Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak ręcznego elektrycznego  (Przeczytany 1846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Słomczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Exclusive, Skoda Octavia
  • Zainteresowania: Konie, dobry film, zwiedzanie
  • Miejscowość: Sosnowiec
Brak ręcznego elektrycznego
« dnia: Styczeń 23, 2020, 13:26:18 »
Witam. Mam problem z elektrycznym ręcznym. Pewnego dnia odmówił opuszczenia kół, przez co użyłem linki w podłokietniku. Sprawdzałem bezpieczniki, kostki i niby ok. Błędy to P0562, O1213. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie czego szukać. Citroen c5 x7 2.0 163 - 2010r. Dziękuję

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Brak ręcznego elektrycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2020, 09:34:27 »
To napięcie zasilania kalkulatora nie jest czasami za niskie? Być może jest zasilany niższym napięciem niż 12V nie wiem tego - mi się to rzuciło w oczy.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Marcin Wawer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CX 25TRD 2 i inne z grupy PSA
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Brak ręcznego elektrycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2020, 21:17:52 »
Proponuję sprawdzić w pierwszej kolejności zasilanie modułu hamulca. Sam sterownik pokazuje błąd zasilania. Zaciąganie linek ręcznego wymaga dużego prądu. Napięcie na sterowniku zawsze powinno być zbliżone do tego jakie jest na akumulatorze.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Niech będzie LHM z Tobą

Offline Wojciech Deska

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Nowa Wieś Lęborska
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 2,0 HDI CITROEN C3 1,4 KFV
  • Miejscowość: GDYNIA
Odp: Brak ręcznego elektrycznego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2022, 12:47:31 »
Podepnę się do tematu. Wymieniałem klocki i tarcze hamulcowe z tyłu, przy okazji dałem zaciski do regeneracji. Niestety przy tym mechanizm wciągnął parę razy linkę hamulca postojowego (lewą), linka wróciła, poskładałem wszystko i parę dni pojeździłem, EHP (Elektryczny Hamulec Postojowy) działał prawidłowo. Potem EHP  nagle nie chciał odpuścić i wyskoczył błąd EHP. żółtą taśmą uwolniłem linki i wróciłem do domu. Pojawił się SERVICE, czerwona kontrolka hamulców i dwie pomarańczowe od ESP. BiagBox pokazał Brak komunikacji z EHP, dwa błędy U1319 i U1119 w sterowniku ESP oraz błąd F01F (brak łączności z kalkulatorem EHP) w BSI. Sprawdziłem zasilanie EHP i jest ok. 0,2V. Czy zasilanie EHP ma być stałe, czy pojawia się, gdy jest potrzebne? Czy to oznacza cały moduł do wymiany, czy można go naprawić?

Edit:  Silnik EHP sprawny, bezpieczniki sprawne. Którędy idzie zasilanie EHP? Znalazłem taki schemat, zaznaczyłem na nim          to, co udało mi się ustalić. Czy nasuwa on jakieś skojarzenia? Cały czas brak komunikacji ze sterownikiem EHP.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2022, 14:57:09 wysłana przez Wojciech Deska »
Najbardziej arystokratyczna
rzecz na świecie to

JECHAĆ  DOSTOJNIE