Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY  (Przeczytany 2458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Warych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Śląsk
CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY
« dnia: Lipiec 09, 2020, 19:37:46 »
Dzień dobry, kupiłem jakieś 3 miesiące temu auto CITROEN C5 MkIII (2012). Jeździłem nim i nic się nie działo, teraz kilka razy wyskoczył mi komunikat:
Engine fault- repair needed, oczywiście lampka Check engine też. Po jakimś czasie znikło... Za jakiś czas znowu wyskoczyło i tak klika razy miałem..

Do tegooil level measurement invalid też przy przekręceniu zapłonu mi wyskawiwał, teraz znikł i tak kilka razy również miałem...


oraz Risk of particle filter clogging, to też mi kilka razy wyskoczyło, raz auto straciło na mocy gdzie znajomy skasował mi błąd na komputerze, i wróciło do normy, za jakiś czas znowu mi to wyskoczyło bez stracenia mocy i się utrzymywało, później znowu nie wyskakiwało i teraz znowu wyskakuje...

Kompletnie nie mam pojęcia co  z tym zrobić i do kogo mógłbym się zgłosić z takimi rzeczami..

KATOWICE BĄDŹ OKOLICE


Z góry dziękuje za udzielone informacje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2020, 21:17:32 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Kacper Zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: C5 (X7) Tourer 2.0 HDi 163KM exclusive 2011
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2020, 20:40:52 »
Pierwsza kwestia - sprawdziłeś poziom oleju bagnetem po tym komunikacie o oleju?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2020, 21:16:35 »
Druga kwestia, skasowanie błędu to nie naprawa... "Engine fault repair needed" to nowa wersja "Depollution system faulty" i oznacza wszystko co związane ze składem mieszanki. Podepnij pod DiagBox-a odczytaj błędy i wtedy można zacząć myśleć. Założyłeś wątek o poszukiwaniu speca od C5, po długim czasie dodałeś, że chodzi Ci o elektronika... a powyższy błąd może być spowodowany zapchanym filtrem powietrza (oczywiście oprócz tego jest jeszcze kilkadziesiąt innych możliwych przyczyn).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mateusz Warych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2020, 10:01:50 »
Tak sprawdziłem olej i wygląda idealnie, więc właśnie nie wiem skąd ten komunikat.

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: CITROEN C5 MkIII (2012) PROBLEM ELEKTRONIKA, KOMUNIKATY
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2020, 11:51:43 »
"oil level measurement invalid" czyli nie udało się sprawdzić poziomu oleju. Może wariować czujnik, albo instalacja, biorąc pod uwagę, że problem pojawia się czasami.