Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tapicer z Krakowa - do Xsary Picasso poszukiwany  (Przeczytany 978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Tapicer z Krakowa - do Xsary Picasso poszukiwany
« dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:43:47 »
Cześć.
Na fotel kierowcy w mojej XP nadchodzi kres. Poszukuję tapicera z Krakowa lub z bliskich okolic, który będzie w stanie wymienić gąbki i ewentualnie podreperować tapicerkę welurową. Za konstruktywną podpowiedź stawiam flaszkę  ;)
W wymianę mojego starego fotela na cudzy stary fotel nie wchodzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2020, 15:02:39 wysłana przez Dariusz Piekarski »

Offline Dariusz Dampc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 2010, Fiat Multipla
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Tapicer do Xsary poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:56:31 »
Wystarczy wpisać choćby na Google maps "tapicer samochodowy" i od razu odpadnie kwestia, że spec ma zakład zbyt daleko. Warto poczytać opinie. Z poszukanie lm odpowiedniego fachowca nie będzie problemów, kłopot może sprawić cena usług. Orientowałem się w Poznaniu odnośnie innych elementów tapicerki. Jest kilku dobrych fachowców, ale ceny też konkretne.

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Tapicer do Xsary poszukiwany
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2020, 19:40:28 »
Ideą tego tematu jest skorzystanie ze sprawdzonego tapicera, który być może komuś z użytkowników XP wykonał taką usługę. O Googlach coś tam słyszałem, że niby można coś w nich wyszukać  ::)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Tapicer z Krakowa - do Xsary Picasso poszukiwany
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2020, 23:20:17 »
No więc od razu sprowadzę Was na ziemię - tapicerzy na słowa "siedzisko w Xsarze Picasso" reagują jak na egzorcyzmy i nie podejmują się roboty. Obicie jest klejone do gąbek - cinżko sprawa (jak to mawiają na Śląsku). Podzwońcie, przekonacie się sami ;)


Wymiana fotela na używany też nie ma sensu, bo XP to stare auto i 99% egzemplarzy ma rozwalone gąbki siedziska fotela kierowcy.


Ja zrobiłem inny "myk". Okazuje się, że siedzisko fotela pasażera, różni się tylko tym, że ma dziurę na klamrę pasa po drugiej stronie. Do tego fotele pasażera są o wiele mnie wysiedziane więc kupienie takiego w dobrym i lepszym stanie to nie problem. Kwestia tylko trafić w swoją tapicerkę.
No więc kupiłem za 60zł z przesyłką taki fotel i przełożyłem to siedzisko. Samą gąbkę z obiciem. Całość trwała niecałą godzinę, bo robiłem to pierwszy raz. Teraz zrobiłbym to max w 20 minut. Rok już jeżdżę i jest miękko, wygodnie, nic się nie rozwaliło.


Myślę, że warto taką opcję wziąć pod uwagę. Wspomniany otwór na klamrę pasa trzeba sobie po prostu wyciąć z drugiej strony siedziska.


"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso