Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu  (Przeczytany 1497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Trzciński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010r 1.6 benzyna turbo
  • Miejscowość: Stargard
Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« dnia: Marzec 31, 2020, 22:14:27 »
Witam , od ponad 10 miesięcy jestem posiadaczem citroena c5 2010r benzyna turbo . pierwsze 4 miesiące auto jeździło bez zarzutów , potem się zaczeło pierwszy komunikat brak oleju , dolałem było ok aż do momentu gdy stojąc na światłach ruszałem z pierwszego biegu  było szarpniecie  komunikat check engine , i wolny rozpęd na każdym biegu , po 2 dniach check znikł a na 3 dzień stojąc na światłach ruszając z 1 biegu auto odżyło , miesiąc spokoju , i po miesiącu powtórka z rozrywki  , miałem już 4 takie sytuacje , ostatnio odmulenie trwało tydzień , w tym czasie wymieniłem turbine bo padało podejzenie ze to ona olej zjada , sprawdziłem sap sensor czy jest czysty , mechanik powiedzał który robił turbine ze wina leży po stronie pompy paliwa , ze podaje zła dawke paliwa i dlatego sa zaniki mocy jak i przepalanie oleju?, powiedzał tez ze to nietypowy silnik z którym lepjej isc do serwisu typowo francuskiego , zeby ogarneli temat , niestety pracuje za granica  sytuacja jest taka ze do Polski zjechać nie mogę bo corona wirus. Zatem  czy ktoś może wie o co chodzi z zanikami mocy, przepalaniem oleju  i gdzie leży problem

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2020, 23:35:13 »
Poszukaj o silniku THP na forum, to bardzo kiepski wybór.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2020, 09:45:17 »
Problem lezy w silniku... Całym. Jego konstrukcja jest wadliwa zwłaszcza z początkowego okresu produkcji. Wybrałeś najgorszy silnik jaki istniał w tym modelu.

Offline Wojciech Trzciński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010r 1.6 benzyna turbo
  • Miejscowość: Stargard
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2020, 19:41:44 »
a czy ten silnik pochodzi jeszcze rok czasu?? czy trzeba go dac do remontu i czy cos to da?? skoro jest wadliwy ???

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2020, 20:17:16 »
Ten silnik ma kilka problemów ktore można okiełznać:
1) rozciągający się łańcuch rozrządu. Tu niestety jest problem z trwałością. Pomaga częstsza wymiana oleju
2) nagar na zaworach ssących - zjawisko typowe dla wszystkich silników z bezpośrednim wtryskiem można to wyczyścić nawet już bezinwazyjnie
3) układ wysokiego ciśnienia paliwa - zużywa się pompa. Tutaj mało kto to naprawi ale najrzadziej to pada. Temat zależy od jakości paliwa.

Silnik jest made by BMW także ich spece też pomogą. Za granicą może być problem z jego naprawą niestety. Na początek trzeba zdiagnozować co się dzieje. Jak masz jakiś interfejs to możesz sprawdzić ciśnienie paliwa. Zawory można podejrzeć jakąś kamerką.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:57:36 »
Owszem można go okiełznać remontem. Niestety  prędzej czy później wrócą te same usterki. Już specjaliści z BMW się o to postarali.

 Jedyne co osobiście bym zrobił z tym silnikiem to SWAP na benzynę 2.0 16V co jest możliwe dość łatwo jednak drogo.

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Zanik mocy max 140km/h wolny rozpęd na każdym biegu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2020, 13:12:37 »
Z olejem to ten typ tak ma. Sprawdzać często poziom i trzymać go powyżej połowy - wtedy rozrząd mniej się męczy.
Co do braku mocy - jeżeli przy okazji szarpie to prawdopodobnie winna pompa paliwa. Musiał byś sprawdzić jej parametry jakimś programem do diagnostyki (wystarczy nawet Torque na androida). Ciśnienie na wolnych obrotach powinno wynosić mniej więcej 45 Bar. Jeżeli będziesz miał odczyt rzędu 3-5 bar to na 100% pompa.
U mnie ostatnio 2x pojawił się przypadek błędnej dawki paliwa, po którym przestawała dmuchać turbina. Wszystko działało, brak błędu na desce (check, albo service) ale turbo nie dmuchało. Wystarczyło wykasować błąd komputerem i auto wróciło do normy.