Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zła wtyczka lewego lusterka xsara II  (Przeczytany 1799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Wasiela

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Twardogora
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 HDI 90KM
  • Zainteresowania: motosport
  • Miejscowość: Twardogora
zła wtyczka lewego lusterka xsara II
« dnia: Luty 06, 2020, 13:39:57 »
Witam. Siostrzyczka wróciła do domku cytrynką bez lusterka od strony kierowcy. Podobno tir jechał za szeroko, nie mnie oceniać. Sprawa się skomplikowała gdy kurier zgubił moją paczkę i szła tydzień a samochód stoi i musiała pożyczać ode mnie. Po tygodniu przyszło i musiałem troche pobluzgać pod nosem bo wtyczka nowego lusterka okazała się mniejsza. Zauważyłem jednak, że też posiada 5 kabelków tak samo jak stara kostka, więc postanowiłem zamontować bez podpięcia. Pytanie moje brzmi: czy mogę a jeśli mogę to jak (najlepiej łopatologiczna instrukcja bo jestem zielony) uciąć starą kostkę i polutować do nowego lusterka? Jaki kabelek w starej kostce odpowiada tej w nowej? Podsyłam na dysku zdjęcia, ta żółta to nowa kostka. https://drive.google.com/open?id=1aBXJBZgl8mxaN4LdREbOgp9vkwZn-d-S                                  Dzięki wielkie z góry.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: zła wtyczka lewego lusterka xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2020, 19:06:44 »
Uśmiechnij się ładnie na PW do Błażeja Banisza, może ma schematy dla Xsary.

BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: zła wtyczka lewego lusterka xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2020, 18:34:37 »
Schemat w załączniku... maszyna losująca wytypowała numer ORGA 9888 co oznacza produkcję 05.12.2003. Żeby porównać schematy trzeba by wiedzieć trochę więcej o obu samochodach... Ale chyba najszybszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie numerów nadrukowanych na przewodach w wiązkach (albo porównać numery na przewodach lusterek, albo na nowym lusterku i na wiązce drzwi). Jeśli piny w obu kostkach (nowej i starej) są takie same, to wolałbym przełożyć same obudowy, niż ciąć kable i lutować.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?