Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik gaśnie przy obciążaniu.  (Przeczytany 986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Cygański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi Break 2001
  • Zainteresowania: dźwięk i jego realizacja
  • Miejscowość: Gdynia
Silnik gaśnie przy obciążaniu.
« dnia: Luty 21, 2020, 08:43:22 »
Cześć.


Dziś podczas przyspieszania spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja -zgasł silnik i zapaliła się kontrolka Check Engine. Sytuacja kilka minut po uruchomieniu samochodu - zmiana pasa,lekko pod górkę, wymijanie ciężarówki i kaplica. Udało się uruchomić auto i spokojnie dojechać na miejsce. Jakieś trzy godziny póżniej uruchomił się bez problemu, na ruszaniu ze świateł znów zgon i znów można uruchomić po wcześniejszym wyłaczeniu zapłonu.
Silnik nie kopci i nie robił tego wcześniej, nie bierze i nie brał oleju,pracuje nadal normalnie na wolnych obrotach, nie ogranicza obrotów i wydaje się, że rozwija swoją dotychczasową moc. Problem wyłączania się silnika znika po rozgrzaniu. Od czego zacząć szukanie (tak, wiem, pojadę na diagnostykę, ale nie mogę w tej chwili :-) ) Jakieś lewe powietrze, brudny EGR, umierający wtrysk?

Offline Wojciech Kałużny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II Hatchbek
  • Zainteresowania: Komputer
  • Miejscowość: ŁÓDZ
Odp: Silnik gaśnie przy obciążaniu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2020, 09:49:35 »
Informuję że to nie rozwiąże twojego problemu ale zakup sobie to ELM327 iCar PRO Bluetooth 3.0 Vgate OBD2 Interfejs ale pomoże ci w miarę ustalić awarię.Wracając do twojego problemu, możesz wykluczyć wtryski (mało prawdopodobne żeby wszystkie padły a nawet jeżeli jeden będzie lał to raczej silnik nie będzie gasł a będzie nim szarpać, powietrze też objawy podobne do niesprawnego wtrysku.Skupił bym się na zasyfionej przepustnicy paliwa lub pada ci cewka. Miałem podobne objawy i poszła cewka.Sorry teraz zobaczyłem masz diselka więc to co napisałem nie dotyczy twojego problemu. ale Vgate OBD2 możesz kupić.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 10:15:22 wysłana przez Wojciech Kałużny »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Silnik gaśnie przy obciążaniu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2020, 14:34:42 »
Duże są szanse że zacina się EGR.