Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644  (Przeczytany 5939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Mam pytanie do osób posiadających aplikację na telefon FAP Citroen. Jak Wam program pokazuje położenie pedału gazu? U mnie lekkie wciśnięcie już pokazuje już 30-40%. Wciśnięcie pedału w podłogę potrafi pokazać za to tylko 43%, czasami 65%, nigdy 100%. Przeważnie 94%. Czasami, przy bardzo gwałtownym wciśnięciu, pokazuje tylko 36% mimo, że trzymam pedał w podłodze przez kilkadziesiąt sekund.

Czy to problemy z aplikacją, czasami odczytu / odświeżania / przesyłania danych czy coś jest nie tak z pedałem gazu?
Pytam ponieważ mam stałe błędy P1614 i P1644, które teoretycznie dotyczą tylko limitera ale jeden z nich dotyczy także napięcia czujników. Czy taki pedał gazu może źle przekazywać dane i zakłócać działanie silnika? Przejrzałem wszystko, w samochodzie nie ma czego się czepić a czasami on po prostu nie jedzie... Silnik wyje a nie jedzie...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 18:31:06 wysłana przez Krzysztof Kaźmierczak »

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2020, 12:08:17 »
Mam te same bledy limitera, czekam na rozwój sytuacji

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2020, 11:35:13 »
Nikt nic nie wie? Nikt nie jeździ z taką aplikacją albo Lexią? Są na forum mechanicy albo przynajmniej mechanicy hobbyści?

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2020, 12:23:08 »
Też Krzysztofie czekam na jakieś info w tym wątku. U mnie delikatne wciśnięcie pedału gazu skutkuje pokazaniem chwilowego zużycia na poziomie ok.12-15 litrów, delikatne ujęcie to spadek do wartości 6-8 l/100 km. Do niedawna takiej przypadłości nie był, nawet nie wiem, od którego momentu tak się dzieje. Może ktoś, kto miał taki przypadek się odezwie.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2020, 12:48:45 »
Na zagranicznych forach doczytałem gdzieś, że jak pedał straci osiowość (cokolwiek to znaczy, mogę się domyślać tylko), to nie chodzi prawidłowo i odczyt ze ścieżek jest przekłamany. To samo się dzieje jak padnie jedna ze ścieżek.

Dodam od siebie, że przekopałem cały samochód szukając przyczyn nieregularnego spadku mocy, braku kopa i dziwnego dźwięku pracy silnika. Mam wszystko sprawdzone a dalej tak się dzieje. Od zawsze mam te 2 błędy ale zauważyłem ostatnio, że wystarczy poprawić palce w bucie - dosłownie  ;) - samochód inaczej przyspiesza i spada spalanie chwilowe a rośnie zasięg!. Naprawdę, to są obserwacje z kilku miesięcy! Może ten pedał mi przekłamuje dane i stąd te problemy... Tym bardziej, że mam skrzynię automatyczną, która dopiero zbiera dane z wszystkich nastawników. A pedałem gazu przecież sterujemy samochodem...


To, co zauważyłem: pedał w połowie - aplikacja pokazuje 94%, pedał w podłodze - aplikacja pokazuje 34%... O co chodzi? Na biegu jałowym w ogóle nie pokazuje naciśnięcia gazu...

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2020, 09:40:21 »
Hejka,


Miałem wczoraj odpisać, bo specjalnie poszedłem zobaczyć wieczorem jak to u mnie wygląda (co prawda w Mk3/X7 2013 2.0HDi RHH), ale był taki kosmos na dworze (wichura i deszcz), że po powrocie z "testów" zapomniałem się odezwać.
U mnie, na sterowniku DCM35_BR2 w aktualnej wersji aplikacji FAP (pełna wersja) wszystko działa poprawnie jeżeli chodzi o pedał gazu. Jak wcisnę, taki mam odczyt, jak by się przyłożyć, to mogę po 1% do całkowitego wciśnięcia lecieć krokowo. Tak samo z dynamicznym wciskaniem: z 0% na 100% od razu skacze. Nie zanotowałem problemów, żeby przy wciskaniu wartości rosły i malały - zawsze proporcjonalnie przyrastało. Jedyne, co, to mi się na kilka sekund przycięło, po jednym z odpuszczeń, ale to w ogóle przywiesiło się albo apka albo połączenie, bo jak ruszyło to znowu wszystko w porządku. No i wartości odświeża tak ze 2x na sekundę.


Pozdrówki!

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2020, 09:51:42 »
Dzięki za odzew! To już coś naświetla sprawę. Napisz proszę czy robiłeś to na zapłonie czy na odpalonym silniku na biegu jałowym?

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2020, 17:50:34 »
Na samym zapłonie testowałem. Godzina 22:00 plus minus. Nie dość, że bym hałasu narobił, to jeszcze poszłoby metodą "dej mu na zimnym". ;)) Nigdy nie udało mi się żadnego silnika na maksymalne obroty wkręcić, tutaj też nie zamierzam. Ciekawe, do ilu by poszedł na jałowym jak by się przydusiło pedał na maksa...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2020, 18:01:39 »
Ja ponownie sprawdziłem i porobiłem testy i trochę wprowadziłem wszystkich w błąd. Otóż na biegu jałowym pokazuje mi % wciśnięcia pedału gazu ale na samym zapłonie niestety nie. Nic, nawet nie 0% tylko nic. Już w tym momencie mamy różnicę między samochodami.

Zaryzykowałem i zamówiłem nowy pedał gazu. Zobaczymy czy to on powodował destabilizację czy nie. Sporo osób do tej pory obstawiało elektronikę. Kto wie, może winowajca się znalazł...

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 598
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2021, 08:59:53 »
Odświeżę swój własny wątek. 24.02.2020 kupiłem nowy, oryginalny pedał gazu. Błędy dały się wykasować, wszystko było ok. Do dzisiaj - aplikacja FAP Citroen zarejestrowała podczas jazdy błąd P1614. Citroen to badziew. Tyle i aż tyle.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 033
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: 2.0 HDI - aplikacja FAP Citroen i położenie pedału gazu P1614 i P1644
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2021, 09:25:36 »
Odświeżę swój własny wątek. 24.02.2020 kupiłem nowy, oryginalny pedał gazu. Błędy dały się wykasować, wszystko było ok. Do dzisiaj - aplikacja FAP Citroen zarejestrowała podczas jazdy błąd P1614. Citroen to badziew. Tyle i aż tyle.
P1614 to błąd kluczyka... (transpondera immo) Bardzo często widziany w Oplach.  :D