Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem ze świecami żarowymi a DPF błąd P 1351  (Przeczytany 915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozlowski Krzysztof

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 hdi 136 km - RHR
  • Zainteresowania: Motoryzacja, nowinki techniczne i kino
  • Miejscowość: Białystok/Belgia
Problem ze świecami żarowymi a DPF błąd P 1351
« dnia: Czerwiec 24, 2020, 16:54:32 »
Witam Kolegów z forum. Mam pytanko mianowicie wszystkie cztery świece żarowe nie działają, nie dawno podłączyłem interfejs do mojej cytrynki z ciekawości i znalazłem błąd P1351 - Przekaźnik wstępnego grzania i świece  żarowe nie zasilane ( błąd stały ). Samochód odpala bez najmniejszego problemu, ale doczytałem się na forum, że jeśli któraś ze świec nie działa lub wszystkie uniemożliwiają poprawne wypalanie się DPF-a. Żaden ze mnie mechanik więc pytanko do kolegów jeśli to prawda czy warto kupić jakiś specyfik do czyszczenia DPFu lub też czy jest możliwość demontażu DPFa i umycie go ?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problem ze świecami żarowymi a DPF błąd P 1351
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2020, 17:14:06 »
W kwestii fapa to jak masz interfejs, to sobie możesz sprawdzić czy wypalanie odbywa się bez przeszkód i co ile km oraz jakie jest ciśnienie różnicowe. FAPa można zdemontować i umyć lub dać do umycia w jakiejś firmie, ale jakbym miał do wyboru demontaż fapa lub wymianę świec, to bym wymienił świece, bo jeśli FAP by się zapychał przez niesprawne świece, to mycie pomogłoby na 500-1000 km, a potem problem od nowa.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Problem ze świecami żarowymi a DPF błąd P 1351
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2020, 17:20:09 »
Wydaje mi się, że związek między świecami żarowymi a FAP nie występuje we wszystkich wersjach. Mój RHF czeka na nowe świece od jakiegoś czasu i wypala się normalnie. Istnieje teoria, że jeśli jedna ze świec jest spalona, to żadna świeca nie grzeje (nie wiem ile w tym prawdy, sam komunikat DB przy P1351 wskazuje, że może tak być, ale nie sprawdzałem tego),tu też może to zależeć od wersji sterownika.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?