Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA  (Przeczytany 1893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PRZEMYSŁAW DURMA

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: ŁÓDŹ
  • Posiadany samochód: C5 KOMBI II 2,0HDI
  • Miejscowość: ŁÓDŹ
C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« dnia: Listopad 28, 2019, 20:21:06 »
Witam !!
     Może ktoś już z tym walczył, problem od 2 dni polega na awarii zawieszenia: w czasie jazdy samochód zaczyna się usztywniać i pojawia się komunikat awarii zawieszenia max. prędkość do 90 km/h. Zawieszenie nie działa na przycisk podnoszenia ( nie słychać pompy hydraulicznej ). Po zgaszeniu silnika i zamknięciu auta, po 1 godzinie po dezaktywacji zamka centralnego samochód zaczyna się samoczynnie poziomować pompa hydraulika działa normalnie. Po podłączenie pod kompa błędy korektora poziomowania oś przednia - wymieniony brak poprawy,  błąd komunikacji moduł bsi, na uruchomionym silniku i podłączonym komputerze  zawieszenie reaguje na polecenia zadane z komputera o regulacji prześwitu samochodu. Zawieszenie nie reaguje na przycisk z konsoli środkowej na podnoszenie zawieszenia. Poziom lds ok.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2019, 23:39:50 »
Podejrzewam coś z elektryką jeżeli to się pojawiło jak na dworzu zrobiło się bardziej wilgotno. Nasze Cytryny mają wrażliwą elektrykę a jak to coś pod maską to wiadomo że tam kabelki mają wyjątkowo trudne warunki.
Ale może już ktoś miał coś podobnego i udało mu się to rozwiązać. Może to coś z elektroniką pompy ale nie jestem o tym przekonany.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2019, 00:51:40 »
Do sprawdzenia wtyczka przy pompie. Potem można szukać dalej.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2019, 23:31:39 »
Do sprawdzenia wtyczka przy pompie. Potem można szukać dalej.
A jak się ją odpina? Kiedyś chciałem ją odpiąć ale dałem sobie spokój, po pierwsze mało tam miejsca a po drugie nie miałem pomysłu na jej odpięcie żeby jej nie uszkodzić.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline PRZEMYSŁAW DURMA

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: ŁÓDŹ
  • Posiadany samochód: C5 KOMBI II 2,0HDI
  • Miejscowość: ŁÓDŹ
Odp: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2020, 18:01:26 »
Sam zacząłem ten wątek, to i sam skończę. Po kilkunastu dniach poszukiwań rozwiązania tematu ( internet, elektronicy, mechanicy ), sprawdzeniu wiązek elektrycznych, czy nie ma przetarć itp. wykluczaniu po kolei czujników poziomowania, czujnik kąta skrętu ( bajki !!! że ma wpływ na układ hydrauliczno-pneumatyczny), okazało się że …………… , uszkodzony jest moduł pompy hydraulicznej zawieszenia. ( kpl. razem z pompą ), elektronicy - brak chętnych do naprawy. Zakup nowej ok. 3500 pln brutto, co pozostało ??? Zakupiłem używaną ( ważny rocznik, nr fabryczny i rodzaj hydroactiv ) 600 pln brutto. Montaż , ( pomoc zaprzyjaźnionych mechaników + wkład własny )  bardzo długi okres odpowietrzania ( góra -dół, góra-dół ) i nareszcie zawieszenie ruszyło !!!!!!!!! Obyło się bez programowania prześwitu itp. Nie zapeszając, do tej pory działa wszystko ok.  !!!!!!

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: C5 II PROBLEM Z PODNOSZENIEM ZAWIESZENIA
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2020, 06:47:19 »
Czujnik kąta kierownicy ma duży wpływ na zawieszenie... Generalnie tylko w wersji z klawiszem Sport ale jednak