Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5X7 chwilowy brak mocy  (Przeczytany 1232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
C5X7 chwilowy brak mocy
« dnia: Listopad 29, 2019, 10:22:25 »
Witam kolegów. W ciągu miesiąca trafiła mi się drugi raz drobna usterka i nie wiem czy to zapowiedź
jakiegoś większego problemu na przyszłość , a że wolę dmuchać na zimne to pomyślałem ,że zapytam doświadczonych kolegów. W trakcie jazdy wlokąc się za zawalidrogą na czwartym biegu dałem ostro w rurę aby go wyprzedzić. Zapalił się check i wyświetlił komunikat "engine management system faulty". Cytryna na chwilę straciła moc ( jakby nie miała doładowania turbo ) ale po chwili wszystko wróciło do normy i moc wracała. Podłączyłem diagboxa i pokazał błąd P1166 - sterowanie regulatorem ciśnienia paliwa. Błąd skasowałem i jest ok. Ale jak wcześniej pisałem to już drugi raz w ostatnim okresie. Mam się szykować na większe wydatki czy profilaktycznie coś wymienić. Używam diaxboxa sporadycznie i drutując ( jak się ktoś wcześniej  wyraził o laikach posiadających ten interfejs ) pogrzebałem trochę w kalkulatorach i znalazłem coś takiego ( załączam zrzut ).

Online Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5X7 chwilowy brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2019, 10:51:09 »
regulator ciśnienia paliwa do wymiany moim zdaniem...koszt 300zł i trochę zabawy z wymianą bo jest ciasno.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: C5X7 chwilowy brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2019, 22:07:33 »