Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Linki zmiany biegów.  (Przeczytany 1343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Linki zmiany biegów.
« dnia: Czerwiec 27, 2020, 10:40:13 »
Witam.
Dałem auto na warsztat ponieważ lewarek zmiany biegów ciężko chodził. Problem jest z linkami. Czy można dostać za rozsądne pieniądze linki?Znalazłem takie coś:https://www.ve-ga.pl/pol_m_CITROEN_Citroen-C5_linki-zmiany-biegow-11635.htmlhttps://www.czesciauto24.pl/search?keyword=Linka+Zmiany+Bieg%C3%B3wCoś to warte?
Mechanik twierdzi, że nie pasują mu numery i chce regenerować jakieś stare linki.Wolałbym jednak wymienić na jakiś dobry zamiennik niż regenerować.
Pozdrawiam.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Linki zmiany biegów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2020, 11:22:43 »
Wolałbym szukać ładnych używek z rynku wtórnego.  ;) Z polifta chociażby. Kupisz cały wybierak z linkami za śmieszne pieniądze.

 Sam przy wymianie skrzyni na 6 wymieniałem tak cały wybierak. To była najłatwiejsza część tej roboty.  :)

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Linki zmiany biegów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2020, 19:32:28 »
Wymieniłem jedną na jakiś zamiennik nowy z allegro, ponad pół roku już smiga, różnicy w pracy nie czuje. Ja linkę zerwałem jedną.

Co do ciężkiego ruszania to albo linka sama w sobie albo gdzieś o coś ociera, sam raz źle ułożyłem obudowe wydechu i przeszkadzało to w pracy lince. Zobacz na skrzyni czy tam wszystko dobrze i luźno pracuje.

Ewentualnie pod wybierakiem od spodu jest taka magiczna puszka gdzie linki łączą się z lewarkiem i tam może być coś przytarte.
o tutaj


roboty trochę jest bo trzeba opuścić wydech, zdjąć osłony termiczne wydechu, możliwe że 2 osłony materiałowe podwozia i dopiero mamy dostep do tej puszki, od góry też trzeba kapkę rozebrać.


Edit:

linka zamiennik - oderwała się od pancerza, zareklamowana i kupiony oryginał i już auto śmiga. Zamiennik kupiłem z allegro za 80zł więc nie polecam, oryginał kosztował mnie 220zł.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 06:30:00 wysłana przez Tomasz Wiśniewski »

Offline Maurycy Pimpek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 MK1 2001, C5 MK2 2006
Odp: Linki zmiany biegów.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2020, 09:28:46 »
Problem rozwiązany. Wymieniony lewarek wraz z zregenerowanymi linkami. Działa jak nówka sztuka.