Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sygnał niezapiętych pasów  (Przeczytany 4230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaczmarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C 5 X7 2.0 HDI 140 km Tourer Exclusive '10 , C 2 1.1 Benz '05
  • Zainteresowania: piłka, motoryzacja, rock, podróże
  • Miejscowość: k/Gdyni
Sygnał niezapiętych pasów
« dnia: Grudzień 06, 2019, 12:58:22 »
Witam,
jeżdżę b.często na bardzo krótkich odcinkach po drogach lokalnych i leśnych nie zapinam pasów i przeraźliwy dźwięk doprowadza do szału.
Macie może jakiś patent na wyłączenie tego BUCZKA , zakładanie pasów i siadanie na nich lub sama klamra nie wchodzą w grę , szukam innej
metody , najlepiej wyłączeniem TEGO dźwięku.
 pozdrawiam
Krzysztof

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:00:20 »
Napewno się da wyłączyć. Ja tak mam, że pokazuje tylko ikonki na wyświetlacza Ch bez dźwięku
Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Daniel Szychowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.2HDI 170km 2009r
  • Zainteresowania: Oklejanie samochodów, Reklama, Przyciemnianie Szyb
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:01:15 »
Diagbox i można wyłączyć alarm nie zapiecia pasów

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Oklejanie samochodów, Reklama, Przyciemnianie Szyb

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:12:35 »
Ja miałem u siebie wyłączony czujnik - podejrzewam że poprzedni właściciel sobie zażyczył. Efekt jest taki że czujnik wskazuje cały czas zapięcie pasów. Można to wyłączyć/włączyć za pomocą DB w informacjach dla kierowcy

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:16:35 »
U mnie pokazuje że są niezapiete pasy ale tylko ikonka
Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:26:16 »
Może przesadzam... Ale pasy są potrzebne nawet na drogach leśnych. Już dwa razy uratowały moje życie i nie rozumiem ludzi którzy ich nie zapinają... To największa głupota jaką można robić. Naprawdę tak ciężko zapiąć pas? Zajmuje to tyle czasu? Mi jakoś nie... Nawet przy niedużej prędkości spotkanie z poduszką powietrzną a bez zapiętych pasów może być bolesne i niebezpieczne.

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:28:11 »
Może przesadzam... Ale pasy są potrzebne nawet na drogach leśnych. Już dwa razy uratowały moje życie i nie rozumiem ludzi którzy ich nie zapinają... To największa głupota jaką można robić. Naprawdę tak ciężko zapiąć pas? Zajmuje to tyle czasu? Mi jakoś nie... Nawet przy niedużej prędkości spotkanie z poduszką powietrzną a bez zapiętych pasów może być bolesne i niebezpieczne.
Też jestem tego zdania. Żona mimo że jest w ciąży też zapina.
Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:33:13 »
Dokładnie... Nie chcesz zapinać pasów... Odłącz też poduszki. Wtedy masz jakąś szansę... Nawet niegroźne potrącenie dzikiego zwierzęcia może być niebezpieczne bez zapiętych pasów. A przez las można spotkać i dzika... i Łosia... Już dwa razy w tym roku miałem nieprzyjemność hamować awaryjnie ponieważ dzik postanowił sobie urządzić spacer.

gienas

  • Gość
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2019, 13:18:36 »
Zalecam czytanie ze zrozumieniem - założyciel nie chce nie zapinać pasów a jedynie wyłączyć dźwięk niezapięcia. A ten dźwięk również "trąbi" kiedy pasy niezapięte są u pasażera...

 Krzysiu jadąc poniżej 20 km/h dźwięk się nie pojawia, lub użyć Diagboxa tam jest opcja "wyłącz dźwięk niezapięcia pasów" - tylko nie pamiętam ścieżki, na forum pisano o tym trzaby poszukać.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2019, 14:30:58 »
Zalecam czytanie ze zrozumieniem - założyciel nie chce nie zapinać pasów a jedynie wyłączyć dźwięk niezapięcia. A ten dźwięk również "trąbi" kiedy pasy niezapięte są u pasażera...

 Krzysiu jadąc poniżej 20 km/h dźwięk się nie pojawia, lub użyć Diagboxa tam jest opcja "wyłącz dźwięk niezapięcia pasów" - tylko nie pamiętam ścieżki, na forum pisano o tym trzaby poszukać.
Skoro przy zapiętych pasach dźwięku nie ma, to gdyby autor tematu chciał zapinać pasy, to nie musiał by nic deaktywować, bo irytującego piszczenia by nie było.
Ten dźwięk trąbi przy pasach pasażera TYLKO jeśli zostaną odpięte w czasie jazdy - jak pasażer ma ochotę wylecieć przez przednią szybę od momentu posadzenia 4-rech liter na fotelu, to piszczenia nie będzie... chyba, że coś jest nie tak na wtyczkach i stan pasa "miga".
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2019, 16:18:32 »
Zalecam czytanie ze zrozumieniem - założyciel nie chce nie zapinać pasów a jedynie wyłączyć dźwięk niezapięcia. A ten dźwięk również "trąbi" kiedy pasy niezapięte są u pasażera...

 Krzysiu jadąc poniżej 20 km/h dźwięk się nie pojawia, lub użyć Diagboxa tam jest opcja "wyłącz dźwięk niezapięcia pasów" - tylko nie pamiętam ścieżki, na forum pisano o tym trzaby poszukać.
Skoro przy zapiętych pasach dźwięku nie ma, to gdyby autor tematu chciał zapinać pasy, to nie musiał by nic deaktywować, bo irytującego piszczenia by nie było.
Ten dźwięk trąbi przy pasach pasażera TYLKO jeśli zostaną odpięte w czasie jazdy - jak pasażer ma ochotę wylecieć przez przednią szybę od momentu posadzenia 4-rech liter na fotelu, to piszczenia nie będzie... chyba, że coś jest nie tak na wtyczkach i stan pasa "miga".
Nie wiem jak w C5 X7 ale w C5 lift jest mata w fotelu i piszczy nawet jak pasażer wsiądzie i nie zapnie pasa.

 Tak jak opisujesz jest ma tylnych fotelach i w C4. Możliwe że C5 X7 też tak uproszczono?

 Co do wyłączenia sygnalizacji, wiem że się da i wiem jak. Jednak moje sumienie nie pozwala mi pomagać w takiej sprawie. Gdyby coś się komuś stało nie wiem czy bym mógł spać spokojnie. Pasy są moim zdaniem fundamentem bezpieczeństwa w aucie.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2019, 16:34:10 »
Ja również jestem zwolennikiem zapinania pasów "zawsze i wszędzie". Chwila nieuwagi i nawet w spokojnym, bezpiecznym pozornie miejscu może dojść do przykrego zdarzenia.

Co do maty w Mk2/Mk1 loft, to z ciekawości muszę sprawdzić. Wydawało mi się, że maty nie ma, a system działa na logice.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2019, 08:36:58 »
Zalecam czytanie ze zrozumieniem - założyciel nie chce nie zapinać pasów a jedynie wyłączyć dźwięk niezapięcia. A ten dźwięk również "trąbi" kiedy pasy niezapięte są u pasażera...

 Krzysiu jadąc poniżej 20 km/h dźwięk się nie pojawia, lub użyć Diagboxa tam jest opcja "wyłącz dźwięk niezapięcia pasów" - tylko nie pamiętam ścieżki, na forum pisano o tym trzaby poszukać.
Skoro przy zapiętych pasach dźwięku nie ma, to gdyby autor tematu chciał zapinać pasy, to nie musiał by nic deaktywować, bo irytującego piszczenia by nie było.
Ten dźwięk trąbi przy pasach pasażera TYLKO jeśli zostaną odpięte w czasie jazdy - jak pasażer ma ochotę wylecieć przez przednią szybę od momentu posadzenia 4-rech liter na fotelu, to piszczenia nie będzie... chyba, że coś jest nie tak na wtyczkach i stan pasa "miga".
Nie wiem jak w C5 X7 ale w C5 lift jest mata w fotelu i piszczy nawet jak pasażer wsiądzie i nie zapnie pasa.

 Tak jak opisujesz jest ma tylnych fotelach i w C4. Możliwe że C5 X7 też tak uproszczono?

 Co do wyłączenia sygnalizacji, wiem że się da i wiem jak. Jednak moje sumienie nie pozwala mi pomagać w takiej sprawie. Gdyby coś się komuś stało nie wiem czy bym mógł spać spokojnie. Pasy są moim zdaniem fundamentem bezpieczeństwa w aucie.
Mam C5 X7 po lifcie i nie mam maty. Z tego co wiem to w żadnym C5 X7 nie było nigdy mat w siedzeniach.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2019, 06:55:30 »
Ja również stanę po stronie osób zapinając pasy. Czynność ta wchodzi w nawyk, w tej chwili robię to już odruchowo, zdarza mi się zapinać nawet gdy chce tylko wyjechać przed garaż lub wprowadzić samochód do garażu- robię to już nieświadomie. Pamiętać trzeba że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, gdzie absolutnie możemy być pewni swojej prędkości i swoich umiejętności i wydaje nam się że nie musimy zapinać- jednak w takiej sytuacji zawsze może pojawić się jakiś wariat (których z resztą nie brakuje) który sprawi że nasza prędkość staje się również niebezpieczna.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2019, 13:22:40 »
Hahaha, też nie raz przestawiając auto na placu zapiąłem pasy. :)))

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Kaczmarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C 5 X7 2.0 HDI 140 km Tourer Exclusive '10 , C 2 1.1 Benz '05
  • Zainteresowania: piłka, motoryzacja, rock, podróże
  • Miejscowość: k/Gdyni
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2019, 18:49:56 »
Bardzo dziękuję za tak liczne podpowiedzi pozbycia się niechcianego dźwięku a w szczególności koledze Eugeniuszowi z Chojnowa. Tak jak wielu z Was radziło skorzystam z Diagbox-a i powinienem być zadowolony.   ;D ;)
Pozdrawiam i Gwiazdki z Nieba Wszystkim

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2020, 07:21:52 »
Diagbox i można wyłączyć alarm nie zapiecia pasów

Czy można wyłączyć sam dźwięk a zostawić migającą kontrolkę? Szukałem w diagboxie, ale jakoś nie mogę znaleźć.

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2020, 07:51:54 »
Musi się dać bo u mnie tak jest. Miga sama kontrolka na zegarach i na podsufitce
Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2020, 08:42:07 »
Szukałem w diagboxie ale jakoś nie znalazłem. Może ktoś wie w którym to miejscu to proszę o podpowiedź.

Offline Daniel Pytlik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: Citroën C5 X72.0 Hdi 138 BVA AM6
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Łuków
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2020, 08:43:36 »
Szukałem w diagboxie ale jakoś nie znalazłem. Może ktoś wie w którym to miejscu to proszę o podpowiedź.
Niestety nie pomogę bo mam tak odkąd kupiłem samochód
Wszyscy mówią - Pchasz się w hydro? W dodatku automat? Prosisz się o problemy... A ja delektuję się komfortem

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 12, 2020, 09:37:50 »
Diagbox i można wyłączyć alarm nie zapiecia pasów

Czy można wyłączyć sam dźwięk a zostawić migającą kontrolkę? Szukałem w diagboxie, ale jakoś nie mogę znaleźć.
Tym pytaniem mnie zaciekawiłeś... Chyba tak się dzieje gdy wyłączy się właśnie alarm niezapięcia pasów... Bo o ile mnie pamięć nie myli właśnie kontrolka zostaje dalej tylko dźwięk się dezaktywuje. Muszę to sprawdzić jak znajdę chwilkę.

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2020, 09:43:04 »
W 307 jak wyłączyłem alarm niezapięcia pasów to też kontrolka się nie świeciła, ciekawe jak jest w c5, ale jak piszą wyżej, że świeci sama kontrolka to pewnie się da.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Sygnał niezapiętych pasów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2020, 09:49:58 »
W 307 jak wyłączyłem alarm niezapięcia pasów to też kontrolka się nie świeciła, ciekawe jak jest w c5, ale jak piszą wyżej, że świeci sama kontrolka to pewnie się da.
Może być to zależne od wersji oprogramowania BSI. W jednych może się dać w innych nie.