło czasem na czarno a często na biało. Po wymianie moc wróciła i nie dymi, lecz doszło szarpanie po zmianie biegów i to, że nie odpala na rozgrzanym silniku. Przebieg około 215k KM

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2019, 23:44:20 »
A czy te wtryski nie powinny być poprawnie zakodowane? Może coś nie zrobili do końca.
O ile się orientuje to powrót do mechanika z reklamacją wykonania usługi. Czy on się coś wypowiadał , czy twierdzi że on swoje zrobił?
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Michał Bąk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Kuchnia
  • Miejscowość: Opole
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2019, 23:56:00 »
A czy te wtryski nie powinny być poprawnie zakodowane? Może coś nie zrobili do końca.
O ile się orientuje to powrót do mechanika z reklamacją wykonania usługi. Czy on się coś wypowiadał , czy twierdzi że on swoje zrobił?


Wtryski kodował, mechanik jest akurat w porządku i sam stwierdził, że jak coś jest nie tak to mam przyjechać i będą szukać co jest nie tak. Odezwę się jak mechanik go ogarnie i dam znać co nie tak było.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z odpaleniem na cieplym silniku
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2019, 00:03:47 »
A czy te wtryski nie powinny być poprawnie zakodowane? Może coś nie zrobili do końca.
O ile się orientuje to powrót do mechanika z reklamacją wykonania usługi. Czy on się coś wypowiadał , czy twierdzi że on swoje zrobił?


Wtryski kodował, mechanik jest akurat w porządku i sam stwierdził, że jak coś jest nie tak to mam przyjechać i będą szukać co jest nie tak. Odezwę się jak mechanik go ogarnie i dam znać co nie tak było.
Nie chciałem obrazić mechanika, jak jest spoko to ok. Mi się po prostu przypominają sytuacje z samochodami z LPG jak się między sobą specjaliści przepychają a klient jeździ od jednego do drugiego.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.