Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning  (Przeczytany 5487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Ciesielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: c5
  • Zainteresowania: sport, film
  • Miejscowość: Czarnowo
Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« dnia: Październik 28, 2019, 11:03:46 »
Witam,


Czy ktoś z was ma wiedzę na temat tych box'ów? Wiem, że lepiej było by pojechać na hamownie ale cena, którą dała firma z najlepsza opinia w regionie trochę mnie zniechęciła 1400 zł. Dlatego postanowiłem poszukać box'a. Samochód jest z 2015 roku 101 tys na liczniku.
https://allegro.pl/oferta/citroen-c5-iii-2-0-hdi-136-km-chip-box-tuning-8551207000
https://allegro.pl/oferta/chiptuning-box-unicate-citroen-c5-iii-2-0hdi-136km-7883423152
https://allegro.pl/oferta/chip-tuning-15-map-citroen-c5-iii-2-0-hdi-136-km-8227083925
Czy ma znaczenie jaki box wepnę?

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2019, 11:15:51 »
Witam,


Czy ktoś z was ma wiedzę na temat tych box'ów? Wiem, że lepiej było by pojechać na hamownie ale cena, którą dała firma z najlepsza opinia w regionie trochę mnie zniechęciła 1400 zł. Dlatego postanowiłem poszukać box'a. Samochód jest z 2015 roku 101 tys na liczniku.
https://allegro.pl/oferta/citroen-c5-iii-2-0-hdi-136-km-chip-box-tuning-8551207000
https://allegro.pl/oferta/chiptuning-box-unicate-citroen-c5-iii-2-0hdi-136km-7883423152
https://allegro.pl/oferta/chip-tuning-15-map-citroen-c5-iii-2-0-hdi-136-km-8227083925
Czy ma znaczenie jaki box wepnę?

Jeden z nich kosztuje prawie połowę zwykłego tuningu. Kiedyś gdy miałem C5 Mk1 znalazłem u siebie box-a (jakiś zaawansowany podpinany pod wszystkie wtryski) - kupiłem z takim boxem.
Przy wymianie uszczelki okazało się, że mam wypalone cylindry do pierścieni. Wywaliłem go i zrobiłem zwykły na 123 KM- może gdzieś tu na forum jeszcze są moje wpisy. TAKI:

Dla mnie takie box-y to tylko oszukiwanie sterownika czy to przez temperaturę czy ciśnienie paliwa, a to się źle kończy.

Teraz zastanawiam się czy robić u siebie, ale tylko zwykły.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 11:50:07 wysłana przez Maciej Pisara »
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2019, 11:16:54 »
Po montażu i tak musisz jechać na hamownię aby ocenić czy mocy jest więcej czy mniej.
Kiedyś takie boxy działały na zasadzie oszukiwania temperatury silnika.Silnik chodził na tzw.ssaniu i zwiększał dawkę paliwa.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 060
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2019, 12:31:37 »
Box to prosty i skuteczny sposób na wykończenie silnika - nie polecam bo późniejsze koszty mogą znacznie przekroczyć wartość zwykłego chipowania. Poza tym zawsze się robi hamownię przed i po zmianach. Przy hamowaniu przed zmianami wychodzi np. czy silnik trzyma fabryczną moc - często w RHH wychodzi przed hamowaniem ok. 140-150KM zamiast 163

Normalny chip w uproszczeniu zmienia dawki paliwa, box w commonrail-u zmienia ciśnienie na listwie co oznacza, że pompa więcej czasu pracuje na podwyższonym ciśnieniu a to nie jest wskazane dla jej żywotności.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2019, 12:55:36 »
Samochód jest z 2015 roku 101 tys na liczniku.
Serio ?
Masz nowsze auto od mojego, pewnie sporo droższe i chcesz ładować boxa ?
Box to zło ....  ;)
Nie idź tą drogą,  jedź  do kogoś kto  to robi od dawna

Jak dawno temu robiłem szkodnika to najpierw było na około 140 kucy , a potem po jakimś czasie na prawie tyle ile mam teraz w cytrynie  ;D
Większy SMIC, egr ślepy, odma wywalona, olej zmieniany co rok i auto jeździ  - nie widzę dymienia, spadku mocy, jakichkolwiek negatywnych rzeczy.
Mówiąc krótko zainwestowane pieniądze u dobrego specjalisty odwdzięczają mi się bezawaryjną jazdą, spokojem i tak, przyspieszeniem.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 19:01:52 wysłana przez Dariusz Kłeczek »

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2019, 13:00:03 »
Samochód jest z 2015 roku 101 tys na liczniku.
Serio ?
Masz nowsze auto od mojego, pewnie sporo droższe i chcesz ładować boxa ?
Box to zło ....  ;)
Nie idź tą drogą,  jedź  do kogoś kto  to robi od dawna i .... pewnie wys...ał  ( r ) już niejeden silnik w powietrze.


Jak dawno temu robiłem szkodnika to najpierw było na około 140 kucy , a potem po jakimś czasie na prawie tyle ile mam teraz w cytrynie  ;D
Większy SMIC, egr ślepy, odma wywalona, olej zmieniany co rok i auto jeździ  - nie widzę dymienia, spadku mocy, jakichkolwiek negatywnych rzeczy.
Mówiąc krótko zainwestowane pieniądze u dobrego specjalisty odwdzięczają mi się bezawaryjną jazdą, spokojem i tak, przyspieszeniem.

A gdzie robiłeś chipa ?
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2019, 13:04:22 »



A gdzie robiłeś chipa ?



U Mirasa w EcuProject ( to nie reklama ) wcześniej zwany DynoSoft.
Mirek i ekipą już wywalili w kosmos parę motorowni , więc pozornie moim zdaniem znają się na rzeczy.
Generalnie zaczynali od grupy VAG i na tym wyrośli.


Offline Łukasz Ciesielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: c5
  • Zainteresowania: sport, film
  • Miejscowość: Czarnowo
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2019, 13:33:17 »
Skłaniam się do boxa, żeby przetestować jak to wpłynie na dynamikę jazdy. Nie mam porównania bo nigdy nie jeździłem samochodami po chipie, a wywalenie blisko 1500 zł nie leży w mojej naturze jak efekt mnie nie zadowoli. Jeżeli na boxie będę zadowolony to go wypinam i jadę na hamownie. Dlatego zadałem pytanie czy wybór boxa ma znaczenie. Ale po tym co piszecie  dochodzę do wniosku: do takiego testu wystarczy najtańszy a potem hamownia.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2019, 15:24:07 »
Skłaniam się do boxa, żeby przetestować jak to wpłynie na dynamikę jazdy. Nie mam porównania bo nigdy nie jeździłem samochodami po chipie, a wywalenie blisko 1500 zł nie leży w mojej naturze jak efekt mnie nie zadowoli. Jeżeli na boxie będę zadowolony to go wypinam i jadę na hamownie. Dlatego zadałem pytanie czy wybór boxa ma znaczenie. Ale po tym co piszecie  dochodzę do wniosku: do takiego testu wystarczy najtańszy a potem hamownia.
Nie wystarczy. Boxy to nawet często jest efekt placebo...
 Twój silnik Twoje pieniądze, jednak "Chytry dwa razy traci" pieniądze na boxa wydasz... i remont silnika w niedługim czasie. Lepiej nie wydawaj wcale i zbierz większą kwotę na profesjonalnego "chipa" u sprawdzonego "tunera". Nawet nie wiesz czy samochód trzyma serię...

 Uwierz mi, że te 1500zł wydane u dobrego "tunera" dadzą efekt, z którego będziesz zadowolony... Lub dowiesz się na wstępie, że coś masz do naprawy... I to lepsze niż stopienie tłoków i wymiana silnika.



Offline Łukasz Ciesielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: c5
  • Zainteresowania: sport, film
  • Miejscowość: Czarnowo
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2019, 15:34:14 »
Chyba mnie przekonaliście i zrezygnuje z boxa . Ale pisząc test miałem na myśli. Wpinam chip jeżdżę dzień góra dwa. Są efekty jadę na hamownie, nie ma efektów odstępuje od umowy kupna boxa i zapominam o temacie tuningu.

Offline Fabian Ogrodniczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 163km AM6
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2019, 19:07:29 »
Ostatnio troche orientowałem się w temacie chipa bo sam będę chciał wgrać za jakiś czas u siebie. Muszę tylko wyprowadzić auto na prostą bo ma jeszcze kilka kosztownych bolączek. Pytałem chłopaków na facebookowym forum Citroena i najwyższą oferta to było 1000zl za taki chip a reszta około 700-900 zl. Oczywiście z hamownią. Jest podobno jakiś typ chyba w Wieliczce, który robił "naszym" chipy i są bardzo zadowoleni i najechali już sporo kilometrów. Tak jak Ci tu koledzy podpowiadają. Nie warto kupować boża bo to po prostu gotowiec. Nigdy nie wiadomo co w nim siedzi i jaki bałagan może narobić puszczając gotowy "program" do samochu w którym może się okazać coś no nie sprawne w 100%. Robiąc wirusa sprawdzają ci parametry silnika czy wszystko gra hamują przed robią program pod dany egzemplarz i hamują na koniec. Bardzo bezpieczna opcja. Również wolę dołożyć niż później płuc sobie w brodę i wykładać tysiące na remont generalny silnika.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2019, 20:22:12 »
Fabian, czy orientowałeś może ile kucyków może się namnożyć przy chipowaniu? no i jaki to ma wpływ na skrzynię biegów zwiększony moment obrotowy pewnie jej trochę mocniej da popalić? i kwestia spalania też mnie interesuje, dużo więcej trzeba lać do baku?
EDIT:pytam oczywiście o Twoją wersję silnikową: 2.0HDI 163km

Offline Fabian Ogrodniczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 163km AM6
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2019, 21:07:41 »
Z tego co wiem bardzo często te silniki nie trzymają serii. Ten na hamowni zamiast 163 wychodzi no 150 a czasami i trochę mniej. Realnie koło tych 190 powinno się udać zrobić. Ja chcę u siebie wgrać taki lekki, bezpieczny soft do 400nm bo skrzynia automatyczna max wytrzymuje 450Nm. Są też przypadki chłopaków z forum gdzie mają silniki 3.0 HDI i mają po 500-550Nm i po 60 000 nalotu bez problemów. Fakt jest taki że nie wykorzystujesz dały czas tego maxa więc skrzynia tak szybko się nie podda. Jeśli chodzi o spalanie to zależy jak będziesz jeździł po takim chipie. Na pewno będzie cię bardziej korciło żeby wykorzystać tę moc więc spadku spalania raczej bym się nie spodziewał. Natomiast jeśli zachowasz w miarę normalny tryb jazdy to powinny być lepiej ze spalaniem bo będzie łatwiej mu się odepchnąć z niższych obrotów. Z reguły te programy poprawiają dość sporo dół a jak dobrze wiemy u nas 163 są dość ospałe z dołu a szczególnie to czuć w kombi tak jak u mnie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Offline władysław polański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: kalisz
  • Posiadany samochód: c5 exlusiv sedan 2008
  • Miejscowość: kalisz
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2019, 22:01:17 »
witam kolegę.
Polecam profesjonalny zakład GOODHOPE Dobra Nadzieja koło Pleszewa. Tanio i solidnie, specjalizują się od wielu lat w tuningu diesli za C5 2008-2016 około 1000 zł.


Na drugi raz modyfikuj post, a nie pisz kolejnego...
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 22:30:55 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Łukasz Ciesielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: c5
  • Zainteresowania: sport, film
  • Miejscowość: Czarnowo
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2019, 07:54:07 »
A w Kujawsko-Pomorskim polecacie kogoś. Wstępnie planuje zrobić chip tuning u nich http://brk-tuning.pl/.

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2019, 18:30:48 »
Samochód jest z 2015 roku 101 tys na liczniku.
Serio ?
Masz nowsze auto od mojego, pewnie sporo droższe i chcesz ładować boxa ?
Box to zło ....  ;)
Nie idź tą drogą,  jedź  do kogoś kto  to robi od dawna i .... pewnie wys...ał  ( r ) już niejeden silnik w powietrze.


Jak dawno temu robiłem szkodnika to najpierw było na około 140 kucy , a potem po jakimś czasie na prawie tyle ile mam teraz w cytrynie  ;D
Większy SMIC, egr ślepy, odma wywalona, olej zmieniany co rok i auto jeździ  - nie widzę dymienia, spadku mocy, jakichkolwiek negatywnych rzeczy.
Mówiąc krótko zainwestowane pieniądze u dobrego specjalisty odwdzięczają mi się bezawaryjną jazdą, spokojem i tak, przyspieszeniem.

A gdzie robiłeś chipa ?
Witam a od czego wstawiłeś"Większy SMIC"
Kiedyś miałem pomysł na fmci ale za sporo dłubania.
Pozdrawiam
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Citroen C5 2.0 HDI 136 KM Box Tuning
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2019, 20:43:49 »
Daniel, IC-ek w Octavii jedynce jest absurdalnie mały , więc drogą kupna zapodałem
sobie "rękodzieło"  :)  od Aligatora .  IC-ek  jest zrobiony z ula z Iveco, dospawane
to do kupy, miejsce na czujnik zrobione .   Był zrobiony praktycznie pod wymiar
całej pustej przestrzeni w nadkolu. Teraz jedynie muszę uważać przy wjeżdżaniu
przodem na krawężnik, aby go nie rozwalić. To tyle z offtopa...