Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Foteliki RWF w C5  (Przeczytany 964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Podgórny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 973
  • Skąd: Zamość
  • Zainteresowania: Żeglarstwo
  • Miejscowość: Zamość
Foteliki RWF w C5
« dnia: Czerwiec 28, 2020, 19:34:35 »
Witam po przerwie

Jako były posiadacz C4 GP z którego byłem ogromnie zadowolony postanowiłem, że po przygodzie z Renault Grand Espace chyba wrócę do Citroena, jednak wybór padł tym razem na C5. Mam prośbę do osób posiadających małe dzieci w liczbie co najmniej dwa ;) czy możecie powiedzieć jak z miejscem na tylnej kanapie przy montażu dwóch lub trzech fotelików RWF? Niestety w C4 GP musiałem przedni fotel pasażera przesuwać tak mocno do przodu, że miejsce to stało się praktycznie bezużyteczne na dalszych trasach - dlatego kupiłem Grand Espace'a gdzie problem taki nie występuje. Pytanie jak to wygląda w C5. Foteliki posiadam Axkid, więc niestety nie są małe ale za to bezpieczne...

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Karol
Jest - Renault Grand Espace Initiale Paris Automat 2.0T 16V LPG

Byl - Citroen C4 Grand Picasso Exclusive Automat AL4 2.0 16V LPG

Offline Kacper Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: C5 (X7) Tourer 2.0 HDi 163KM exclusive 2011
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:20:43 »
Ja z moim 183 wzrostu i be Safe izi modular i-size tylem miałem spokojnie miejsce za kółkiem, choć myślę że wyższa osoba mogłaby już czuć lekki dyskomfort - było akurat na styk z moim ustawieniem fotela. Dodam, że fotel mam ustawiony w miarę na wygodę, czyli nie pionowo oparcie i nie za blisko kierownicy, więc myślę że jeżeli masz podobny wzrost będzie ok. Natomiast co do 3 fotelików z tyłu - moim zdaniem nie ma najmniejszych szans, to już bardziej liga s-maxa.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2020, 22:09:24 »
W C5 na szerokość nie ma szans zmieścić 3 fotelików z tyłu. Przy moich Cybex-ach na tylnej kanapie mam po środku może ze 30 cm (nie mierzyłem, ale nawet moje dwa kochane "patyczaki" się tam nie zmieszczą), może gdyby zrezygnować z Isofix-a ktoś naprawdę szczupły awaryjnie mógł by kilka minut się przemęczyć - wtedy trzeci fotelik dało by radę na przednim fotelu zmieścić (o ile Twoje C5 jest na tyle stare, że załapało się na ISOFix na fotelu pasażera). Nie zmienia to faktu, że na dłuższą trasę w wariancie 2 + 3 nie ma najmniejszych szans.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Karol Podgórny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 973
  • Skąd: Zamość
  • Zainteresowania: Żeglarstwo
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2020, 15:18:17 »
Dziękuję za pomoc, w takim razie zostaje mi opcja nie rozstawania się z moim Grand Espace albo poszukanie czegoś innego...  ::)

W GE na luzie wchodzą trzy foteliki RWF i to bez jakichkolwiek wygibasów, niestety z tego co widzę nowy model z przestrzenią do starego nie ma nawet co porównywać i te silniki... Porażka  :'( Miałem nadzieję, że C5 będzie ok.

Pozostaje w takim razie jeszcze może Superb kombi  :-\
Jest - Renault Grand Espace Initiale Paris Automat 2.0T 16V LPG

Byl - Citroen C4 Grand Picasso Exclusive Automat AL4 2.0 16V LPG

Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2020, 18:09:00 »
rozważ też S-Maxa - świetnie jeździ, super wyposażenie i ogromna przestrzeń :)

Offline Krzysztof Grunt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 HDI 163KM (2011r.)
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2020, 07:00:41 »
rozważ też S-Maxa - świetnie jeździ, super wyposażenie i ogromna przestrzeń :)
Tylko silniki do d...y. Mój kolegą jest przedstawicielem pewnej firmy i jemu w S-MAX-ie silnik padł 2 razy (w dwóch egzemplarzach użytkowanych przez niego od nowości). Innym jego kolegom z firmy również. Samochód bardzo fajny. Dobrze się prowadzi i posiada dużo  schowków. Tylko te silniki.

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2020, 09:03:54 »
A może zamiast skody, Chrysler town&country? Ja na twoim miejscu poszukałbym ostatni wypust Espace IV 2.0 turbo wersję celsium czy jakoś tak.
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Karol Podgórny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 973
  • Skąd: Zamość
  • Zainteresowania: Żeglarstwo
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Foteliki RWF w C5
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2020, 09:25:02 »
Myślałem nad nowszym Grand Espace jeszcze w starszej budzie ale "zyskam" raptem kilka lat rocznikowo... ::)  Ale może nie jest to złe rozwiązanie, w sumie to sprawdza się, przydałoby się tylko trochę "świeżości"... Ciekawe do kiedy były 3.5 V6  :-*
Jest - Renault Grand Espace Initiale Paris Automat 2.0T 16V LPG

Byl - Citroen C4 Grand Picasso Exclusive Automat AL4 2.0 16V LPG