Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujniki parkowania - problem z przednimi  (Przeczytany 1317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 026
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Czujniki parkowania - problem z przednimi
« dnia: Maj 07, 2020, 19:23:05 »
Problem z przednimi czujnikami - wyświetla mi zwarcie do +
nie wiem jak to teraz interpretować...
najpierw pokazywało zwarcie na 3 czujnikach a na jednym błędny sygnał czy coś takiego, teraz zwarcie na dwóch czujnikach...
wyciągłem wiązkę ze zderzaka bo to pierwsze przyszło mi na myśl po przeczytaniu tematów o łączeniach kabli w zderzaku...
wiązka sprawdzona, wszędzie są prawidłowe przejścia... nigdzie niema zwarcia...
wszystkie czujniki mierzone na pinach zasilania czyli 2 i 3 mają taką samą wartość...
Nie jestem pewien jak sprawdzić czy czujniki miernikiem, sprawdzałem je mierząc "przejście" wyświetliło mi ok 620-640 nie wiem czego :D bo nie wiem w jakiej jednostce wtedy pokazuje.


Może ktoś zna wartości, jak zmierzyć czujnik żeby wiedzieć czy jest ok... czy uszkodzony...


chcę podpiąć wiązkę do auta kolegi, jeżeli zadziała to znaczy że mam problem od kostki do centralki i tu kolejne pytanie: czy kabel idzie bezpośrednio do centralki w bagażniku czy jest gdzieś łączony?


załączam schemat wiązki w zderzaku


Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2020, 11:32:46 »
najlepiej jak masz program diagnostyczny i zamieniasz czujniki miejscami ze sobą. Jeśli tylne masz sprawne to weź jeden i zamieniaj po kolei z każdym z przodu i sprawdzaj jak zmieniają się błędy. Ewentualnie każdy jeden z przodu wsadzaj do tyłu i patrz gdzie pokazują sie jakie błędy.

Ja u siebie również naprawiłem w 80% przednie poprzez polutowanie kabli oraz wymianę 2 sztuk na takie z allegro po 20zł. Czujniki działają natomiast podmieniałem miejscami i sprawdzałem czy błąd idzie razem z czujnikiem (wtedy wiesz że czujnik padł) czy błąd zostaje w tym miejscu (wtedy coś z wiązką albo modułem)


Można jeszcze testować czujniki normalnie palcem albo na ucho, sprawny czujnik delikatnie drga i można usłyszeć jakieś cykanie.

Oczywiście jak nie działa jeden czujnik to nie działa żaden. Możesz wyłączyć przednie czujniki w lexii i wtedy sprawdzić jak zachowują sie tylne jeśli są sprawne.

Dodatkowo nawet jak naprawisz przednie czujniki i zaczną wykrywać przeszkode to jest mały błąd w oprogramowaniu Lexii który i tak troche je popsuje (dlatego napisałem że działają w 80%), ogólnie działają ale nie pokazują odległości płynnie tylko jak podjedziesz bardzo blisko to pokazują że już jesteś blisko i to tyle. Nie tak jak tylne które stopniowo gaszą kreski w miare jak się zbliżasz.

Można to naprawić odpowiednią wersją DiagBoxa podpinając auto i wybierając je jako Peugeot 407, potem trzeba wyłączyć i na nowo włączyć przednie czujniki i powinny wrócić do normalnego życia i płynnego wskazywania przeszkody z przodu.




Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 026
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2020, 17:29:45 »
Dzisiaj skorzystałem z pogody i sprawdziłem czujniki przednie podpinając pod tył.
Podpinane po 1, sprawdzone 4 i... 1 dobry 3 kicha...
Więc trzeba będzie kiedyś o tym pomyśleć żeby kupić i zmontować

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2020, 07:54:11 »
plus taki że są mega tanie :)


ja swoje kupowałem w chinach jak te na allegro były po 30zł to kupowałem poniżej 20zł i śmigają już półtora roku bez problemu.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 026
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2020, 23:50:54 »
Czujniki jakie mam w aucie mają numery 9663649977XT
Jakie mogę kupić zamienniki, na allegro jest sporo po 25zl i więcej za nowe ale nie mogę znaleźć zgodnego numeru... Jest to ważne czy mogę kupić obojętnie jaki byle wyglądem pasował?

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2020, 05:43:14 »
kup zgodne z numerem twoich czujników, czytałem że z innym numerem nie zadziałają,gdy w moim aucie wysiadł tylny czujnik tez miałem problem ze znalezieniem czujnika z odpowiadającym numerem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2020, 13:48:24 wysłana przez Waldemar Oktaba »

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 026
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2020, 08:20:54 »
Na citroen service czujniki parkowania do mojego modelu mają numer 6590A5, nic więcej nie jest napisane, wnioskuję że jak kupię czujnik będący zamiennikiem tego to będzie działał..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2020, 10:00:25 wysłana przez Bartłomiej Drużbiak »

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 502
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2020, 16:58:37 »
U mnie w C5 III te zamienniki działają bez problemów, więc myślę, że warto spróbować bo różnica w cenie spora, zwłaszcza jak się potrzebuje więcej niż jeden.

Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2020, 12:41:11 »
Z nr czujników to loteria. Najlepiej kupić na Allegro z możliwością zwrotu i tak żeby jeden gościu miał np. 2 rożne.

Jedni mówią,ze jak jest XT to czujniki bez XT nie bedą dzialac i odwrotnie. Na moim aucie (C5 II 05r) są zamontowane wersje z XT i bez XT i system działa. Miałem 3 lata temu sprawdzone numery czujników chińskich po 30zl, teraz szukając tych numerów juz na takie nie trafiłem. Kupiłem na próbę inne chińskie na Allegro za 40zl i o dziwo działają. Sprawdź sobie tez kostki do czujników czy nie masz urwanych kabli przy samym gnieździe. Tez są dostępne na Allegro.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 026
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Czujniki parkowania - problem z przednimi
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2020, 16:22:41 »
Temat czujników ogarnąłem już chwilę temu, opisałem to ale w innym poście
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=61377.300