Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd P1351 co i jak ?  (Przeczytany 13706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Błąd P1351 co i jak ?
« dnia: Luty 08, 2018, 18:44:14 »
Witam. Taki oto błąd mi się pojawił, wiem że najczęściej powodowany jest przez przepalenie świecy/świec żarowych. Pytanie moje jest takie, czy jeżeli jedna będzie przepalona to pozostałe będą normalnie sterowane przez przekaźnik ? Drugie pytanie to czy świece podłączone są do przekaźnika wtyczką, jeżeli tak to gdzie ją zlokalizować ? Pytam bo pasowało by mi pomierzyć miernikiem, czy aby na pewno któraś jest uszkodzona bo w październiku wszystkie wymieniałem właśnie z powodu tego błędu. Po wymianie błędu nie było. 

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Błąd P1351 co i jak ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2018, 07:56:46 »
Zrób test przekaźnika DB bo błąd mówi że jest stale rozwarty, sam przekaźnik i wtyczka jest pod ECU.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd P1351 co i jak ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2018, 19:29:08 »
Test zrobiony na szybko za pomocą aplikacji FAP, jest tam niby taka opcja, pokazuje że ok. Dziś błąd się nie pojawił więc przypuszczam że może coś nie styka. Poobserwuję jeszcze.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błąd P1351 co i jak ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2018, 12:22:36 »
Witam ponownie, błąd od czasu do czasu się pojawia dalej, oczywiście dziś przy minus 15 także, auto odpaliło ale z kłębem białego dymu i nierównymi obrotami przez parę sekund. Pytanie może trywialne, ale czy przekaźnik znajduje się bezpośrednio pod ECU, w plastikowej skrzynce nad akumulatorem? Czy wystarczy zdjąć z niego plastikową pokrywę i będzie go widać ? Pewnie bym to dzisiaj sprawdził ale pech chciał że przymarzła mi linka od klapy i zanim ją awaryjnie otworzyłem to paluszki mi nieco zgrabiały i szczerze mówiąc odechciało mi się.  :-\ 
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 13:24:45 wysłana przez Sławomir Kornek »

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Błąd P1351 co i jak ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2020, 20:11:09 »
Witam po podłączeniu db pokazuje P1351  charakterystyka błędu : rozwarcie przekaźnika mimo ze nie było zażądane  przez kalkulator , ktoś podpowie   czy to  świeca czy przekaźnik ?? i gdzie znajduje się takowy przekaźnik ??? ktoś coś  może  w  tym temacie  by sie wypowiedział z góry dziękuje:) ktoś  coś może sie  wypowie po Świętach :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2020, 08:45:56 wysłana przez Piotr Kniaź »