Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak zdemontować dekor fotela przód.  (Przeczytany 930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Jak zdemontować dekor fotela przód.
« dnia: Lipiec 12, 2020, 18:28:28 »
Standartowa przypadłość, próbuję naprawić dekor fotela kierowcy w którym są połamane oba zaczepy (z dwóch stron), nie chcę tego połamać a nie chce łatwo wyjść. Jak to się demontuje, ma ktoś rysunek lub podpowie co gdzie nacisnąć aby to zdemontowac i na stole zregenerować:)
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2020, 19:01:08 »
Tu zdjęcie spinki i elementu naprawionego... i od razu widać, że w celu wyjęcia ułamanego końca trzeba ten biały pierścień przesunąć, a TU filmik z "regeneracji"... gdzie widać moment ściągania tego srebrnego narożnika.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2020, 21:08:33 »
Tu zdjęcie spinki i elementu naprawionego... i od razu widać, że w celu wyjęcia ułamanego końca trzeba ten biały pierścień przesunąć, a TU filmik z "regeneracji"... gdzie widać moment ściągania tego srebrnego narożnika.
Dokładnie jak w tym filmie chcę to naprawić. Jedyne czego nie wiem to jak zdjąć cały ten pas z tymi dwoma dekorami/spinkami z fotela, jak to jest mocowane,  bo nie chcę połamać, czy ciągnąć to do góry czy do siebie. Sam narożnik/dekor jak będę miał już zdjęte to sobie poradzę.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2020, 21:32:27 »
Ja ściągałem narożnik bez zdejmowania tej nakładki... ale jak kto woli - w załączniku wyciąg z serwisówki.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2020, 10:07:01 »
Jeśli da się sam narożnik zdjąć to super. A powiedz mi jeszcze jak wyciągnąłeś ta ułamaną końcówkę z zatrzasku fotela? Pozdrawiam
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2020, 19:30:41 »
Dwa małe śrubokręty w szczeliny tej spinki - tu się może przydać pomocna dłoń do przytrzymania tej nakładki... Kołek ma lekki stożek, więc jak ściśniesz to da się wypchnąć. Można też spróbować wyjąć ze spinką, ale końcówka może blokować zabezpieczenie.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2020, 21:43:39 »
Dwa małe śrubokręty w szczeliny tej spinki - tu się może przydać pomocna dłoń do przytrzymania tej nakładki... Kołek ma lekki stożek, więc jak ściśniesz to da się wypchnąć. Można też spróbować wyjąć ze spinką, ale końcówka może blokować zabezpieczenie.
Dzięki za dobre rady. Tak jak napisałeś, wyszło wszystko bez problemu, regeneracja za pomocą wkręta i wygląda, że teraz to solidnie wykonane:) Jeszcze raz dzięki.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 592
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Jak zdemontować dekor fotela przód.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2020, 21:59:55 »
Nie ma za co, najważniejsze, że się udało  ;)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?