Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błędy po wymianie akumulatora na nowy  (Przeczytany 1874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Wirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Miejscowość: Rzeszów
Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« dnia: Marzec 31, 2020, 06:24:30 »
Witam

Posiadam citroena c5 x7 2 0 hdi 136 km
W ostatnim tygodniu mój stary akumulator odmówił współpracy przez co byłem zmuszony kupić nowy. Kupiłem akumulator firmy varta silver 74 Ah, po włożeniu do auta zaczął pojawiać się błąd POWER STEERING FAULTY, po przejechaniu 200 km zgaszeniu  i ponownym odpalaniu auta włącza się odrazu economy mode. Wczoraj po całodniowym postoju auta gdy  włączyłem zapłon w środku słyszałem tylko jakiś dziwny odgłos i wskazówka prędkościomierza dziwnie drgała poza tym nic się włączyło. Dopiero za 3 razem udało się uruchomić silnik ale z błędem wspomagania kierownicy.
Po podpięciu lexia pokazuje mi błąd
Usterka napięcia akumulatora ograniczenie dolne
Zbyt niskie napięcie na zasilania BSI
Odchylenie napięcia zasilania między BSI i ABS/ESP...

Byłem Sprawdzić akumulator specjalnym narzędziem i sprzedawca powiedział ze akumulator jest jak nowy.

Może to być wina modułu stanu naładowania akumulatora?
Może zrobiłem coś źle zmieniając na nowy
Zastanawiam się czy wyłączenie opcji szacowania stanu naładowania akumulatora pomoże...

Dziękuję

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2020, 06:31:53 »


Witam

Posiadam citroena c5 x7 2 0 hdi 136 km
W ostatnim tygodniu mój stary akumulator odmówił współpracy przez co byłem zmuszony kupić nowy. Kupiłem akumulator firmy varta silver 74 Ah, po włożeniu do auta zaczął pojawiać się błąd POWER STEERING FAULTY, po przejechaniu 200 km zgaszeniu  i ponownym odpalaniu auta włącza się odrazu economy mode. Wczoraj po całodniowym postoju auta gdy  włączyłem zapłon w środku słyszałem tylko jakiś dziwny odgłos i wskazówka prędkościomierza dziwnie drgała poza tym nic się włączyło. Dopiero za 3 razem udało się uruchomić silnik ale z błędem wspomagania kierownicy.
Po podpięciu lexia pokazuje mi błąd
Usterka napięcia akumulatora ograniczenie dolne
Zbyt niskie napięcie na zasilania BSI
Odchylenie napięcia zasilania między BSI i ABS/ESP...

Byłem Sprawdzić akumulator specjalnym narzędziem i sprzedawca powiedział ze akumulator jest jak nowy.

Może to być wina modułu stanu naładowania akumulatora?
Może zrobiłem coś źle zmieniając na nowy
Zastanawiam się czy wyłączenie opcji szacowania stanu naładowania akumulatora pomoże...

Dziękuję

Oczyść klemy i sprawdz dokladnie polaczenie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Sebastian Wirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2020, 10:22:09 »
Klemy już czyściłem ale nie pomogło, dodam jeszcze że jak już odpalę auto i po paru minutach zgasze to przy kolejnym odpalaniu po niedługim czasie wszytko jest ok, jedynie świeci service po otworzeniu drzwi

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2020, 10:48:48 »
Przeprowadź Diagboxem procedurę wymiany akumulatora. Service świeci z powodu błędu ABS/ESP i trzeba go wykasować ale dopiero po "wpisaniu" nowego aku.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2020, 11:11:27 »
Kilka miesięcy temu wymieniłem swoją Vartę, która była od nowości w cytrynie na Kozaka 77ah. Nie było żadnych problemów. Nawet nie próbowałem grzebać nic w diagboxie. Na Varcie economy mode włączało się już po 2 minutach. Teraz spokój nie widuję tego komunikatu.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2020, 11:54:28 »
Kilka miesięcy temu wymieniłem swoją Vartę, która była od nowości w cytrynie na Kozaka 77ah. Nie było żadnych problemów. Nawet nie próbowałem grzebać nic w diagboxie. Na Varcie economy mode włączało się już po 2 minutach. Teraz spokój nie widuję tego komunikatu.
U mnie Kozak od ponad roku - złego słowa powiedzieć o nim nie można. Wcześniej była Varta Silver i po 2 latach poszła na złom.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2020, 12:49:15 »
Klemy już czyściłem ale nie pomogło, dodam jeszcze że jak już odpalę auto i po paru minutach zgasze to przy kolejnym odpalaniu po niedługim czasie wszytko jest ok, jedynie świeci service po otworzeniu drzwi

Podjedź do elektryka (chyba, że masz przyrząd do sprawdzania sprawności aku) i niech go zdiagnozuje, bo wygląda na to że kupiłeś padnięty aku. U mnie po wymianie aku od razu economy mode zwiększyło się do 30 minut i nic nie musiałem kodować.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2020, 13:37:03 »
Mi to wygląda na problem z masą sterowników... Warto sprawdzić punkty masowe pod maską.
 Podstawowy błąd to zakup Varty Silver. Te akumulatory okrutnie nie lubią niedoładowania, auta z modułem szacowania naładowania mają tendencję do niedoładowywania akumulatorów. Później właśnie są takie opinie że Varta ma słabe akumulatory... przez złe dobranie do zastosowania. Tu wystarczyła by nawet podstawowa seria black.
 Osobiście miałem przypadek Varty która u mnie służyła 13 lat a kupiona była z samochodem gdzie poprzedni właściciel zaznaczył "akumulator już zimą słabo kręcił będziesz pan musiał go pewnie wymienić." Tak się złożyło że przeżył 3 samochody.  :D
 W ubiegłym roku wymieniłem w swojej C5 Vartę Blue która miała 5 lat. Tylko dlatego że z webastem już było ciężko odpalić po krótkich ttrasach. Akumulator działa dalej w brata Passku i nie zanosi się żeby przestał. Po drodze został kilka razy rozładowany do 0 przez problemy z elektryką passata, zawsze był ładowany niewielkim prądem po takim incydencie.

 

Offline Sebastian Wirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2020, 16:49:33 »
Akumulator był wczoraj sprawdzany w sklepie, sprzedawca jakimś przyrządem sprawdzał akumulator i powiedział ze jest jak nowy, dzisiaj wyłączyłem moduł stanu naładowania akumulatora ale tryb eco mode włącza się dalej, sprawdzałem i faktycznie pod maską obok akumulatora jest kabel masowy który styka się z budą auta i jest cały zaśniedziały i zardzewiały ale wyczyszczę dopiero jutro. W sobotę będę miał możliwość podmiany akumulatora na inny sprawny i zobaczę czy po zmianie dalej będą błędy.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2020, 20:27:10 »
Akumulator był wczoraj sprawdzany w sklepie, sprzedawca jakimś przyrządem sprawdzał akumulator i powiedział ze jest jak nowy, dzisiaj wyłączyłem moduł stanu naładowania akumulatora ale tryb eco mode włącza się dalej, sprawdzałem i faktycznie pod maską obok akumulatora jest kabel masowy który styka się z budą auta i jest cały zaśniedziały i zardzewiały ale wyczyszczę dopiero jutro. W sobotę będę miał możliwość podmiany akumulatora na inny sprawny i zobaczę czy po zmianie dalej będą błędy.
Jak masz jakiś miernik to sprawdź napięcie na akumulatorze i np. w tylnym gniazdku zapalniczki - jak będziesz miał dużą różnicę to kwestia połączeń kablowych a nie aku.

Offline Sebastian Wirek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2020, 22:09:31 »
Udało mi się dzisiaj rozwiązać problem i chciałbym się tym pochwalić.
Otóż główną przyczyną tych błędów był główny kabel masowy łączący kleme - z karoserią auta. Był tak skorodowany że przy próbie odkręcenia urwałem śrubę. Końcówkę kabla wyczyściłem, od nowa zarobiłem na końcówkę typu oczko i przykręciłem w innym miejscu do karoserii. Wszystko zabezpieczyłem wazeliną techniczną. Po odpaleniu auta błędy ustąpiły, a światła oświetlające wnętrze nie migają już razem z kierunkowskazami.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2020, 12:08:39 »
Czyli wracamy do podstaw elektryki samochodowej - masa.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Błędy po wymianie akumulatora na nowy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2020, 19:35:56 »
Przeprowadź Diagboxem procedurę wymiany akumulatora. Service świeci z powodu błędu ABS/ESP i trzeba go wykasować ale dopiero po "wpisaniu" nowego aku.
A byłbyś tak miły i podał tę procedurę lub wskazał gdzie jest na Forum?
P.S.
Chyba nas obu dotyka skleroza. ;D Zobacz tutaj. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2020, 10:47:05 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »