Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nawigacja NAC  (Przeczytany 2880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Pawelec

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen
  • Miejscowość: warszawa
Nawigacja NAC
« dnia: Maj 18, 2018, 16:37:46 »
Wpisujmy tu spostrzeżenia i problemy związane z nowym systemem nawigacji NAC montowanym w citroenach.

Offline maciej kowalczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: CITROEN Xsara picasso, C4, C5 Aircross SHINE
  • Miejscowość: bydgoszcz
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2020, 20:55:04 »
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2020, 02:01:12 wysłana przez Dariusz Kłeczek »

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2020, 19:26:36 »
Czy da rade zamienic w C4 II 2016r ze SMEG+IV2 na NAC ? Wiem ,że wiąrze to się z wymianą wyswietlacza ,stacji zakupienia przejściówek ,ale czy potem to wszystko poprawnie się połaczy jak tylko wpisze się NAC pod moj VIN ?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2020, 20:14:17 »
spostrzeżenia i problemy związane z nowym systemem nawigacji NAC montowanym w citroenach.
Nie taki on już nowy skoro jest montowany od 2017 roku. A najczęstszym problemem są mapy i aktualizacja softu o czym są już odpowiednie tematy w tym dziale. Poza tym gratuluję tytułu wątku, który niczego nie wyjaśnia. Zanim się założy temat wypadało by trochę go przemyśleć.

Czy da rade zamienic w C4 II 2016r ze SMEG+IV2 na NAC ?
Radę da ale nie wiem czego oczekujesz po takiej zamianie. Temat szerzej omawiany jest na PKP. Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi bo nie znam nikogo, kto by to zrobił.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2020, 00:48:03 »
System SMEG niestety nie wspomagany juz przez PSA - i producenta Magneti Marelii ,ostani soft 6.4 to porażka NAC widzę ,że jest to dużo nowocześniejsza jednosta ,mapy na  TOMTOM - aktywacja różnych usług ,Android Auto no i oprogramowanie nowocześniejsze nawet ikony stacji są wyświetlane na FM . Niestety SMEG zatrzymał sie chyba w 2017roku na oprogramowaniu  :(

Offline Paweł Żynel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Spacetourer
  • Zainteresowania: Muzyka alternatywna, fotografia
  • Miejscowość: Michałowice
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2020, 11:54:16 »
Witam. Jakiś czas temu pojawiła się w aplikacji my citroen informacja o aktualizacji map - citroen c4 grand spacetourer 2019 rocznik. Długo nie zwracałem na to uwagi, w końcu niedawno ściągnąłem wysłany przez aplikację link i plik aktualizacji na komputer i zostawiłem sobie czas na zrobienie aktualizacji w tzw. wolnym czasie. Aktualizacji jeszcze nie przeprowadziłem, ale moje zdziwienie wzbudził fakt, że obecnie aplikacja pokazuje że brak dla mojej nawigacji aktualizacji - czyżby system uznał, że skoro ściągnąłem plik to już go zainstalowałem. Wydaje mi się że przecież powinien czerpać informację z aktualnie posiadanej wersji. Teraz nie wiem czy może była to jakaś niedopracowana aktualizacja, którą wycofano? Czy mogę bezpiecznie dokonać aktualizacji?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2020, 15:34:52 »
NAC widzę ,że jest to dużo nowocześniejsza jednosta ,mapy na  TOMTOM - aktywacja różnych usług ,Android Auto no i oprogramowanie nowocześniejsze nawet ikony stacji są wyświetlane na FM .
Tu masz trochę info o zmianie https://peugeotklub.pl/showthread.php?67474-Peugeot-308-Zmiana-SMEG-na-NAC&highlight=monta%C5%BC+nac
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2020, 23:20:52 »
Ja to już studiowalem .Mam pytanie może ktoś z klubowiczow wie gdzie można nabyć w Polsce adapter SMEG-NAC ?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja NAC
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2020, 21:26:17 »
W zasadzie nie można go nabyć tylko trzeba zrobić samemu. Innej opcji nie ma, bo aukcje są rzadko. Najlepiej w tym celu kupić NAC-a ze wszystkimi kablami. Oczywiście kable będą obcięte ale przynajmniej będą wtyczki, a to już jest jakaś baza żeby samemu wykonać przejściówkę. Na francuskiej stronie wspominają co prawda o kablu Phonocar 04818, ale jest on tylko dawcą wtyczki do NAC a z drugiej strony przejściówki do Smega trzeba mieć inną wtyczkę (a w zasadzie gniazdo jak w smegu) więc trzeba dalej kombinować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2020, 21:51:11 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie